
PR
Yettel – najbolja mobilna mreža i kućni internet
Ponovo je Yettel dobio priznanje za najbolju mobilnu mrežu i najbolji kućni internet u Srbiji. Uz to, produžena je saradnja sa Gorskom službom spasavanja
Investitor planira gradnju zgrade koja će se sastojati od podzemnog nivoa, prizemlja, tri sprata, kao i jednog povučenog sprata
U Topolskoj ulici na Vračaru u Beogradu, u broju 17, planira se gradnja stambenog objekta na tri sprata. Pre gradnje, planirano je rušenje tri postojeća objekta. Inače, parcela u Topolskoj 17 nalazi se u okviru prostorne kulturno-istorijske celine „Krunski venac“, koja je proglašena kulturnim dobrom, piše Dunja Marić za Novu ekonomiju.
Kako se navodi u urbanističkom projektu, firma „Base properties“, kao investitor planira gradnju zgrade koja će se sastojati od podzemnog nivoa, prizemlja, tri sprata, kao i jednog povučenog sprata.
Zgrada će se sastojati od šest stanova i dodatnih 12 parking mestа u garaži.
Konkretno, prizemlje, sva tri sprata, kao i povučeni sprat biće namenjeni za stanovanje. Podzemni nivo biće namenjen parkiranju i tehničkim prostorijama, a biće mesta i za šest bicikala.
Površina zgrade biće 1.162 kvadrata.
Sama parcela na kojoj će biti izgrađen objekat površine je 415 kvadrata, a nalazi se u zoni transformacije porodičnog stanovanja u delimično formiranim gradskim blokovima u višeporodično stanovanje.
Inače, ova parcela okružena je drugim objektima – vilama po kojima je Vračar prepozantljiv, kao i jednim novim poslovnim objektom.
Pre gradnje – rušenje
Na parceli se trenutno nalazi stambeni objekat površine 88 kvadrata, kao i jedan pomoćni objekat od 20 kvadrata. Takođe, postoji i garaža površine 32 kvadrata.
Kako se navodi, postojeći objekat je u privatnom vlasništvu. U Katastru nepokretnosti kao imaoci prava na objektu upisani su „Base properties“, Marija Popović i Zoran Stojadinović.
Ovi objekti biće srušeni.
Parcela u okviru kulturne celine
Parcela na kojoj je planirana gradnja takođe se nalazi u okviru Prostorne kulturno-istorijske celine Krunski venac, koja je 2018. godine proglašena za kulturno dobro. Ipak, rušenje vila je počelo iste godine.
Ipak, kako se navodi u urbanističkom projektu, objekat koji se trenutno nalazi na parceli je objekat „bez vrednosti i moguće je uklanjanje istog i zamena novim objektom, tako da se uklopi u urbanističke i tipološke karakteristike celine“. Kako se navodi, na pomenutoj parceli ne postoje zaštićena prirodna dobra, flora, fauna, kao ni nepokretna kulturna dobra.
Takođe, u Urbanističkom planu navodi se da će se objekat „svojom materijalizacijom, posebno fasadom“, uklopiti u ambijent „mirne stambene zone na lokaciji“.
Izvor: Nova ekonomija
Ponovo je Yettel dobio priznanje za najbolju mobilnu mrežu i najbolji kućni internet u Srbiji. Uz to, produžena je saradnja sa Gorskom službom spasavanja
Sovjetska sonda teška pola tone srušila se u Indijski okean, saopštila je ruska svemirska agencija. Sovjeti su ovu letelicu lansirali u svemir još 1972. godine, ali zbog kvara nije napustila Zemljinu orbitu
Grega Popoviča je od aut-linije košarkaškog terena odvojio tek šlog. Ali, još ga nije odvojio od košarke. Verovatno ni od vina. A pogotovo ne od legende o jednom od najvećih trenera ikada
Kad se u kuću Stojana Simića uselio Aleksandar Karađorđević, dvorište te kuće je pretvoreno u dvorsku baštu. O lepim satima koje je provodio u njoj pisao je kralj Petar. Pedesetih godina prošlog veka pretvorena je u Pionirski park, a ovog aprila u “Ćacilend”
Da je Skelane, selo od 800 duša, u rimsko doba bilo sedište gradske uprave, govore čudesni podni mozaici i niz drugih vrednosti. Očekuje se da će tek naredna istraživanja otkriti pravi značaj ovog područja
Studentski zahtev za raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora
Istorijska šansa Srbije Pretplati seArhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve