Filip Cepter
Osnivač i predsednik kompanije Cepter Internacional, rođen je 1950. u Velikom Gradištu, diplomirao na Ekonomskom fakultetu u Beogradu 1975.
Od pre tri godine je član i jedan od potpredsednika Olimpijskog komiteta Srbije i Crne Gore. Marketinški planiranom i medijski dobro pokrivenom kandidaturom uveo je presedan u dosadašnji način izbora predsednika nacionalnog olimpijskog komiteta. U promotivnom materijalu navodi se, osim podataka o kompaniji koju vodi, da je sponzorisao sportska društva Partizan i Crvenu zvezdu, vaterpolo, košarkaška i takmičenja u borilačkim sportovima, alpiniste i paraolimpijce. Lista svetskih i evropskih prvenstava na kojima se kompanija Cepter pojavljuje kao sponzor deluje impresivno.
U javnim nastupima ističe da je vrhunski sport odavno povezan s velikim biznisom, da je dobar organizator i uspešan menadžer, tj. da će kao predsednik nacionalnog olmpijskog komiteta ostvariti svoje dve vizije: povratak sportista na najviša pobednička postolja i „vođenje najviše planske sportske politike koja podrazumeva ulaganje u talente i omogućava učešće i predstavljanje naših sportista na međunarodnoj sportskoj sceni“.
Slobodan Kačar
Predsednik Bokserskog saveza Srbije i Crne Gore Slobodan Kačar rođen je 1957. u Perućici kod Jajca, diplomirao na Fakultetu fizičke kulture u Novom Sadu.
S boksom je počeo u novosadskoj „Vojvodini“. Počev od 1972. u narednih deset godina imao je 250 mečeva, pobedio 241 put. Višestruki je prvak Jugoslavije, Balkana i Mediterana. Na Olimpijskim igrama u Moskvi 1980. osvojio je zlatnu medalju.
Profesionalnu boksersku karijeru nastavio je u Italiji i Sjedinjenim Državama. Titulu profesionalnog prvaka sveta u poluteškoj kategoriji osvojio je 1985. Po završetku sportske karijere radio je kao profesor i trener. U Novi Sad se vraća 2003. i angažuje u BK „Vojvodina“, odakle je i krenuo.
U martu 2004. izabran je za predsednika Bokserskog saveza Srbije i Crne gore. Živi od poslova svoje dve firme, jedne u Novom Sadu, druge u SAD.
U jednom katkom televizijskom nastupu izjavio je da sportisti treba da imaju značajniji uticaj i na izbor predsednika Olimpijskog komiteta i na njegov rad. Inače, dodao je, ako se radi o tenderu za biznismene, za izbor bi trebalo da je nadležna vladina agencija.
Dragan Perić
Doktor nauka u oblasti sporta i dekan Fakulteta za menadžment u sportu, rođen 1963. u Sarajevu. Bavi se metodologijom naučnog istraživanja, teorijskim osnovama, informacionim osnovama i statistikom – sve u sportu.
Radio je kao trener u atletici, košarci i tenisu; trenutno je predsednik Udruženja kondicionih trenera SCG.
Smatra da dugoročni put ozdravljenja domaćeg sporta treba da počne na časovima fizičkog vaspitanja a da „većina problema nacionalnog olimpijskog komiteta, kao uostalom i kompletnog srpskog sporta, potiče od slabe organizacije – dakle, od slabog menadžmenta… Pragmatičnost, fleksibilnost i reformska orijentacija bi bile osnovne vodilje u radu Olimpijskog komiteta“.
Draško Petrović
Generalni direktor Telekoma Srbija a.d, rođen 1965. u Beogradu. Diplomirao je i magistrirao na beogradskom Pravnom fakultetu.
Njegovu kandidaturu podržali su Golf i Bejzbol savez SCG, kao i predlog da se izborna skupština OKSCG zakazana za 22. februar odloži kako bi kandidati imali vremena da izlože i uporede svoje programe kroz javnu raspravu. Aktivan u odbojkaškom, košarkaškom, streljačkom, vaterpolo i fudbalskom sportu.
Kao generalni direktor Telekoma ukazuje na činjenicu da su nacionalne komunikacione kompanije najčešći i najveći sponzori vrhunskog sporta i velikih sportskih manifestacija.
Dragan Kićanović
Sadašnji predsednik OKSCG (od 1966) rođen je 1953. Pripada onoj generaciji sportista koja je jugoslovensku košarku definitivno postavila u svetski vrh.
Igračku karijeru počeo je u Čačku, nastavio u beogradskom Partizanu, a završio u italijanskom Skavoliniju. Uz mnoštvo titula prvaka i pobednika kupova Jugoslavije i „Radivoja Koraća“, bio je i najbolji strelac košarkaške lige 1976, 1978. i 1979. godine, a za najboljeg košarkaša Evrope proglašen je 1980. i 1982.
Kao reprezentativac Jugoslavije osvojio je tri zlatne, jednu srebrnu i jednu bronzanu medalju na evropskim, a po jednu zlatnu, srebrnu i bronzanu medalju na svetskim prvenstvima. Na olimpijskim igrama osvojio je zlatnu (Moskva, 1980) i srebrnu medalju (Montreal, 1976).
Ne učestvuje u kampanji za izbor predsednika, smatrajući da su posle dva mandata na čelu nacionalnog olimpijskog komiteta javnost i stručnjaci dovoljno upoznati s njegovim radom i rezultatima.