Novi broj „Vremena“
Sindrom opstanka loše vlasti
Zašto se ogromno nezadovoljstvo u Srbiji ne prevodi u političke poene? I gde je opozicija? To je naslovna tema novog „Vremena“
Umetnički ansambl „Ateljea 212“ poziva kolege da se priključe studentskom protestu u petak ispred RTS-a, podsećajući da je RTS preneo tekst u kome se glumci Srbije izjednačavaju sa Hamasom
„Zahtevamo od RTS-a da u Dnevniku 2 svoje javne medijske ustanove osudi nasilje koje se sprovodi nad studentima i građanima koji mirno protestuju, izvini se dramskim umetnicima, pročita naše saopštenje i pozove na smanjivanje tenzija u društvu“, piše u saopštenju umetničkog ansambla pozorišta „Atelje 212“ kojim pozivaju kolege i građane na pridruživanje studentskom protestu ispred RTS-a u petak od 18.30.
Pozorište na Terazijama se priključilo ovom saopštenju kolega iz „Ateljea“, pa se očekuje da će isto učiniti i druga pozorišta u Beogradu ili njihovi članovi pojedinačno.
U saopštenju „Ateljea“ se navodi da je u Dnevniku 2 RTS-a 13. januara prenet tekst izraelskog istoričara holokausta Efreima Zurufa u kome je kritikovao glumce u Srbiji koji rukama obojenim u crveno izražavaju podršku protestima i istakao da bi se trebalo čuvati simbola koje koristi Hamas.
Rekao je da „povezivanje krvavih ruku ukazuje ili na grubo nepoznavanje simbola koje koristi teroristička organizacija ili na potpuno neprikladno simpatizerstvo prema zloglasnoj terorističkoj organizaciji koja je počinila stravične zločine’, naveo je Zuruf“, i to je pročitano u Dnevniku RTS-a.
Glumci su u saopštenju dodali da smatraju da je njihova bezbednost na radu ugrožena.
„Javno targetiranje branše sa nacionalne frekvencije RTS, u klimi gotovo svakodnevnog nasilja dovodi do pojačanog osećanja ugrožene bezbednosti“, dodali su.
Naveli su i da zahtevaju od RTS-a da „prekine svojim delanjem da služi isključivo kao medijska poluga vlasti i da počne da obavlja svoj posao“.
U „Ateljeu 212“ kažu da i ova, kao i prethodne odluke u vezi studentskog protesta, na primer da pre predstave petnaestominutnim ćutanjem odaju počast preminulima zbog nadstrešnice u Novom Sadu, nemaju veze sa upravom pozorišta niti sindikatom.
Zašto se ogromno nezadovoljstvo u Srbiji ne prevodi u političke poene? I gde je opozicija? To je naslovna tema novog „Vremena“
„Na ovaj način je naš sindikat želeo da uputi javnu podršku studentima koji vode ozbiljnu borbu protivi korupcije, a za bolju budućnost i državu”, kaže za „ Vreme” Dragoslav Ljubičić, predsednik štrajkačkog odbora Sindikata Nezavisnost EPS-a
Kosovska policija je u sredu ujutru (15. januara) zauzela objekte institucija Vlade Srbije južno od Ibra. Akciju prati prisustvo Euleksa. Među zatvorenim institucijama je i Centar za socijalni rad sa sedištem u Gračanici. Prema rečima direktora ovog centra oko 450 porodica ostaće bez socijalne pomoći
Pravni fakultet u Novom Sadu predložio je da se prostorije sudova koriste za održavanje ispita u januarskom roku. Kako navode iz uprave fakulteta, ovo bi omogućilo studentima adekvatne uslove za polaganje ispita, bez ometanja rada sudova
Moguće je da se komandant SAJ-a Spasoje Vulević zamerio naprednjačkoj vlasti jer je odbio da jedinicu pretvori u „pretorijansku gardu", da je sprečio i samu mogućnost da Vučić, kao za „Kobre", izgovori: „Da pošaljem SAJ da ih razbacamo"
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve