
Komentar
Izbora biti neće
Klecavo vrhovno biće uzda se u lokalne izbore u Kosjeriću i Zaječaru. Ne sme se zaboraviti da on 13 godina teškim otrovima zasipa naročito u provinciji, te da je detoksikacija dug i mučan proces
„Češljanje“ nevladinih organizacija je obračun sa kritičarima režima. Da nije, tužilac bi prvo pokucao na vrata Ane Brnabić koja je bila udarna igla USAID-a. Ovi koje „češljaju“ su za Anu treća liga
Ko površno prati vesti, rekao bi da vlast ‘apsi kao u transu. Te po EPS-u, te po Nišu, te ove što su dali dozvolu za probni rad Železničkoj stanici u Novom Sadu.
Šta je zajedničko svim tim ljudima? To da su naprednjaci ili oni koji se tako osećaju. Sitne jajare koje su nezgodom jednog vremena stigle uz sam kazan da zagrabe.
Akcenat je na – sitne. Krupnih riba tu nema.
Ali valja simulirati da je borba protiv korupcije tako opšta i nemilosrdna da u njoj, eto, moraju da padnu i neki izdajnici.
Tako se policija, kao u lošem filmu, mnogobrojna pojavila da „češlja“ par nevladinih organizacija. Da im traži dokumentaciju koju bi im dali i da su samo pozvali telefonom, sve doturajući informacije iz istrage Informeru i RTS-u barabar!
Šlihtanje i zastrašivanje
Dometi naše borbe protiv korupcije takvi su da sežu i preko okeana! Naša vlast brine i kako se troše američki dolari!
U teoriji se to zove „preventivna poslušnost“, u narodu – šlihtanje. Donald Tramp vileni protiv USAID-a, ali baš niko iz Vašingtona nije tražio od Srbije da išta proverava niti ima sumnji da su dodeljene američke pare spiskane nenamenski.
Ali, hajde da vidimo ko je to češljan – par nevladinih organizacija koje se bave demokratijom, slobodnim izborima, građanskim pravima. Koje organizuju najozbiljnije posmatračke misije na izborima i hvataju vlast u bugarskim vozovima i dovoženju birača.
Jedna od tih organizacija nikad nije primila donaciju USAID-a, a zapravo više i nije aktivna – pa je tamo policija poljubila vrata i ispala smešna.
U pitanju je obračun sa kritičarima režima. Jer, da nije, tužilac bi prvo pokucao na vrata Ane Brnabić koja je dugo bila udarna igla USAID-a u Srbiji. Ovi koje „češljaju“ su za Anu treća liga.
Srpska ruka u srpskom džepu
Tužilac bi potom ispitao razne fantomske i „vladine nevladine“ organizacije koje su američkim parama radile na projektima sa državom i lokalnim samoupravama. Možda bi tužilac pohapsio i računare i sanitetska vozila što su Amerikanci donirali.
Prvi među nama kod češljanja dolara može da računa na staru sumnjičavost našeg čoveka prema nevladinom sektoru. To su oni što kažu da smo genocidan narod.
Zašto ovde stati? Ima organizacija i medija koji rade sa ruskim, kineskim, nemačkim, švedskim i norveškim parama! Sve to pročešljati, ne sme nijedna kruna švedskog poreskog platiše da se troši nenamenski u Srbiji!
Ali, narod na ulicama sve više shvata da je srpska ruka u srpskom džepu. U svakom tenderu, nameštenju i sinekuri. Preliva se u džepove režimlija i ortaka kroz fiktivne organizacije i paramedije. Kroz firme čije nadstrešnice padaju i drobe ljude.
Zato dinare treba češljati! Amerikanci će preživeti i bez duge ruke našeg pravosuđa.
Klecavo vrhovno biće uzda se u lokalne izbore u Kosjeriću i Zaječaru. Ne sme se zaboraviti da on 13 godina teškim otrovima zasipa naročito u provinciji, te da je detoksikacija dug i mučan proces
Ukoliko različiti oponenti Vučićevog režima nisu u stanju pomoći studentskoj omladini, mogli bi makar da ne odmažu. Suviše dugo su radili na isti način i sa istim poraznim rezultatima da bi mogli očekivati da ih itko išta pita
Nema više studenti napred, a mi za njima. Sad smo svi u istom sosu: isterali smo zver na čistinu. Znamo kako dalje ide
Uprkos masovnim protestima ispred RTS-a, desetinama hiljada ljudi na ulicama i višenedeljnoj blokadi, dvojac sa vrha Javnog servisa i dalje ne vidi problem. Ili se barem trudi da ga ne vidi, dok javnost sve više gleda kroz prozor – i traži izlaz
Srpski studenti su sto puta ponovili da je ovo maraton. Slično kao Adam Mihnjik osamdesetih u Poljskoj, kada je govorio o „dugom maršu“. Vlast u Srbiji je na putu kraja – samo treba imati strpljenja
Studentski zahtev za raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora
Istorijska šansa Srbije Pretplati seArhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve