
Protesti u Srbiji
Novosađani poručuju: „Kukavice, raspiši izbore“
U Novom Sadu se održava još jedan protest na kome okupljeni, između ostalog, traže raspisivanje izbora
Vlasnik kompanije „Eagle Hills“, investitora Beograda na vodi, izjavio je da je pravio greške pri izgradnji tog projekta. „Državi (Srbiji) uplaćujemo 200.000 evra dnevno, smešne su ocene da plaćamo šest miliona evra godišnje“, rekao je Mohamed Alabar
Investitor iz UAE Mohamed Alabar, vlasnik kompanija „Emaar Properties“ i „Eagle Hills“, izjavio je na RE:D konferenciji u Podgorici, da je pravio greške u Srbiji i Albaniji, kao i da će u slučaju potencijalne izgradnje u Crnoj Gori, sve raditi u skladu sa željama lokalne zajednice.
Alabar je naglasio da je pravio greške pri izgradnji „Beograda na vodi“ u Srbiji i da je prebrzo gradio u Albaniji, prenose podgoričke „Vijesti“.
On je naveo da želi lokalne biznise u svim projektima, što pokazuje i činjenica da u projektu „Beograd na vodi“ ima njih 600.
„U Srbiji je vrednost nekretnine oko projekta porasla 80 odsto od 2015. godine, a 10,5 hiljada radnika radi danas. Državi uplaćujemo 200.000 evra dnevno, smešne su ocene da plaćamo šest miliona evra godišnje“, kazao je Alabar.
Alabar: Želje lokalne zajednice na prvom mestu
Alabar je naglasio da nije trebalo da učestvuje na tenderu za plaže u Ulcinju, te da je to bila glupa ideja.
Objasnio je kako je u Ulcinju hteo da realizuje projekat „lepog plažnog bara“, ali da je novčana procena bila loša pa je dobio devet plaža, nakon čega je odlučio da ih vrati lokalnoj zajednici jer ne želi tim poslom da se bavi.
„Plaže u Crnoj Gori treba da ostanu javne i pripadaju građanima“, rekao je Alaba
Alabar je dodao da je sve vezano za Crnu Goru trenutno na nivou ideje, ali i da želi savete, a ne bespotrebne kritike.
U slučaju izgradnje projekata, naglasio je da smatra da treba graditi parkove i igrališta za decu i Tehnološki univerzitet. Istakao je da letnja sezona prođe za četiri meseca, pa se može izgraditi i konferencijski centar kako bi se turisti privukli u svakom delu godine i da privreda osam meseci ne bi ostajala bez posla.
Tvrdi da bi gradio i plažne klubove, lajfstajl restorane, ali i objekte za socijalno stanovanje, te da Crnoj Gori trebaju i međunarodna marina, aerodrom…
„Plaćam poreze i gradim. Ako dobijem šansu, želeo bih da radimo i gradimo zajedno i pozovem lokalne biznise i zajednice da poslujemo zajedno… To je ako dobijemo projekat“, kazao je Alabar.
Naglasio je da su želje lokalne zajednice na prvom mestu i da ne planira da uzima plaže, već da one treba da budu javne i pripadaju građanima.
Izvor: Vijesti
U Novom Sadu se održava još jedan protest na kome okupljeni, između ostalog, traže raspisivanje izbora
U požarima na teritoriji Kuršumlije izgorelo je 36 kuća, 89 pomoćnih objekata, više od 300 hektara zemljišta, poljoprivredna mehanizacija i 89 pčelinjih zajednica. Vanredna situacija traje već desetak dana, a komisije na terenu i dalje procenjuju razmere katastrofe
Više od 40 profesora Pravnog fakulteta podnelo je Prvom osnovnom javnom tužilaštvu u Beogradu krivičnu prijava protiv nepoznatih pripadnika Žandarmerije zbog sumnje da su 3. jula, nešto posle ponoći, upotrebom prekomerne sile prekršili više zakona prilikom intervencije ispred i u prostoru Pravnog fakulteta u Beogradu
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv tri odgovorna lica Doma za smeštaj starih i odraslih lica „Ivanović“ u Barajevu u kome je u požara u januaru 2025. stradalo 11 osoba
Starović je ocenio da je „najnoviji oblik antisemitizma koji dolazi sa levice evidentiran u Sjedinjenim Američkim Državama uvezen i u Srbiju, gde se može uočiti kroz studentske i plenumske pokrete“
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve