Generalni štrajk
Vreme i Nedeljnik zajednički se pridružuju generalnom štrajku
U duhu solidarnosti, Vreme i Nedeljnik podržavaju generalni štrajk na koji su pozvali studenti u blokadi
Pokrajinski poslanik ZLF-a Branislav Grubački rekao je za „Vreme“ da su opozicioni poslanici držali transparente sa crvenom krvavom šakom novom parolom građanskog protesta: „Ako nema pravde za narod, neka ne bude mira za vlast"
„Pokušali smo da predamo zahtev za ostavku potpredsednika Skupštine Vojvodine Damira Zobenice, zbog njegovog skandaloznog poziva da se vređaju ljudi koji mirno zastaju na 15 minuta iz pijeteta prema tragediji i zločinu na Železničkoj stanici u Novom Sadu, kada su na nas fizički nasrnuli jurišnici iz redova poslanika Srpske napredne stranke, ne bi li izazvali incident”, rekao je za „Vreme“ pokrajinski poslanik Zeleno-levog fronta Branislav Grubački opisujući incident koji se u petak dogodio u Skupštini Vojvodine.
Grubački je istakao da je skupštinsko obezbeđenje bilo „samo delimično neutralno“, i da je „praktično koordinisano delovalo sa rukovodstvom Skupštine Vojvodine“.
Opozicioni poslanici držali su transparente sa crvenom krvavom šakom i, kako je naveo, novom parolom građanskog protesta: „Ako nema pravde za narod, neka ne bude mira za vlast“.
„Jedan od većih skandala je da prvi put u Skupštini Vojvodine nije bilo dozvoljeno svim poslanicima da uđu u salu dok ih kao poslednje kriminalce nisu pretresali i tražili da zbog, kako su rekli, ‘bezbednosnih razloga’ ne unose transparente sa pomenutom parolom“, rekao je Grubački.
Sednica je nakom toga prekinuta, ali je kasnije nastavljena.
„Sednica je nastavljena i zbrzana, i praktično nije bilo nikakve rasprave. Sindrom Ane Brnabić je i u Skupštini Vojvodine bio prisutan, kao nikada do sada“, rekao je Grubački.
On je pozvao građane cele Vojvodine da se pridruže poslanicima opozicije „na 15 minuta tuge ispred Banovine, jer ne tuguje samo Novi Sad, već i cela Vojvodina, cela Srbija, a i region“.
Zahtev za ostavku Zobenice
U zahtevu za ostavku Zobenice navedeno je da je audio snimak u kome on poziva aktiviste SNS-a da vređaju ljude na komemorativnim skupovima doveo do velikog i opravdanog uznemirenja javnosti.
„Na snimku se čuje kako naređujete članovima Srpske napredne stranke da uznemiravaju, kreativno (!?) vređaju i za to vreme snimaju mirne građane, koji svoj pijetet prema 15 žrtava izražaju kroz 15 minuta mirnog i dostojanstvenog stajanja. To Vam, Damire, nije bilo dosta, nego ste se morali kriti iza naivnog izgovora da je u pitanju veštačka inteligencija, a ne Vi“, navedeno je u zahtevu.
Istaknuto je i da je Zobenica od prostorija Skupštine Vojvodine „napravio policijsku kasarnu“, čime je „pokazao koliko poštuje zdanje koje je ovde bilo i pre njega, a biće i posle njega“.
U duhu solidarnosti, Vreme i Nedeljnik podržavaju generalni štrajk na koji su pozvali studenti u blokadi
Nekada poznato po živopisnom duhu i industriji, Vranje sada beleži masovan odlazak stanovnika. Siromaštvo, niske plate i loši uslovi rada uzeli su svoj danak, dok grad ostaje zarobljen u vrtlogu političkih i ekonomskih problema. Dok se sarme i suvo meso nude gostima, mnogi Vranjanci jedva sastavljaju kraj s krajem
„Prosvetnim radnicima se praktično savetuje da krivotvore ocenjivanje. Ocena mora da bude uneta u roku od osam dana od dana kada je zaslužena i da bude javna“, kaže za „Vreme“ predsednik Nezavisnog sindikata prosvetnih radnika Srbije Dušan Kokot
Trinaestoro stranih učesnika jedne konferencije nevladinih organizacija najureno je iz Srbije uz razne neprijatnosti. Zašto vlast ovoliko sramoti Srbiju?
Tema broja: Srbija pred generalnim štrajkom
Pokušaj ubistva u produženom trajanju Pretplati seArhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve