
Protesti
BLOG MUP: Sinoć privedeno 79 osoba, 1297 legitimisano
Studenti u blokadi najavljuju velike akcije nakon prebijanja i privođenja studenata i profesora ispred Pravnog fakulteta u Beogradu
Bivši predsednik Vojnog sindikata Srbije Novica Antić podneo je, zbog povrede ugleda i časti i kršenja presumpcije nevinosti, Višem sudu u Beogradu 48 tužbi protiv elektronskih i štampanih medija
Bivši predsednik Vojnog sindikata Srbije Novica Antić podneo je, zbog povrede ugleda i časti i kršenja presumpcije nevinosti, Višem sudu u Beogradu 48 tužbi protiv elektronskih i štampanih medija, koji su u poslednja četiri meseca „intezivno sprovodili orkestiranu kampanju njegove kriminalizacije“, saopštio je njegov advokat Ivan Ninić.
Bivši predsednik Vojnog sindikata Srbije Novica Antić podneo je, zbog povrede ugleda i časti i kršenja presumpcije nevinosti, Višem sudu u Beogradu 48 tužbi protiv elektronskih i štampanih medija, koji su u poslednja četiri meseca „intezivno sprovodili orkestiranu kampanju njegove kriminalizacije“, saopštio je danas njegov advokat Ivan Ninić.
Po Ninićevim rečima, tužbenim zahtevima Antić, koji se treći mesec nalazi u pritvoru Okružnog zatvora u Novom Sadu, potražuje simboličan novčan iznos na ime naknade nematerijalne štete zbog povrede ugleda i časti, brisanje neistinitih i uvredljivih medijskih natpisa i javno objavljivanje sudskih presuda.
„Tužbe su jedini način da Antić u sudskom postupku zaštiti svoj ugled i svoju čast, ali i ugled svoje porodice i svih saboraca, koji su sa njim godinama dosledno i hrabro gradili Vojni sindikat, kao instituciju i poslednji bedem zaštite individualnih i kolektivnih prava svih profesionalnih pripadnika Vojske Srbije“, istakao je Ninić.
Ninić je objasnio da tužbe koje je Antić podneo nisu pritisak na medije.
„Već je namera da se sanira nemerljiva šteta koji trpe jedan častan čovek i njegova porodica, samo zbog toga što se bavio sindikalnim aktiviznom i što je godinama pozivao na odgovornost i ukazivao na brojne zloupotrebe položaja i sistemski kriminal u vojnom resoru“, dodao je Ninić.
Prema njegovoj oceni, iz jednog centra je osmišljena i organizovana „intezivna i besprizorna medijska kampanja protiv Antića, u kojoj su svi profesionalni uzusi novinarske struke pogaženi“.
„Nikada ga niko iz medija protiv kojih su tužbe podnete nije kontaktirao, radi provere tačnosti i potpunosti informacije koje su predmet publikovanja, a demantiji koji je Antić slao konkretnim medijima nikada nisu objavljeni. U svakom tekstu koji je publikovan, Antić je prikazan kao izvršilac nekog krivičnog dela, bez optužnice ili sudske presude i time je prekršena pretpostavka njegove nevinosti“, ukazao je Ninić.
On je upozorio i da je prilično je indikativan „rukopis tabloida, koji su četiri meseca, kontinuirano i rafalno prenosili iste opskurne tekstove uglavnom nepoznatog autora, uz pozivanje na neimenovane izvore iz redova vojske, da bi te objave, kao po zadatku, prenosili uvek isti mediji pod kontrolom režima“.
„Cilj je bio da se Novica Antić prikaže kao kriminalac, koji zloupotrebljava resurse Vojnog sindikata, ne bi li se na taj način stvorio odijum javnosti prema njemu i gubitak poverenja koje uživa kod pripadnika vojske. Njegovom hapšenju prethodila je stananizacija i to kroz medijsku kampanju, koja je krenula počev od januara i trajala četiri meseca“, smatra Ninić.
Studenti u blokadi najavljuju velike akcije nakon prebijanja i privođenja studenata i profesora ispred Pravnog fakulteta u Beogradu
Građani Srbije su svakodnevno na barikadama ne samo uprkos režimskom nasilju – nego baš zbog njega. To je naslovna tema novog broja „Vremena“
„Raspišite vanredne parlamentarne izbore, jer to je jedini način da se obezbedi povratak u institucionalni okvir i normalizuje društveni život“, zatražio je Slobodni univerzitet u Nišu od predsednika Srbije
Nemačka i čitava Evropska unija pomno posmatraju društveno-političku situaciju u našoj zemlji. Deluje da Vučić uskoro može da ostane bez podrške zapada
Slučaj autoprevoznika Milomira Jaćimovića, kojem je vlast uništila posao, je pokazao kako se naprednjaci svete ljudima koji smatraju da im Ustav garantuje pravo da drugačije misle
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve