
Samit UN o razvoju u Sevilji
Obnova poverenja ili još jedna propuštena prilika
Više od 70 svetskih lidera traži nove modele finansiranja globalnog razvoja kako bi odgovorili na izazove rastućeg duga, klimatskih promena i smanjenja razvojne pomoći
Start će koštati 320 dinara, a vožnja po kilometru 105 dinara, dok će čekanje po času otići na čak 1.800 dinara. A opet, taksisti kažu da im troškovi rastu brže od cene
Taksi u Beogradu skuplji je za deset odsto od ovog četvrtka (14. novembar). Cena starta biće viša za 50 dinara, a vožnja po kilometru za devet dinara, izjavio je predsednik Strukovnog udruženja taksi-preduzetnika Sitab Vlado Bulatović.
Start će koštati 320 dinara, a vožnja po kilometru 105 dinara, dok će čekanje po času poskupeti za 600 dinara, odnosno koštaće 1.800 dinara.
Cena vožnje po kilometru u „tarifi dva“ koštaće 135 dinara, a u „tarifi tri“ koštaće 210 dinara.
Bulatović je kazao agenciji Beta da je Grad Beograd doneo rešenje o ceni usluga taksi prevoza putnika na teritoriji Beograda 31. oktobra ove godine, koje je objavljeno u Službenom glasniku.
„Nismo zadovoljni ovim poskupljenjem, jer smo tražili da se svaka stavka linearno uveća za 20 odsto“, kazao je Bulatović.
Naveo je i da su od 28. oktobra ove godine uvedene nove cene usluge pregleda i overavanje taksimetra, koje su u odnosu na prošlu godinu povećane za oko 350 odsto.
„Cena usluge pregleda i overavanje taksimetra košta 7.200 dinara sa porezom na dodatu vrednost (PDV), a prošle godine koštala je 2.100 dinara. Protiv smo tog uvećanja i tražićemo da se cena te overe veže za start, da bude pet naših startova plus PDV“, kazao je on.
Tražene subvencije za kupovinu novih automobila – nema odgovora
Bulatović je naveo da su u avgustu ove godine tražili subvenciju za kupovinu novih automobila i povećanje cene taksija, ali od nadležnih institucija nisu dobili odgovore na poslate dopise.
Podsetio je da Sitab postoji od 2009. godine i da su od tada organizovali osam protesta sa jednim ciljem, a to je primena Zakona o prevozu putnika u drumskom saobraćaju odnosno da se pojača kontrola nezakonitih taksi prevoza.
„Nismo zadovoljni radom Saobraćajne inspekcije Beograda i očekujemo da će intenzivnije raditi, jer u gradu ima sve više nezakonitih taksi prevoza koji obavljaju lica bez dozvola nadležnog organa i to u vozilima koja nisu registrovana za taksi prevoz, a putem taksi aplikacija“, rekao je on.
Dodao je da je Sitab tražio da država i Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture izvrše nadzor nad primenom Zakona o prevozu putnika u drumskom saobraćaju i odluka grada Beograda, ali je kazao da nikada od resornog ministarstva nisu dobili odgovor.
Bulatović je istakao da u Beogradu ima 6.500 taksi-preduzetnika koji mesečno uplaćuju milion evra u budžet Srbije.
Izvor: Beta
Više od 70 svetskih lidera traži nove modele finansiranja globalnog razvoja kako bi odgovorili na izazove rastućeg duga, klimatskih promena i smanjenja razvojne pomoći
CRH širi prisustvo na Zapadnom Balkanu preuzimanjem poslovanja sa agregatima Kufner grupe
Sjedinjene Američke Države odlučile su da i posle isteka prethodne licence, izdate 25. aprila, dozvole nastavak operativnog rada kompaniji NIS
Skoro tri miliona ljudi starijih od 15 godina bilo je zaposleno u Srbiji tokom prošle godine, a njih 215.000 radilo je više od 48 sati nedeljno, odnosno više od šest dana svake sedmice
Centar za odnose sa javnošću Elektrodistrribucije Srbije demantuje pisanje „Vremena“ o očitavanju brojila. Demanti prenosimo u celosti i bez izmena
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve