![](https://vreme.com/wp-content/uploads/2025/02/Sremska_Mitrovica_-Gimnazija-Wikipedia-Ant83-309x232.jpg)
Sremska Mitrovica
Mitrovačka gimnazija i dalje u blokadi
Učenici Mitrovačke gimnazije ističu da podržavaju studentske zahteve
U doba SNS-a vojska je postala mesto za partijske ljude, kaže za „Vreme“ Petar Bošković, bivši načelnik Uprave za odnose sa javnošću pri vojsci i Ministarstvu odbrane. Kaže, posebno se u rasturanju vojske istakao Aleksandar Vulin koji se bavio i banalnim stvarima – recimo, zabranio da se u ministarstvu čita nedeljnik „Vreme“
„Kada se vojni i sistem odbrane ruši ovako kao što se radi poslednje decenije, jako sporo i teško se vraća u normalu. Vojska se zloupotrebljava u političke, marketinške i izborne svrhe, a rukovodeća mesta u Vojsci izgledaju kao da ih je Srpska napredna stranka Gajgerovim brojačem birala“, kaže za „Vreme“ kapetan bojnog broda u penziji Petar Bošković.
Bošković je dugo bio načelnik Uprave za odnose sa javnošću i 15 godina prisustvovao je svim sednicama kolegijuma ministra odbrane, dok ih, kako ističe, Aleksandar Vulin nije ukinuo.
To Bošković priča za izdanje „Vremena“ koje će na kioscima biti u sredu (14. februar), govoreći o tome koliko je sistem vojske urušen.
„Tih kolegijuma se pridržavao i Aleksandar Vučić dok je bio ministar odbrane, a posle i ‘vrhovni komandant’, za šta ga je protivzakonito proglasio Vulin. Bilo je tu žestokih rasprava na profesionalne teme koje se tiču života i rada Vojske. Pamtim jednu između tadašnjeg ministra Zorana Đorđevića i načelnika Generalštaba Ljubiše Dikovića, gde su svi načelnici uprava čuli o stanju u vojsci“, seća se Bošković.
Vulin zabranio „Vreme“
„Onda dolazi Vulin i ukida sednice da ne bi svi rukovodioci znali šta se dešava u sistemu i istovremeno ih počinje dovoditi kod sebe ‘na kanabe’ i pojedinačno ‘brifovati’ tako da niko nije mogao da ima širu sliku. Sa tom praksom su nastavili sledeći ministri – Nebojša Stefanović i Miloš Vučević“, kaže naš sagovornik.
On tvrdi da je Vulin svoja „muljanja“ sa ranijih funkcija preslikao i na vojsku.
„Evo banalnog primera – zabranio je da Uprava za odnose sa javnošću i sve ostale organizacione celine dobijaju nedeljnike ‘Vreme’ i NIN. Do njegovog dolaska na tu funkciju, Uprava za odnose sa javnošću nije imala politička saopštenja u ime Vojske i Ministarstva, a danas su gotovo svakodnevna“, kaže Bošković.
Ceo intervju sa Petrom Boškovićem čitajte u nedeljniku „Vreme“ koji je na kioscima od srede (14. februar). Ovde se možete pretplatiti na štampano ili digitalno izdanje.
Učenici Mitrovačke gimnazije ističu da podržavaju studentske zahteve
Novo rukovodstvo EPS-a na čelu sa Dušanom Živkovićem je predvidelo dobit od 54 milijarde dinara, a dobit je na kraju prošle godina bila je više nego dvostruko niža
Često se govori da „deca ispravljaju naše greške“, ali to nije tačno. Postojali su ljudi koji su se borili, ali bili su u manjini, dok je većina ćutala, rekao je profesor Filozofskog fakulteta Ognjen Radonjić
Dragoslav Ljubičić među prvima je dobio otkaz u Elektroprivredi Srbije posle protesta sindikata, zaposlenih i studenata ispred zgrade EPS. Sada tuži firmu i traži povratak na posao
Nakon neuspelog uvođenja novog sistema naplate karata i postavljanja tabli za praćanje dolaska vozila koje često prikazuju neprecizne podatke, gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić ponovo je uzburkao javnost odlukom o linijama 704, 706 i 707
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve