
NBA
Kako je Pop postao legenda
Grega Popoviča je od aut-linije košarkaškog terena odvojio tek šlog. Ali, još ga nije odvojio od košarke. Verovatno ni od vina. A pogotovo ne od legende o jednom od najvećih trenera ikada
Kako neko u Nemačkoj, a kako u Kini bira koji automobil će da kupi? Kojim kriterijumima, poput cene i kvaliteta, daje prednost?
Kako neko bira svoj sledeći automobil? Prema brendu, modelu, performansama, ekonomičnosti, ceni ili nečem drugom? Novo izdanje velikog međunarodnog istraživanja ukazuje da je danas cena kriterijum broj jedan.
Naime, 62 odsto ispitanika u Nemačkoj je navelo da će izabrati najjeftiniji automobil. Sledeći kriterijum po važnosti, za 53 odsto ispitanika, je kvalitet izrade automobila, piše Kompas.
Kupci u Nemačkoj i Japanu biraju cenu, u Kini i Indiji automobil
Konsultanska kuća Deloit je studiju izvela u više zemalja. Osim Nemaca, samo Japanci ceni daju prednost nad kvalitetom, prenosi agencija dpa.
U Velikoj Britaniji ta dva uslova su u ravnoteži, dok u Kini, Indiji, Koreji i SAD kupci automobil biraju pre svega prema kvalitetu.
To posebno važi za Kineze i Induse, gde kvalitet protiv cene vodi sa 25, odnosno 19 procentnih poena.
Koliko su onda Nemci voljni da plate za svoj sledeći automobil?
Svaki deseti ne planira da potroši do 10.000 evra. Daljih 11 odsto je voljno da plati do 14.999. Najveći udeo, 29 odsto, planira da izdvoji 15.000-29.999 evra, a za jedan odsto manje 30.000-49.999 evra.
Između 50.000 i 74.999 evra sledeći auto spremno je da plati 12 odsto ispitanika, a tri odsto i više.
Električni automobil gubi trku?
Istraživanje potvrđuje loša očekivanja po pitanju elektromobilnosti: Samo jedan od sedam ispitanika planira da kupi čisto električni automobil.
To je, u međunarodnom poređenju, više nego u bilo kojoj drugoj zemlji osim u Kini, gde je 27 odsto. Međutim, udeo onih koji nameravaju da kupe električni automobil dugo stagnira.
Sa druge strane, udeo od 53 odsto onih koji planiraju da kupe benzinski automobil se poredi sa 49 odsto od pre 12 meseci i samo 45 odsto iz 2023.
Nemce od električnih automobila najviše odbija njihov domet. Samo petina ispitanika je navela da joj je prihvatljivo da jednim punjenjem pređu do 400 kilometara, a 27 odsto očekuje najmanje 600.
U drugim zemljama iz studije taj kriterijum je niži – doduše, pitanje dometa nije obrađeno u SAD i Velikoj Britaniji.
Sledeća velika briga nemačkih kupaca po pitanju električnih automobila je cena. Slično je u Velikoj Britaniji, kod ostalih u istraživanju nije. Treća briga po značaju Nemcima je mreža punjača.
Deloit je za studiju koju izvodi svake godine od 2010. jesenas anketirao 31.000 ljudi u 30 država.
Grega Popoviča je od aut-linije košarkaškog terena odvojio tek šlog. Ali, još ga nije odvojio od košarke. Verovatno ni od vina. A pogotovo ne od legende o jednom od najvećih trenera ikada
Kad se u kuću Stojana Simića uselio Aleksandar Karađorđević, dvorište te kuće je pretvoreno u dvorsku baštu. O lepim satima koje je provodio u njoj pisao je kralj Petar. Pedesetih godina prošlog veka pretvorena je u Pionirski park, a ovog aprila u “Ćacilend”
Da je Skelane, selo od 800 duša, u rimsko doba bilo sedište gradske uprave, govore čudesni podni mozaici i niz drugih vrednosti. Očekuje se da će tek naredna istraživanja otkriti pravi značaj ovog područja
Slavni arhitekta Frenk Geri (96) i dalje čeka otvaranje svog remek-dela, muzeja Gugenhajm Abu Dabi, koje je sada pomereno na 2026. Dok ga ne dočeka, ako ste u glavnom gradu UAE, možete da posetite dve druge impresivne građevine – Veliku džamiju šeika Zajeda i Luvr Abu Dabi
Koji su dometi veštačke inteligencije u medicini - za sada?
Studentski zahtev za raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora
Istorijska šansa Srbije Pretplati seArhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve