Pripadnici grupe Veljka Belivuka na suđenju izneli odbranu i negirali krivicu. Terete se za sedam ubistava, trgovinu drogom, nezakonito držanje i nošenje oružja, otmice i silovanje
U Specijalnom sudu u Beogradu su svi optuženi pripadnici organizovane kriminalne grupe Veljka Belivuka izneli odbranu i negirali krivicu.
Pripadnici te grupe se inače optužnicom terete za sedam ubistava, trgovinu drogom, nezakonito držanje i nošenje oružja, otmice i silovanje.
Milovan Tadić je nakon pauze na suđenju naveo da je od njega oduzeto više od 20 telefona, ali je on koristio samo dva, dok su ostali bili stari telefoni i dodao da nikad nije koristio telefon sa kriptovanom aplikacijom „Skaj“, kao i da su mu značajka i pancir ostali od prethodnog posla.
On je negirao da je prodavao narkotike vodeće od 2018. godine ne radi u klubovima kao obezbeđenje te nije na taj način mogao da prodaje drogu.
Odgovarajući na pitanja tužilaštva, Tadić je naveo da Belivuka poznaje desetak godina i da su se upoznali kada su zajedno radili poslove obezbeđenja u klubovima, kao i da je Marka Miljkovića upoznao preko Belivuka.
Potom mu je Belivuk postavio nekoliko pitanja o restoranu na stadionu Partizan, na kojoj je Tadić rekao da su u taj restoran često dolazila deca kao i njihovi roditelji koji su ih čekali dok završe trening. Takođe je rekao da taj restoran nikad nisu nazivali bunker ili baza.
Filip Ivanovski je ostao pri ranije iznetoj odbrani u kojoj je negirao krivicu, što je rekla i Slađana Sekulić koja je dodala da će detaljnu odbranu izneti naknadno.
Boris Karapandžić je takođe ostao pri odbrani koju je izneo, dok je Nikola Stefanović negirao krivicu i rekao da će u daljem toku postupka izneti odbranu.
Vladimir Grek je kratko negirao krivicu, a Aleksa Šejić je ponovio da nikad nije skladištio niti prodavao drogu, kao i da nije oteo i silovao I.S..
Pripadnici ove grupe se optužnicom terete da su oštećenog I.S. oteli i danima mučili i zlostavljali u restoranu na stadionu FK Partizan, dok je Šejić optužen i da ga je silovao.
Mijat Simeunović i Miloš Lukić Selak su kratko negirali krivicu, dok su Aleksa Dunjić i Vojislav Đorđević rekli da ostaju pri ranije iznetoj odbrani i da neće ništa dodati.
Foto: FoNet / Marko DragoslavićSuđenje pripadnicima grupe Veljka Belivuka
Negiranje krivice i komunikacije putem „Skaja“
Aleksa Stošić je negirao krivicu i naveo da će odbranu izneti u daljem toku postupka, a Vladimir Dimitrijević je istkao da nikada nije ni video drogu niti prodavao.
Đorđević je negirao da je imao telefon sa kriptovanom aplikacijom „Skaj“, i dodao da Belivuka i Miljkovića poznaje jer im je popravljao automobil.
Okrivljeni-saradnici Srđan Lalić i Nikola Spasojević su mu postavljali pitanja o njihovom poznanstvu na šta je Đorđević rekao da ne poznaje ni jednog ni drugog.
Nikola Spasojević se požalio sudiji da su mu Belivuk i Miljković pretili i dobacivali dok je Vladimir Đorđević ulazio u deo gde sede optuženi, zbog čega je sudija rekla da će pregledati snimke sa kamera u sudnici.
Dragan Mitrović je kratko negirao krivicu, ali se, dok je prilazio govornici, obratio okrivljenim-saradnicima zbog čega ga je sudija opomenula.
Belivuk je ukazao sudiji da obrati pažnju na ponašanje okrivljenih-saradnika jer tvrde da se smeju i glume „klovnove“ i dodao da su u pritvoru „plakali i hteli da se bese“.
Miloš Budimir je danas dopunio svoju odbranu tvrdeći da nije izvršio krivično delo vezano za oružje, drogu i ubistva.
Suđenje se nastavlja u petak kada bi trebalo da počne saslušanje okrivljenih-saradnika Srđana Lalića, Bojana Hrvatina i Nikole Spasojevića.
Šta se zbiva u zemlji i svetu, šta ima u novinama i kako provesti vreme?
Svake srede u podne Međuvreme stiže elektronskom poštom. To je sasvim solidan njuzleter i zato se prijavite!
Večeras se u više gradova Srbije održavaju protesti. U Nišu građani protestuju protiv izveštavanja lokalne televizije, dok su se u Zrenjaninu okupili kao podrška studentu Luki Mihajloviću
Kako se nesuđeni premijer Đuro Macut obreo u veličanju Pokreta nesvrstanih, sprovođenju spoljne politike koja je bila jedan od trejdmarkova Titove komunističke Jugoslavije
Kao što je Šešelj početkom devedesetih potezao pištolj na tadašnje studente, tako Vučić na njihove pobunjene kćerke i sinove danas poteže svoje batinaše. Ista je to politika, samo prilagođena vremenu
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić abolira siledžije i ludake koji prebijaju i gaze studente, dok iste te studente hapsi. Narodu u pobuni više ni goli život nije zagarantovan – ali ceh će na kraju platiti ovaj režim
Protesti u Srbiji ne nameću više pitanja „da li“ i „ako”, oni su postali sistemski događaji. Trpeljivost u društvu preokrenula se u nezajažljivu potrebu za normalnošću, za pravnom državom
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Šta se zbiva u zemlji i svetu, šta ima u novinama i kako provesti vreme?
Svake srede u podne Međuvreme stiže elektronskom poštom. To je sasvim solidan njuzleter i zato se prijavite!