
Predsednik Srbije
Na putu ka Moskvi: Vučićev avion sleteo u prestonicu Rusije
Posle pauze na aerodromu u Bakuu i čekanja dozvole za nastavak leta, avion kojim leti predsednik Aleksandar Vučić, sleteo je u glavni grad Rusije
Doček Srpske nove godine je otkazan zato što su noćas nepoznata lica ušla u zgradu Tehničkih fakulteta u Beogradu, i kako su rekli studenti, pretili im i optužili ih da sarađuju sa političkim strankama, rečeno je na početku protesta u Beogradu. O protestu je uživo izveštavao i britanski The Independent
U nedelju su istovremeno, u 16 časova počeli protesti u Beogradu i Nišu.
Neposredno pre početka protesta u Beogradu, studenti Građevinskog fakulteta su objavili da otkazuju kulturno-umetnički događaj „TRGni se“, najavljen za 13. decembar povodom srpske Nove godine jer su se u organizaciju događaja uključili politički akteri. Poručuju da protest treba da ostane studentski, a ne stranački.
Cilj ovog programa je bio humanitarni, prikupljanje novca za pomoć porodicama u Novom Sadu.
Kako su studenti Građevinskog prisutni na protestu objasnili za N1, kasno sinoć na fakultet je nekoliko nepoznatih lica ušlo u zgradu Tehničkih fakulteta i navodno im pretilo im da otkažu doček, optužujući ih da sarađuju sa političkim strankama.
U Beogradu, protest studenata u blokadi održava se ispred zgrade Ustavnog suda u Beogradu, kako bi se ukazalo na kršenje Ustava i građani podsetili na prava koja su im zagarantovana. Kako javlja reporter N1 sa terena, gužva seže od Crkve Svetog Marka do Skupštine Srbije, a u Takovskoj ulici sve do Ambasade Republike Turske.
Studenti su posle 15 minuta tišine ispred Ustavnog suda u Bulevaru kralja Aleksandra, na kamionu počeli sa prikazivanjem poslednjih slučajeva kršenja Ustava.
Okupljeni su vikali „Baci kobre da se igramo“, aludirajući na izjavu predsednika države Aleksandra Vučića da bi njegovo obezbeđenje za nekoliko minuta moglo da razbije skup studenata.
Protest u Beogradu je završen performansom: studenti su sa belom povezom preko očiju stajali ispred zgrade Ustavnog suda.
O protestu je uživo izveštavao i britanski The Independent.
Protest u Nišu je održavan pod parolom „Bani u Banovinu“.
Nišlije su tokom protesne šetnje došli do zgrade Univerziteta u Nišu na čiju zgradu su okačili transparent „Protestna obUSTAVa rada“.
Posle pauze na aerodromu u Bakuu i čekanja dozvole za nastavak leta, avion kojim leti predsednik Aleksandar Vučić, sleteo je u glavni grad Rusije
Evropski parlament usvojio je rezoluciju u kojoj se ocenjuje da Srbija, uprkos određenom napretku, i dalje mora da prevaziđe značajne prepreke na putu ka EU
Studenti u blokadi svih univerziteta u Srbiji ne traže više samo moralnu podršku – traže političku odgovornost. Zahtev za vanredne izbore podržale su i opozicione stranke, ali ostaje ključno pitanje: kako naterati vlast da popusti i da li postoji način da se izbori zaista održe pod fer uslovima?
U Srbiji, Viber je postao mnogo više od aplikacije za dopisivanje – za mnoge građane on je postao i izvor problema. Od početka protesta u zemlji, poruke iz roditeljskih i aktivističkih grupa sve češće završavaju u tabloidima, a njihovi autori – na saslušanju u policiji
Vlasnica kluba sa Ibice tvrdi da je jedan srpski diplomata za samo jednu noć potrošio 155.000 evra na provod
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve