
Nezakonita seča
Krivična prijava zbog seče šume u Košutnjaku
Krivična prijava je usledila nakon ignorisanja poziva institucijama da se izjasne ko je i zašto sekao šumu u Košutnjaku
Studenti-biciklisti prešli granicu Evropske unije, bez problema sa mađarskim graničarima. Ipak, za razliku od Srbije, u Mađarskoj neće imati policijsku pratnju
Bez problema, na dva točka, nasmejani i veseli, studenti, njih 80, jedan advokat i jedan reporter prešli su mađarsku granicu bez problema.
Milica, jedna od studentkinja na ekspediciji dugoj 1.300 kilometara, kaže za „Vreme” da su granicu prešli bez ikakvih problema.
„Prešli smo granicu sada svi. Sve je dobro, veseli smo, greje sunce, sve ide super”, kaže ona kratko.
Bez policijske pratnje u Mađarskoj
Iako su studenti bez problema ušli u Mađarsku, reporeterki N1 je PR služba studenata javila da, za razliku od Srbije, u ovoj zemlji neće imati poliicijsku pratnju.
Zbog toga ne mogu da se kreću u jednoj koloni, pa su se podelili na više kolona, u kojima može da bude najviše 14 studenata.
120 kilometara do sledećeg prenoćišta
Studenti su prvog dana njihovog puta, koji ukupno traje skoro dve nedelje, imali naporan dan, ne samo zato što su prešli 110 kilometara, već i zbog kiše koja ih je pratila.
Uputili su se studenti na put dug 1.300 kilometara u četvrtak (3. april) i posle granice s Mađarskom, čeka ih u petak, 4. aprila, na Dan studenata, još 120 kilometara do njihovog današnjeg cilja – mesta Dunajuvaroš, gde će prenoćiti.
Krenuli su studenti iz Novog Sada do Strazbura, kako bi Evropom proširili vest o situaciji u Srbiji.
U Strazburu će biciklisti Savetu Evrope predati zvanični dopis studenata iz Srbije i tražiće od njih da reaguju na ono što se događa, objasnili su studenti ranije za „Vreme“.
Studenti su na put dug 1.300 kilometara krenuli uoči Dana studenata, a stići će 15. ili 16. aprila, po najavi. Prema planu će oko 12 sati dnevno biti napolju. Voziće po osam sati svakoga dana, a planiraju i više pauza. U proseku, prelaziće više od 100 kilometara svakog dana.
Oni će do Strazbura ići preko Budimpešte, Bratislave, Beča, Linca, Salcburga, Minhena, Augsburga, Ulma i Štutgarda. Kako su objasnili, to su veliki univerzitetski gradovi, ali i mesta u kojima ima srpskih iseljenika.
Krivična prijava je usledila nakon ignorisanja poziva institucijama da se izjasne ko je i zašto sekao šumu u Košutnjaku
„Nećete nas uplašiti svojim režimskim tužbama, a ono što sledi neka vas plaši“, poručili su studenti
„Ukoliko studenti pokrenu artikulaciju izbora, sa ili bez opozicionih stranaka, Zajedno i DS će svakako podržati bilo kakvu njihovu odluku ili univerzitetsku listu“, kaže profesorka Biološkog fakulteta Biljana Stojković
Ana Brnabić se pohvalila malim udelom srednjih škola u štrajku ili sa smetnjama u nastavi zbog protesta… Ali, taj udeo baš i nije tako mali
Studenti Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu traže raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora. Politički analitičar Dragoljub Anđelković kaže za „Vreme“ da težiti ka izborima u nekom trenutku ima smisla, ali ne pod postojećim uslovima, a pojedinačni istupi samo unose razdor i koriste Vučiću
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve