
Nemačka
Strani studenti kao izvor prihoda
Jedna nova studija pokazuje da strani studenti daju ogroman doprinos nemačkom budžetu, ako ostanu da rade, ali i tamo je kriza
Nekoliko dana nakon što je Velika Britanija uz Sjedinjene Američke Države uvela sankcije Miloradu Dodiku, sa liderom bosanskih Srba sreo se predsednik Srbije Aleksandar Vučić. Dodik se Vučiću požalio da se na njega i Republiku Srpsku vrše veliki pritisci po pitanju unutrašnje političke situacije u BiH- Razumeli su se oko teške pozicije srpskog naroda i poručili da bez obzira na sve, veze Republike Srpske i Srbije nikada nisu bile snažnije
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se u petak u Beogradu sa srpskim članom predsedništva Bosne i Hercegovine Miloradom Dodikom.
Vučić je, kako je napisao na svom Instagramu, Dodiku rekao isto što i u četvrtak Visokom predstavniku Šmitu, da Srbija neće i ne može da prihvati primenu Bonskih ovlašćenja.
„Veze Srbije i Republike Srpske nikada nisu bile snažnije i niko nikada neće moći da ih poremeti“. Vučić je Dodiku obećao da će Srbija i dalje pomagati srpskom narodu u Republici Srpskoj, „uz poštovanje integriteta RS-a u okviru Bosne i Hercegovine“.
Dodik se Vučiću požalio da se na „njega i Republiku Srpsku vrše veliki pritisci po pitanju unutrašnje političke situacije u BiH“.
Srpski član predsedništva BiH i predsednik Srbije dogovorili su da će po formiranju nove Vlade Srbije, prva zajednička sednica biti održana u Banjaluci.
Saglasili su se da su mir i stabilnost regiona suštinski interes Srbije i Republike Srpske. Kako je saopšteno, Dodik i Vučić imaju jedinstven stav o važnim političkim pitanjima za Zapadni Balkan, ali i Evropu.
Podsećamo, predsednik Srbije sastao se juče u Beogradu sa Visokim predstavnikom u BiH Kristijanom Šmitom kome je rekao da Srbija ostaje pri stavu da Bonska ovlašćenja ne pomažu stabilnosti Bosne i Hercegovine.
Današnji sastanak sa Miloradom Dodikom potvrdio je da Aleksandar Vučić i dalje ima razumevanja za Dodikove političke akrobacije koje su ga stavile na spisak sankcija Velike Britanije i SAD.
Na „družbu“ Vučića i Dodika zapad ne gleda blakonaklono, a u izjavama zvaničnika EU sve češće se može čuti da se od Srbije očekuje da konstruktivno doprinese razrešavanju političke krize u BiH.
S.P./FoNet
Čitajte dnevne vesti, analize, komentare i intervjue na www.vreme.com
Jedna nova studija pokazuje da strani studenti daju ogroman doprinos nemačkom budžetu, ako ostanu da rade, ali i tamo je kriza
U Agenciji za privredne registre upisana su dva novoosnovana udruženja koja imenima podsećaju na naziv budućeg pokreta predsednika Srbije Aleksandra Vučića - Pokret za narod i Pokret za narod i državu, sa istim sedištem i istim zakonskim zastupnikom
Na zgradu Pošte Kosova u Zvečanu bačene su ručne bombe. Za počiniocima traga kosovska Antiteroristička jedinica
Studenti u blokadi tvrde da njihovi zahtevi nisu ispunjeni, vlast da jesu. Studenti ne žele da odustanu od borbe, vlast čini sve ne bi li pobunu koja se proširila na čitavo društvo ugušila. Studenti kažu da vlast povećava stepen nasilja
Kako je Srpska pravoslavna crkva oblikovala kulturu sećanja poslednjih decenija? Zašto je Peti oktobar bio praznik za Crkvu i kako je Vučić opet sabio SPC u ćošak? O tome u novoj knjizi piše Karin Roginer Hofmajster
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve