
Studentski zahtevi
Razglednica iz Rusije: Šta Vučić kaže o izborima?
Iz Moskve, predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da se na vanredne parlamentarne izbore neće dugo čekati
„Gaspromnjeft“ je saopštio da se u poslednje dve godine pripremao za različite negativne scenarije sa sankcijama
Kompanija „Gaspromnjeft“ saopštila je da je odluka o uključivanju njene imovine na američku listu sankcija neosnovana i nelegitimna i dodala da će nastaviti sa radom, jer se u poslednje dve godine pripremala za moguća ograničenja.
„Gaspromnjeft se u poslednje dve godine pripremao za različite negativne scenarije sa sankcijama. Pored toga, kompanija je već od 2022. godine pod jednostranim stranim sankcijama, zbog čega su mnoga slična ograničenja već uzeta u obzir u operacionim procesima, navodi se u saopštenju“, prenosi Sputnjik.
Kompanija „Gaspromnjeft“ je istakla da zahvaljujući realizaciji projekata tehnološkog suvereniteta osigurava stabilnost operativnih procesa i proizvodnih lanaca, pouzdanost snabdevanja tržišta i svojih potrošača.
„Istovremeno smatramo da je odluka o uključivanju naše imovine na sankcionu listu neosnovana, nelegitimna i da je u suprotnosti sa principima slobodne konkurencije“, navedeno je.
Ministarstvo finansija SAD uvelo je u petak nove sankcije Rusiji, čiji se značajan deo odnosi na „Gaspromnjeft“, pa su se na „crnoj listi“ našli direktor kompanije Aleksandar Djukov, niz ključnih preduzeća za proizvodnju nafte, kao i rafinerije u Moskvi i Omsku.
Na listi su i kompanija „Gaspromnjeft Marin Bunker“ i 10 brodova koji su povezani sa njom, a sankcije su uvedene i protiv podružnica „Gasproma“ u inostranstvu – rusko-srpske kompanije NIS i podružnicama u Tadžikistanu, Luksemburgu, Kazahstanu i Kirgiziji.
Izvor: FoNet
Iz Moskve, predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da se na vanredne parlamentarne izbore neće dugo čekati
Posle pauze na aerodromu u Bakuu i čekanja dozvole za nastavak leta, avion kojim leti predsednik Aleksandar Vučić, sleteo je u glavni grad Rusije
Evropski parlament usvojio je rezoluciju u kojoj se ocenjuje da Srbija, uprkos određenom napretku, i dalje mora da prevaziđe značajne prepreke na putu ka EU
Studenti u blokadi svih univerziteta u Srbiji ne traže više samo moralnu podršku – traže političku odgovornost. Zahtev za vanredne izbore podržale su i opozicione stranke, ali ostaje ključno pitanje: kako naterati vlast da popusti i da li postoji način da se izbori zaista održe pod fer uslovima?
U Srbiji, Viber je postao mnogo više od aplikacije za dopisivanje – za mnoge građane on je postao i izvor problema. Od početka protesta u zemlji, poruke iz roditeljskih i aktivističkih grupa sve češće završavaju u tabloidima, a njihovi autori – na saslušanju u policiji
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve