
Studentski zahtevi
Razglednica iz Rusije: Šta Vučić kaže o izborima?
Iz Moskve, predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da se na vanredne parlamentarne izbore neće dugo čekati
Do kraja januara počeće rekonstrukcija otvorenog bazena na Tašmajdanu zato što se ispostavilo da ipak nije dubok dva metra, što je zgodna okolnost za firmu koja je dobila ovaj posao a već se pokazala da nije uspešna u njemu
Krajem meseca počeće rekonstrukcija otvorenog bazena na Tašu u Beogradu, javljeno je juče. Planirana je potpuna zamena bazenske tehnike sa nadogradnjom školjke spoljnog bazena i ugradnja novog sistema za elektrolizu vode kako bi se omogućila sopstvena proizvodnja hlora.
U upravi SC „Tašmajdan“ kažu da će „Sportski centar Tašmajdan biti jedan od kompleksa za predstojeće Evropsko prvenstvo u plivanju, koje se održava od 10 do 23. juna u Beogradu.“
Na Portalu javnih nabavki piše da je tender za izvođača ovih radova trajao od 2. avgusta prošle godine do 3. januara ove.
SP „Tašmajdan“ je 11. januara objavio Odluku o zaključenju okvirnog sporazuma sa ALEX E&C iz Beograda u vrednosti od 240 miliona dinara.
Ista firma nedavno je dobila posao rekonstrukcije Trga Nikole Pašića. Na sajtu ove firme navodi se da su radili na izgradnji bazena, spa i akva parkova.Tako su 2020. godine uradili rekonstrukciju Zelene fontane u Subotici, na čijoj površini su se svega nekoliko dana nakon otvaranja pojavile pukotine. Projekat je bio vredan više od milion evra. U Lajkovcu, su osam puta probili rok da bi izgradili zatvoreni bazena, bez ikakvih kazni za izvođača.
Iz uprave SC „Tašmajdan“ ne veruju da će do Evropskog prvenstva u plivanju uspeti da urade i nadogradnju školjke otvorenog bazena, tako da će biti korišćen za zagrevanje takmičara.
Dubina bazena je razlog zašto je ovaj bazen već rekonstruisan 2020. godine.
Tada je urađena sanacija školjke bazena, novo prohromsko korito prelivenih kanala i rasveta. Zamenjen je deo bazenske tehnike i sistema za preradu vode, uređen je parter, postavljeno više tuševa, sređeni toaleti, tribine i deo ispred njih.
Na početku sanacije, tadašnji zamenik gradonačelnika Goran Vesić izjavio je da će biti smanjena dubina bazena, koja neće biti 4,8 metara već dva metra, ali to će, kako je rekao, „i dalje omogućiti da se održavaju sva velika takmičenja, samo što će bazen biti bezbedniji i lakši za čišćenje“.
Kad je za gradonačelnika postavljen Aleksandar Šapić, rekao je da to nije bilo dobro, da je bazen plitak, da njegova dubina treba da bude 4 metra, te da Taš ne ispunjava uslove za održavanje međunarodnih takmičenja u skladu sa FINA standardima. Rečeno je i da je Vaterpolo savez Srbije tražio da se dubina bazena poveća.
Raspisana je pomenuta javna nabavka od 2. avgusta, a vrednost radova je procenjena na 240 miliona dinara.
Zatim se ispostavilo da dubina bazena Taš od dva metra zadovoljava standarde propisane pravilnikom Svetske organizacije za plivačke sportove FINA iz 2021. godine: za plivanje dva metra, a za vaterpolo 1.80 metara.
Ispostavilo se i da Vaterpolo savez nije tražio nikakvu rekonstrukciju.
Marinika Tepić, potpredsednica SSP tim povodom tada je pitala ministre finansija i sporta Sinišu Malog i Zorana Gajića da li su saučesnici u novoj malverzaciji gradonačelnika Beograda Aleksandra Šapića koji planira da bez potrebe rekonstruiše bazen Tašmajdan i na taj način izvuče novac od građana Srbije.
Iz uprave SC „Tašmajdan“ su naveli da je „dubina bazena od 1.76 do 1.94, a potrebno je da bude dva metra.“
Ukratko, nađeno je opravdanje zašto da se iz budžeta Grada odvoji novac za još jednu firmu koja nema uspehe ali je zato ima podršku vlasti. Plus, Vesić je pogrešno izmerio dubinu bazena.
Iz Moskve, predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da se na vanredne parlamentarne izbore neće dugo čekati
Posle pauze na aerodromu u Bakuu i čekanja dozvole za nastavak leta, avion kojim leti predsednik Aleksandar Vučić, sleteo je u glavni grad Rusije
Evropski parlament usvojio je rezoluciju u kojoj se ocenjuje da Srbija, uprkos određenom napretku, i dalje mora da prevaziđe značajne prepreke na putu ka EU
Studenti u blokadi svih univerziteta u Srbiji ne traže više samo moralnu podršku – traže političku odgovornost. Zahtev za vanredne izbore podržale su i opozicione stranke, ali ostaje ključno pitanje: kako naterati vlast da popusti i da li postoji način da se izbori zaista održe pod fer uslovima?
U Srbiji, Viber je postao mnogo više od aplikacije za dopisivanje – za mnoge građane on je postao i izvor problema. Od početka protesta u zemlji, poruke iz roditeljskih i aktivističkih grupa sve češće završavaju u tabloidima, a njihovi autori – na saslušanju u policiji
Studentski zahtev za raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora
Istorijska šansa Srbije Pretplati seArhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve