
Nemačka
Strani studenti kao izvor prihoda
Jedna nova studija pokazuje da strani studenti daju ogroman doprinos nemačkom budžetu, ako ostanu da rade, ali i tamo je kriza
Predsednik „Nove – Da se struka pita“ Vladimir Kovačević kaže da su građani ti koji treba da presude šta je najprihvatljivije za njih, a da će se oni uklopiti u jednu, dve ili tri kolone
Predsednik „Nove – Da se struka pita“ Vladimir Kovačević rekao je da bi njegova stranka na predstojećim izborima mogla da bude partner strankama koje su okupljene oko „Srbije protiv nasilja“ i „Dogovora za pobedu“, dodajući da je bilo razgovora, ali da finalni dogovor do sada nije postignut.
Kovačević je u emisiji “Pola sata Demostata” naveo da, prema ispitivanjima javnog mnjenja u koje je imao uvid, stranke Dragana Đilasa i Miroslava Aleksića najviše ulivaju poverenje na predstojećim izborima, pa je tako prirodno da oni budu predvodnici opozicije, a „Nova – Da se struka pita“ ima kompatibilne programe i sa ove dve organizacije, kao i sa onima koje oni oko sebe okupljaju.
“Njihovi ekonomski programi se gotovo ne razlikuju od našeg”, rekao je Kovačević.
Kad je reč o kolonama, Kovačević navodi da su građani ti koji treba da presude šta je najprihvatljivije za njih, a da će se „Nova – da se struka pita“ uklopiti u jednu, dve ili tri kolone.
Na pitanje da li je razgovarao o saradnji sa organizacijama koje spominje, Kovačević odgovara potvrdno, ali dodaje da nikakav sporazum još nije napravljen. “Ne krijemo da smo razgovarali i mi. Nikakav finalni sporazum nije napravljen, sve je još otvorena knjiga i dalje su otvorena pitanja”, rekao je Kovačević.
On ističe da stranke treba da budu kompatibilne kad je u pitanju ekonomija, a da će javnost o finalnom dogovoru biti informisana u narednim danima i sedmicama.
Govoreći o najvažnijim delovima programa Nove – Da se struka pita, Kovačević navodi da ta stranka ima niz konkretnih mera za poboljšanje životnog standarda građana Srbije, a kao primer ističe da bi plata u Srbiji mogla da poraste za bar 30 odsto “preko noći”.
Građani ne znaju da poslodavci daju 60 odsto na osnovicu, zaposleni nemaju osećaj da 60 odsto svoje zarade daju državi, moraćemo da pitamo državu šta građani dobijaju za tih 60 odsto… Zalažemo se da ta osnovica koju daju poslodvaci državi bude niža, da to bude 50 odsto. Mi možemo preko noći osnovicu da podignemo na 60.000 dinara sa 50 odsto davanja, a apsolutne vrednosti i prihodi se za državu neće promeniti. I u jednom i u drugom slučaju će država dobiti apsolutni iznos prihoda za budžet, a da ne bude ugrožena, objašnjava Kovačević.
“Sitnim kreativnim merama mi preko noći sa 48.000 prvog dana možemo da podignemo minimalac na 60, a da niko nije izugubio i svi su dobili, svi su se pomalo odrekli, a država nije ugrožena”, naveo je Kovačević.
M.J./Demostat
Čitajte dnevne vesti, analize, komentare i intervjue na www.vreme.com
Jedna nova studija pokazuje da strani studenti daju ogroman doprinos nemačkom budžetu, ako ostanu da rade, ali i tamo je kriza
U Agenciji za privredne registre upisana su dva novoosnovana udruženja koja imenima podsećaju na naziv budućeg pokreta predsednika Srbije Aleksandra Vučića - Pokret za narod i Pokret za narod i državu, sa istim sedištem i istim zakonskim zastupnikom
Na zgradu Pošte Kosova u Zvečanu bačene su ručne bombe. Za počiniocima traga kosovska Antiteroristička jedinica
Studenti u blokadi tvrde da njihovi zahtevi nisu ispunjeni, vlast da jesu. Studenti ne žele da odustanu od borbe, vlast čini sve ne bi li pobunu koja se proširila na čitavo društvo ugušila. Studenti kažu da vlast povećava stepen nasilja
Kako je Srpska pravoslavna crkva oblikovala kulturu sećanja poslednjih decenija? Zašto je Peti oktobar bio praznik za Crkvu i kako je Vučić opet sabio SPC u ćošak? O tome u novoj knjizi piše Karin Roginer Hofmajster
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve