
Auto-moto savez Srbije
Stanje na putevima: Dobri uslovi za vožnju, nema zadržavanja na granici
Mokrih kolovoza više nema, jedino ih treba očekivati na jugu i jugoistoku gde su još uvek mogući kratkotrajni pljuskovi
Nastojanja da se povuku priznanja Kosova su gubljenje vremena i energije, a Zajednica srpskih opština (ZSO) na Kosovu svakako neće imati nadležnosti kakve ima Republika Srpska (RS) u Bosni i Hercegovini
Velka je razlika između Zajednice srpskih opština na Kosovu i nadležnosti koje Rebublika Srpska ima u Bosni i Hercegovini, ZSO treba da bude frmiran u skladu sa Ustavom Kosova i SAD će insistirati na tome, rekao je za N1 specijalni savetnik Stejt departmenta Derek Šole.
O pojedinostima koje se tiču mogućih nadležnosti ZSO nije hteo da govori, ali jeste rekao da se detalji moraju „izglancati“ kroz dijalog.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je ranije u više navrata ponovio da o ZSO nema šta da se raspravlja i dogovora jer je ona definasana u Briselskom sporazumu koji je Priština potpisala još pre 8 godina.
Nemačko-francuski sporazum
Što se famoznog francusko-nemačkog predloga tiče koji polazi od nekog sveopšteg i obavezujući sporazum između Beograda i Prištine, a za koji Vučić kaže da predviđa neku vrstu priznanja nezavisnosti Kosova, Šole je ponovio da ne želi da govori o pojedinostima.
Sjedinjene Države podržavaju dijalog Beograda i Prištine uz posredstvo EU, rekao je američki diplomata. Njegov cilj jeste „normalizacija u pravcu međusobnog priznanja“, ali je evropski predlog kao osnov za pregovore fleksibilan.
Govoreći o tome kako bi Kosova moglo da dođe do članstva u Ujedinjenim nacijama, kada su protiv toga Rusija i Kina, Šole je rekao da će to biti teško, ali da će SAD nastaviti da se za to zalažu.
A nastojanja Srbije širom sveta da se povuku priznanja nezavisnosti Kosova su, kaže, „gubljenje vremena i energije“.
SAD su zabrinute zbog uticaja Rusije na Balkanu koja je proteklih godina pokazala da je spremna da energente kosristi kao sredstvo za pritiske, te da je Moskva u Ukrajini pokazala svoje pravo lice i da ceo svet treba da se ujedini protiv onoga što tamo radi.
A što se medijskih slobodau Srbiji tiče, naravno da se SAD uvek bave tim pitanjem i da je on, Šole, prilikom posete regionu svima poručio da će sa time nastaviti jer da su medijske slobode u svim delovima sveta prioritet za Ameriku.
J.H./FoNet/N1
Čitajte dnevne vesti, analize, komentare i intervjue na www.vreme.com
Mokrih kolovoza više nema, jedino ih treba očekivati na jugu i jugoistoku gde su još uvek mogući kratkotrajni pljuskovi
Moji stavovi poznati su svakome tko čita naše novine i portal. Oni, svakako, nisu tajna ni za RTS. Zato me je profesionalno i ljudski pogodilo da moj komentar, u kojem osuđujem tagetiranje urednika i novinara Javnog servisa, ova kuća iskoristi da preko mene zabije nož u leđa „Vremenu“
„Vreme“ je osudilo objavljivanje ličnih podataka i targetiranje novinara i urednika Radio-televizije Srbije, a ne studentsku blokadu RTS-a
U toku je peti dan blokade zgrada Radio-televizije Srbije u Takovskoj ulici u Beogradu i na Košutnjaku. Javni servis je bio prinuđen da promeni programsku šemu, a kako navode, rade u najtežim uslovima do sada. Podneta je i krivična prijava protiv studenata koji blokiraju zgrade RTS-a
RTS je podneo krivičnu prijavu protiv studenata u blokadi koji od 14. aprila blokiraju zgrade u Takovskoj i na Košutnjaku, saopštili su iz javnog servisa
Vučić i Šešelj: Gde ja stadoh, ti produži
Povratak radikalskog nasilja Pretplati seArhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve