
Studentski zahtevi
Razglednica iz Rusije: Šta Vučić kaže o izborima?
Iz Moskve, predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da se na vanredne parlamentarne izbore neće dugo čekati
Prema poslednjim podacima, u zemljotresu koji je sinoć pogodio Maroko, više od 2.000 osoba je poginulo, dok je oko 1.800 povređeno. Srbija je ponudila pomoć
Više od 2.000 osoba je poginulo, dok je oko 1.800 povređeno u zemljotresu u blizini Marakeša i na planini Atlas, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova Maroka.
Preliminarna procena Američkog geološkog zavoda je da se zemljotres dogodio sinoć u 23.11 i da je bio jačine 6,8 Rihtera.
Nacionalni centar za naučna i tehnička istraživanja sa sedištem u Rabatu saopštio je da je zemljotres bio jačine 7 stepeni Rihterove skale i da se njegov epicentar nalazio u provinciji Al Hauz, jugozapadno od Marakeša, popularne destinacije za strane turiste, javlja AFP.
Epicentar potresa bio je u blizini grada Ighil u provinciji Al Hauz, otprilike 70 kilometara južno od Marakeša.
Očekuje se da će broj žrtava biti veći, jer spasioci pokušavaju da stignu do udaljenih, teško dostupnih područja.
Kako prenosi BBC, stanovnici Marakeša prenose da je posle zemljotresa došlo do nestanka struje i pristupa internetu.
Džamija Kutubija iz 12. veka u Marakešu, jedna od najpoznatijih gradskih znamenitosti, je oštećena.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izrazio je danas saučešće „prijateljskom Maroku, kralju Muhamedu VI, porodicama poginulih“ u razornom zemljotresu, a povređenima poželeo brz oporavak.
„Srbija je spremna da, u okviru svojih mogućnosti, pruži svaku vrstu pomoći“, napisao je on na mreži Iks.
S.Ć./FoNet
Čitajte dnevne vesti, analize, komentare i intervjue na www.vreme.com
Iz Moskve, predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da se na vanredne parlamentarne izbore neće dugo čekati
Posle pauze na aerodromu u Bakuu i čekanja dozvole za nastavak leta, avion kojim leti predsednik Aleksandar Vučić, sleteo je u glavni grad Rusije
Evropski parlament usvojio je rezoluciju u kojoj se ocenjuje da Srbija, uprkos određenom napretku, i dalje mora da prevaziđe značajne prepreke na putu ka EU
Studenti u blokadi svih univerziteta u Srbiji ne traže više samo moralnu podršku – traže političku odgovornost. Zahtev za vanredne izbore podržale su i opozicione stranke, ali ostaje ključno pitanje: kako naterati vlast da popusti i da li postoji način da se izbori zaista održe pod fer uslovima?
U Srbiji, Viber je postao mnogo više od aplikacije za dopisivanje – za mnoge građane on je postao i izvor problema. Od početka protesta u zemlji, poruke iz roditeljskih i aktivističkih grupa sve češće završavaju u tabloidima, a njihovi autori – na saslušanju u policiji
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve