Tragedija u Novom Sadu
Odgovornost inženjerske struke: Sud časti prikuplja neophodnu dokumentaciju
Inženjerska komora Srbije saopštila je da Sud časti prikuplja dokumentaciju koja je neophodna za utvrđivanje uzroka nesreće u Novom Sadu
U doba SNS-a vojska je postala mesto za partijske ljude, kaže za „Vreme“ Petar Bošković, bivši načelnik Uprave za odnose sa javnošću pri vojsci i Ministarstvu odbrane. Kaže, posebno se u rasturanju vojske istakao Aleksandar Vulin koji se bavio i banalnim stvarima – recimo, zabranio da se u ministarstvu čita nedeljnik „Vreme“
„Kada se vojni i sistem odbrane ruši ovako kao što se radi poslednje decenije, jako sporo i teško se vraća u normalu. Vojska se zloupotrebljava u političke, marketinške i izborne svrhe, a rukovodeća mesta u Vojsci izgledaju kao da ih je Srpska napredna stranka Gajgerovim brojačem birala“, kaže za „Vreme“ kapetan bojnog broda u penziji Petar Bošković.
Bošković je dugo bio načelnik Uprave za odnose sa javnošću i 15 godina prisustvovao je svim sednicama kolegijuma ministra odbrane, dok ih, kako ističe, Aleksandar Vulin nije ukinuo.
To Bošković priča za izdanje „Vremena“ koje će na kioscima biti u sredu (14. februar), govoreći o tome koliko je sistem vojske urušen.
„Tih kolegijuma se pridržavao i Aleksandar Vučić dok je bio ministar odbrane, a posle i ‘vrhovni komandant’, za šta ga je protivzakonito proglasio Vulin. Bilo je tu žestokih rasprava na profesionalne teme koje se tiču života i rada Vojske. Pamtim jednu između tadašnjeg ministra Zorana Đorđevića i načelnika Generalštaba Ljubiše Dikovića, gde su svi načelnici uprava čuli o stanju u vojsci“, seća se Bošković.
Vulin zabranio „Vreme“
„Onda dolazi Vulin i ukida sednice da ne bi svi rukovodioci znali šta se dešava u sistemu i istovremeno ih počinje dovoditi kod sebe ‘na kanabe’ i pojedinačno ‘brifovati’ tako da niko nije mogao da ima širu sliku. Sa tom praksom su nastavili sledeći ministri – Nebojša Stefanović i Miloš Vučević“, kaže naš sagovornik.
On tvrdi da je Vulin svoja „muljanja“ sa ranijih funkcija preslikao i na vojsku.
„Evo banalnog primera – zabranio je da Uprava za odnose sa javnošću i sve ostale organizacione celine dobijaju nedeljnike ‘Vreme’ i NIN. Do njegovog dolaska na tu funkciju, Uprava za odnose sa javnošću nije imala politička saopštenja u ime Vojske i Ministarstva, a danas su gotovo svakodnevna“, kaže Bošković.
Ceo intervju sa Petrom Boškovićem čitajte u nedeljniku „Vreme“ koji je na kioscima od srede (14. februar). Ovde se možete pretplatiti na štampano ili digitalno izdanje.
Inženjerska komora Srbije saopštila je da Sud časti prikuplja dokumentaciju koja je neophodna za utvrđivanje uzroka nesreće u Novom Sadu
Aleksandar Vučić za RTS o ostavkama, odgovornosti i sestrinskim televizijama - tužilaštvo je odradilo „nadrealno brzo veštačenje“, kaže predsednik Srbije
Ideja je da građani zastanu na trenutak kako bi se setili tragedije, imena onih koji su u njoj stradali i kako bi zahtevali da sva imena odgovornih u krivičnom i političkom smislu budu deo transparentnog procesa, rekao je za „Vreme“ član inicijative „ProGlas" i pisac Gojko Božović
Osumnjičena Z.S.M. se tereti za teško delo protiv opšte sigurnosti, a u vezi sa nepropisnim i nepravilnim izvođenjem građevinskih radova. Druga osoba, osumnjičena za isto delo trenutno je nedostupna organima gonjenja
Umesto nadležnih organa Republike Srbije informaciju o određivanju pritvora objavio je tabloid Informer, pozivajući se na izjavu svog glavnog urednika Dragana J. Vučićevića, koji je imao i opsaku: „Sram vas bilo stoko jedna pravosudna! Tužite me, hapsite i mene!”
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve