
Auto-moto savez Srbije
Stanje na putevima: Dobri uslovi za vožnju, nema zadržavanja na granici
Mokrih kolovoza više nema, jedino ih treba očekivati na jugu i jugoistoku gde su još uvek mogući kratkotrajni pljuskovi
U specijalizovanim prodavnicama za prodaju sefova u kojima se drži oružje kažu da se prave liste čekanje
Akcija predaje oružja koja je počela 8. maja nakon dva masovna ubistva već sada je jedna od najuspešnijih. Prema podacima MUP-a, za prvih sedam dana akcije predato je 17.890 komada oružja i minsko-eksplozivnih sredstava i 762.769 komada municije.
Od 2000. godine, nekoliko je puta sprovedena akcija. Izuzev one iz 2003. kad je predato 82.769 komada oružja, ostale akcije su bile daleko manje uspešno. Broj predatih koamda oružka kreato se od jedva hiljadu do 8.500. Od 2003. do 2017. ukupno je predato 101.283 komada.
U prvim danima, više od 50 odsto predatog oružja je bilo od strane legalnih vlasnika.
I dok jedni idu u policiju da se otarase oružja koje imaju, oni koji su odlučili da svoje legalno oružje zadrže, žure da ga obezbede, odnosno da ne bude lako dostupno drugima.
Dozvola za posedovanje oružja ne znači i potpuno poštovanje propisa, pošto je zakonom regulisan i način na koji se oružje čuva u kući.
Kako prenosi RTS, ovih dana u specijalizovanim prodavnicama za prodaju sefova u kojima se drži oružje kažu da se prave liste čekanje, jer sve što su imali, rasprodali su.
Liste čekanja u nekim radnjama broje više od 50 ljudi, a dnevno ih zove više od stotinu zainteresovanih.
Milan Vuković iz prodavnice oružja navodi da je bukvalno za nekoliko sati prodato sve što su imali na lageru.
„Sve ono što su imali uvoznici, to je u roku od dva dana sve rasprodato, jer niko nije očekivao da će odjedanput biti potreban toliki broj ormana“, ističe Vuković.
Najviše se traže manji sefovi za pištolje, ali i male brave za zaključavanje oružja. Cene sefova kreću se od 300, pa do nekoliko hiljada evra.
Zakon jasno propisuje na koji način oružje mora da se čuva u sefu.
„Imaju odvojene fioke i odvojen deo za puške, i jedno i drugo je pod ključem, municija bi morala u skladu sa zakonom da se drži odvojeno u tim fiokama ili pregradicama, samo zaključavanje je jako bitno. Takođe, jako bitno kod sefa je ušrafljivanje u zid, u pod ili orman“, navodi za RTS prodavac Nemanja Antić.
B.G./RTS
Čitajte dnevne vesti, analize, komentare i intervjue na www.vreme.com
Mokrih kolovoza više nema, jedino ih treba očekivati na jugu i jugoistoku gde su još uvek mogući kratkotrajni pljuskovi
Moji stavovi poznati su svakome tko čita naše novine i portal. Oni, svakako, nisu tajna ni za RTS. Zato me je profesionalno i ljudski pogodilo da moj komentar, u kojem osuđujem tagetiranje urednika i novinara Javnog servisa, ova kuća iskoristi da preko mene zabije nož u leđa „Vremenu“
„Vreme“ je osudilo objavljivanje ličnih podataka i targetiranje novinara i urednika Radio-televizije Srbije, a ne studentsku blokadu RTS-a
U toku je peti dan blokade zgrada Radio-televizije Srbije u Takovskoj ulici u Beogradu i na Košutnjaku. Javni servis je bio prinuđen da promeni programsku šemu, a kako navode, rade u najtežim uslovima do sada. Podneta je i krivična prijava protiv studenata koji blokiraju zgrade RTS-a
RTS je podneo krivičnu prijavu protiv studenata u blokadi koji od 14. aprila blokiraju zgrade u Takovskoj i na Košutnjaku, saopštili su iz javnog servisa
Vučić i Šešelj: Gde ja stadoh, ti produži
Povratak radikalskog nasilja Pretplati seArhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve