
Protesti i blokade
Pobuna u Srbiji: Podrška Đokovića i episkopa žičkog Justina
Protiče druga nedelja građanske neposlušnosti u Srbiji. Sva današnja dešavanja pratite u našem blogu uživo
Nakon što je objavljeno da će 1. marta u Nišu biti održan veliki studentski protest, cene noćenja u ovom gradu skočile su vrtoglavo. Ipak, Nišlije su počele organizaciju za ovaj događaj i već se okupile u Fejsbuk grupi gde se nudi besplatan smeštaj, prevoz, organizuje priprema hrane i pića
Fejsbuk grupa „Protesti Niš 1. mart“ napravljena je u ponedeljak ujutru, 17. februara, a za samo jedan dan u njoj je preko 8.500 članova. Napravljen je i čet za svaku od stavki, gde se mogu javiti oni koji nude besplatan smeštaj, hranu ili mogu na neki drugi način da doprinesu kao domaćini velikog protesta 1. marta na koji pozivaju studenti.
„Logistika nam je jako bitna i da svi podržimo studente kako dolikuje nama! Ubacujte prijatelje i sve koji žele da nesto doprinesu. Volim vas sve i da ne zaboravimo ljubav koju su nam pokazali i pružili svi na ovim protestima nikada“, napisala je Nišlijka koja je pokrenula grupu.
Oni koji su deo ove grupe osuđuju postupke svojih sugrađana koji su podigli cene smeštaja „u nebesa“ i kažu da su „bruka za Niš“. Zato u ovoj grupi nude svoje kuće za studente, njihove roditelje, ali druge građane koji žele da budu u Nišu na velikom protestu.
„U želji, da sve Nobelovce, studente iz drugih krajeva Srbije, a i ostale koji žele da dođu u Niš, dočekamo domaćinski, kako Niš zna, nudim smeštaj i hranu za 2 devojke iz bilo kog drugog grada. Čuvajmo naše najveće bogatstvo, studente i svu našu decu“, napisala je jedna Nišlijka.
Administratori grupe navode da očekuju i odluku studenata, odnosno njihovog plenuma, ali da se svi koji nude smeštaj mogu javiti i popuniti formular, koji će posle biti prosleđen studentima.
Do 700 evra za noć
Nakon što je najavljen veliki protest u Nišu, porasla je potražnja smeštaja u trećem gradu u Srbiji, pokazuju podaci sa dve platofrme Booking i Airbnb. Dok neki građani kažu da su im vlasnici smeštaja nudili besplatan smeštaj, drugi tvrde da im je otkazana prvobitna rezervacija od oko 100 evra da bi se isti smeštaj ubrzo ponudio za oko 700 dolara za noć.
Podaci sa Booking-a, platforme za iznajmljivanje stanova i hotela, pokazuju da je u gradu ostalo još malo dostupnih kreveta, a „mršava“ je ponuda i u okolini.
Izvor: Južne vesti
Protiče druga nedelja građanske neposlušnosti u Srbiji. Sva današnja dešavanja pratite u našem blogu uživo
Na protestu kod Autokomande, građani su u više navrata uzvikivali „Skinite fantomke“, zahtevajući od policije da otkrije identitet prisutnih službenika. Jedan policajac je na taj zahtev odgovorio – predstavio se imenom, skinuo masku i ušao u dijalog sa okupljenima
Nakon poraza u polufinalu Vimbldona Novak Đoković poslao poruku u vezi sa sadašnjom situacijom u Srbiji
Nezavisni ruski portal Insajder opisuje studentske proteste u Srbiji kao najdugoročniji i najuporniji otpor Vučiću do sada. Demonstranti su sve organizovaniji, a vlast sve brutalnija
Predsednika Srbije Aleksandra Vučića „baš briga“ za trodnevni štrajk advokata, nezadovoljnih zbog određivanja pritvora njihovom kolegi. Uostalom, posle studenata, profesora i novinara, Vučić će pokrenuti inicijativu da se oforme „advokati 2.0“
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve