Izraelska vojska
„Prvo pucamo pa pitamo… u stvari, ne pitamo“
Desetine izraelskih rezervista odbija da učestvuje u ratu zbog zločina nad Palestincima. Ovo su njihove priče
Optužnica protiv policajca D.M. i troje pomagača uključuje krađu tri pištolja, ali se u pozadini krije nestanak ukupno 272 komada oružja. Javnost i dalje čeka odgovore o preostalim pištoljima.
Optužnicu protiv policajca iz Niša i njegovih pomagača koji se sumnjiče da su iz policijske stanice Pantelej uzeli 272 pištolja formiralo je Više javno tužilaštvo i predalo Višem sudu na odlučivanje. Kako Južne vesti saznaju, u optužnici se pominju samo tri pištolja, dok o preostalih 269 nestalih i dalje nema traga.
Glavni osumnjičeni za nestalo oružje, koje su građani predali u akciji MUP-a nakon tragedije koja se dogodila u beogradskoj Osnovnoj školi “Vladislav Ribnikar”, jeste policijac D. M. koji se i dalje nalazi u Istražnom zatvoru u Nišu.
Optužnicu protiv njega i troje pomagača A. G, P. M. i F. G. Tužilaštvo je formiralo 16. avgusta i optužnicu predalo Veću Višeg suda Niša na i potvrđivanju optužnice, koja bi njihovom odlukom postala pravnosnažna.
Iako iz Tužilaštva kažu da nisu u mogućnosti da objave detalje optužnice zbog toga što nije potvrđena, Južne vesti su saznale da Viši sud ispituje optužnicu u kojoj se osumnjičenima na teret stavljaju samo tri pištolja, 450 metaka i 16 okvira, koji su do sada i pronađeni kod pomagača.
„Ostali pištolji nisu pronađeni i oni se mom klijentu ne stavljaju na teret, jer je pronađeno svega tri. Pronađeno je i 450 metaka i 16 okvira“, navodi advokat Marko Mitić.
Optužnica je podneta Veću Višeg suda u Nišu na potvrđivanje, odakle navode da se slučaj trenutno u fazi ispitivanja, te da će nakon završene istrage doneti pravnosnažnu odluku.
Dok se iz optužnice saznalo da su pronađena tri pištolja, i dalje nije poznato gde se nalaze preostalih 269, a novinari su prethodnih meseci bezuspešno pokušavali od niške policije da saznaju u kojoj fazi istrage se nalaze i da li imaju saznanja gde su nestali pištolji završili.
Nakon podignute optužnice, o nestalim pištoljima upitani su još jednom, kao i da li je sprovedena unutrašnja istraga o propustima zbog kojih je osumnjičenima omogućeno da neometano iz policijske stanice otuđe oružje i municiju.
Razrešen načelnik niške policije
Podsetimo, prema dokumentima u koje su Južne vesti imale uvid, policajac iz Niša nalazio se u bekstvu, nakon što je osumnjičen da je iz policijske stanice Pantelej otuđio 272 pištolja koja su građani, naredbom MUP-a, predali u maju prošle godine nakon ubistava u Osnovnoj školi „Vladislav Ribnikar“ u Beogradu i Mladenovcu.
Mediji su saznali da je u više navrata iznošeno oružje iz policijske stanice, a gde je ono završilo ne zna se, već postoje samo pretpostavke.
Prema dokumentima u koje su Južne vesti imale uvid, dvojica osumnjičenih, Prokupčanin i Nišlija, jesu uhapšeni, a treći, inače policajac, bio je u bekstvu.
Policija je građane koji poseduju neregistrovano oružje pozvala da ga od 8. maja do 8. juna predaju najbližoj policijskoj stanici i da niko od njih neće krivično odgovarati. Takođe, naveli su da će biti kontrola vlasnika oružja kako bi se utvrdilo da li vlasnici drže oružje u skladu sa važećim propisima – razdvojeno od municije i zaključano u adekvatnim ormarima, kasama i sefovima.
Takođe, mesec dana otkako je otkrivena afera o krađi pištolja „iznutra“, dosadašnjem načelniku niške policije Jovici Stojmenoviću uručeno je razrešenje.
Policajac iz Niša koji se sumnjiči da je ukrao 272 pištolja iz policijske stanice Pantelej u kojoj je radio, a koji je nakon bekstva uhapšen u Podgorici, zatražio je da po hitnom postupku bude izručen Srbiji.
U Srbiju je isporučen početkom jula i od tada se nalazi u niškom Istražnom zatvoru.
Izvor: Južne vesti
Desetine izraelskih rezervista odbija da učestvuje u ratu zbog zločina nad Palestincima. Ovo su njihove priče
Bivši američki izaslanik predviđa ukidanje restrikcija na upotrebu američkih raketa za udare unutar Rusije
Kako bi dodatno proverili navedene sumnje u slučaju naše zemlje, kreiran je model visoke pouzdanosti u cilju izrade sveobuhvatne analize prihoda PDV-a prilikom uvoza. Za njegovu izradu korišćeni su zvanični podaci objavljeni od strane državnih organa. Takođe, upotrebljena je metodologija koja je u praksi potvrđena i koristi se za algoritmizaciju procesa upravljanja javnim resursima (ARIMA methodology). Analiza nam je pokazala da je u poslednjih osam godina, zaključno sa 2023. godinom, prilikom uvoza naplaćeno 3,2 milijarde evra PDV-a manje nego što je trebalo
Zlo je očigledno, banalno, visceralno, taj svet elitne prostitucije, novobogataša, korumpirane policije, besnih bogataša i uplašene sirotinje veoma brzo i lako se razgolićuje i pokazuje u svojoj surovosti
Zamislite (ako možete) da će ovi današnji uništitelji svih institucija jednom priznati da su izgubili izbore. I šta onda? Da li će neki optimista pokušati da me ubedi u to kako nisam u pravu ako ustvrdim da smo mi sada neuporedivo dalje od sedmog oktobra nego što smo to bili 2000. godine
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve