
Stranačka previranja
Brnabić mora da plati Đilasu 300.000 dinara
Predsednica Skupštine demantuje da je dobila poziv za ročište po tužbi Dragana Đilasa. „Vreme“ saznaje da je Sud utvrdio da joj je poziv uručen
Obrazovni sistem u Srbiji doveden je do ivice pucanja. Profesorka Sanja Štrbac, koja aktivno učestvuje u štrajku prosvetnih radnika, postala je jedno od lica otpora. Nakon što je primila platu od 2.321 dinar, jasno je poručila da ne odustaje – ne zbog novca, već zbog principa
Profesorka srpskog jezika u Zemunskoj gimnaziji Sanja Štrbac primila je prvi deo februarske plate od 2.321,93 dinara, a u izjavi FoNetu ona je rekla da je ljuta, ali ne zbog manjka novca, već zbog nepravde i toga što su pune plate primili oni koji ih nisu zaradili.
Na taj spisak stavlja pomoćnika direktora škole, kolege koje samo pišu da su održale čas, a to nisu uradile jer nemaju prisutne učenike, ministarku prosvete Slavicu Đukić Dejanović i njene činovnike.
Štrbac smatra da plate nisu zaradili ni drugi službenici državnih institucija koji su, zapravo, „samo broj koji se zaposlio po kriterijumu stranačke podobnosti“.
Ona navodi i da ne zna kako se stiglo do iznosa koji je primila, jer joj nije ni uručeno rešenje o smanjenom iznosu plate.
„Ja ne znam šta to u mom poslu vredi 2.321,93 dinara. Da li je sve ono što stoji u rešenju o četrdesetčasovnoj radnoj nedelji, koje zaposleni potpisuju svake školske godine, zapravo volontiranje“, pita se Štrbac.
Dodaje da je otežavajuća okolnost koja ugrožava egzistenciju nju i njenih kolega koji gotovo i da nisu primili platu, činjenica da mnogi otplaćuju kredite.
Smatra da se sistem u slučaju prosvetnih radnika u potpunosti ogolio i proglasio da poziv na zakon treba svi da čitamo kao kršenje zakona za koje niko nije odgovoran.
„Kršenje zakona, pravila i procedura u javnom prostou proglašava se poželjnim. Gle, apsurda, na koji prosvetni radnici u obustavi ne pristaju! A ne pristaju ni pobunjeni studenti i đaci“, rekla je Štrbac.
Profesorka Sanja Štrbac od samog početka učestvuje u obustavi rada i pruža podršku studentima, au međuvremenu je targetirana dva puta objavama na Tiktoku, što je i prijavila policiji.
„Sad to više nije targetiranje, već proganjanje. Valjda će se tužilac za visoki tehnološki kriminal pozabaviti mojim slučajem“, poručila je Štrbac.
Izvor: Fonet
Predsednica Skupštine demantuje da je dobila poziv za ročište po tužbi Dragana Đilasa. „Vreme“ saznaje da je Sud utvrdio da joj je poziv uručen
Na dan istorijskog protesta, 15. marta, tačno u 19.11 nešto je nagnalo ljude u beg u Ulici kralja Milana. Od tada se nižu teorije, a konačnog dokaza nema. Pred vama je obimni dosije „Vremena“ o tom događaju, koji će biti redovno dopunjavan
Dok se priprema trodnevni skup novog političkog pokreta u Srbiji, stižu informacije o kvotama i obavezi zaposlenih u javnim preduzećima da mu prisustvuju. Već viđen naprednjački scenario
Razmena „saopštenja“ studenata različitih fakulteta pokazuje da čitav protestni pokret može da zapadne u ćorsokak ako studenti ne budu kadri da se međusobno dogovore
Nakon mnogobrojnih obnova samovlašća u 19. i 20. veku, Srbija se i u 21. nalazi pred istim zadatkom pred kojim su se našli njeni prvi ustavobranitelji
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve