Tragedija u Novom Sadu
Nova ekonomija: Kako su radovi na kobnoj železničkoj stanici poskupeli pet puta?
Nejasno je kako je cena radova na železničkoj stanici u Novom Sadu sa procenjenih tri, skočila na čak 16 miliona evra
Mediji prenose da se građani poslednja tri meseca žale na uvećane račune za struju. Nagađa se da je problem posledica hakerskog napada ili neredovnog očitavanja brojila. Iz EPS-a kažu da kod njih nema mnogo prigovora i predstavljaju novu mobilnu aplikaciju koja bi trebalo da pojednostavi uvid u potrošnju, račune i dugovanja
Elektroprivreda Srbije pustila je u rad mobilnu aplikaciju „EPS Uvid u račun“, putem koje domaćinstva i mali kupci imaju mogućnost da na mobilnom telefonu, na veoma jednostavan način prate potrošnju električne energije, plate račune, provere mesečne zaduženja i uplate tri godine unazad, kao i da dobiju obaveštenja i ulože prigovor.
Autorka ovog teksta nakon preuzimanja aplikacije, nije uspela da se prijavi.
Mobilna aplikacija „EPS Uvid u račun“ dostupna je korisnicima na platformama iOS i Android i besplatno se može preuzeti na Google Play i App Store prodavnicama, saopštio je EPS.
„Mobilna aplikacija je nastavak procesa digitalizacije usluga Elektroprivrede Srbije.
“To je važan korak u našem nastojanju da olakšamo kupcima kako pristup računu, tako i plaćanju. Istovremeno, broj korisnika našeg portala Uvid u račun je u konstantnom porastu. Trenutno imamo više od 380.000 korisnika, što znači da građani sve više prepoznaju brojne benefite korišćenja takvih usluga“, rekao je izvršni direktor za poslove snabdevanja u EPS Radovan Stanić.
Zbog ranijih problema stižu uvećani računi za struju
U poslednja tri meseca, međutim, građani su se žalili da im stižu uvećani računi za struju. To može biti posledica hakerskog napada na Elektroprivredu Srbije krajem decembra prošle godine, ali i zbog toga što se, u nekim slučajevima, brojila ne očitavaju redovno pa dolazi do grubih grešaka, piše Danas.
Uvećani računi za struju su postali noćna mora za veliki broj domaćinstava, ali i preduzeća u poslednja tri meseca jer su iznosi koje treba platiti “papreni”, odnosno daleko veći od uobičajenih.
Individualni potrošači, odnosno domaćinstva čiji računi na mesečnom nivou ne prelaze iznose od pet do 8.000 dinara, suočili su se sa računima koji dostižu i do neverovatnih 60.000 dinara.
Sa druge strane, u EPS-u tvrde da hakerski napad nije uticao na iznose računa za električnu energiju kao i da nije povećan broj prigovora u odnosu na prethodni period.
Nejasno je kako je cena radova na železničkoj stanici u Novom Sadu sa procenjenih tri, skočila na čak 16 miliona evra
Domaćinstva u Srbiji najviše troše na osnovne potrebe – hranu i režijske troškove. Iako prosečan prihod raste, obrazovanje ostaje najmanje finansirana stavka, dok troškovi grejanja i osnovnih namirnica značajno opterećuju budžete građana
Proizvodnja Plazme ponovo je pokrenuta, nekoliko meseci od požara koji je izazvao nestašicu čuvenog keksa. Očekuje se da će Plazma uskoro stići i u markete
Pre godinu dana počele su prijave za studentske kartice i nešto ranije za penzionere. I jedne i druge bi trebalo da obezbede građanima značajne popuste – ili je bar tako rečeno. Da li je to zaista tako
Iako se najavljuje kao rešenje za saobraćajne i ekološke probleme Beograda, projekat „Mali metro” izazvao je brojne kritike zbog rastućih troškova, nejasnog plana i nedovoljne transparentnosti u finansiranju
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve