
Studentski protesti
Poziv rektora Đokića premijeru Macutu za nastavak dijaloga
Poziv da se nastavi dijalog u ponedeljak ili utorak uputio je Univerzitet u Beogradu premijeru Srbije Đuru Macutu. Šta se do sada dogodilo?
„Najviše nas je pogodilo što je Er Srbija objavila da ni u jednom trenutku bezbednost nas putnika nije bila ugrožena. To je skandalozna sramota“, kaže za „Vreme“ Božidar Stanojević, koji okuplja saputnike kako bi podneli tužbu i isterali pravdu
Već pedesetak putnika sa umalo kobnog leta Er Srbije za Diseldorf povezalo se i pokušaće da pokrenu tužbu protiv krivaca što su umalo stradali, saznaje „Vreme“.
Božidar Stanojević, jedan od putnika koji već dvadesetak godina živi u Holandiji, angažovao se da okupi ljude i spreman je da snosi troškove advokata i izgura stvar do kraja.
„Najviše nas je pogodilo što je Er Srbija objavila da ni u jednom trenutku bezbednost putnika nije bila ugrožena. To je skandalozna sramota“, kaže Stanojević za „Vreme“.
Kako kaže, potražiće savete advokata i nada se da neće predugo čekati rezultate istrage koja bi trebalo da otkrije ko je krivac.
Refundacija nije dovoljna
„Nadam se da ne smeštaju pilotu, mada sve ukazuje da je on kriv. Ako jeste, hteo bih da mu do kraja života bude zabranjeno da poleti“, dodaje Stanojević.
Kako kaže, ima osećaj da je pilot veoma iskusan čim je uspeo da prizemlji oštećen avion, ali da tako ispada da je prethodno „dokazivao da može da poleti sa samo 1.200 metara piste“.
To što je Er Srbija objavila da će refundirati novac za karte i da svi putnici imaju pravo na redovnu odštetu zbog kašnjenja ne zadovoljava Stanojevića.
„To je odšteta od 250 evra, to je osnovno pravo putnika i sleduje zbog bilo kog kašnjenja, recimo ako se pilot razboli pa otpadne let“, kaže on.
„Još nismo svesni da smo preživeli“
Kako kaže Stanojević za „Vreme“, u avionu koji je Er Srbija iznajmljivala sa posadom od Maraton erlajnsa bio je sa osmogodišnjom ćerkom.
„U tih sat vremena sam izgovorio više laži nego za ceo svoj život da bih nju smirio. Ona i dalje misli da je to ispao neki kofer pa smo zato sleteli.“
„Mislio sam da je kraj. Dobro da nisam video da je antena zabijena u krilo“, priseća se Stanojveić.
„Ali, bio sam potpuno pribran. Isekle su mi se noge tek kad sam izašao na gejt, plakao sam i povraćao. Sad pričam sa mnogim putnicima, mi još nismo svesni da smo preživeli.“
Kako smo već pisali, u Srbiji se sprovodi više istraga o udesu na letu za Diseldorf. Er Srbija je prekinula saradnju sa Maraton erlajnsom.
Poziv da se nastavi dijalog u ponedeljak ili utorak uputio je Univerzitet u Beogradu premijeru Srbije Đuru Macutu. Šta se do sada dogodilo?
Za pola godine u blokadama fakulteta i države, studenti se nose sa velikim pritiskom. Stručnjaci apeluju da potraže psihološku podršku svi koji primete i najmanje simptome
Javni medijski servis je saopštio da najoštrije osuđuje objavljivanje fotografija članova menadžmenta Javnog servisa na portalu Informer. Poručuju da će preduzeti sve zakonske mere da zaštite svoje zaposlene
U turističkim agencijama interesovanje je deset odsto manje nego prošle godine, ali ljudi i dalje vole da putuju za prvomajske praznike
Simo Salapura, gradonačelnik Zrenjanina, a ni drugi nadležni, već dva dana nemaju odgovor na pitanje kakav je to dim nad gradom i šta smrdi. Građani upućuju da je uzrok deponija
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve