Odlukom Sindikata sudske vlasti trodnevni štrajk počeo je u ponedeljak 7. aprila zbog neispunjenja Zahteva za poboljšanje materijalnog položaja – povećanja osnovice za 20 odsto, dobijanje toplog obroka i regresa.
U Beogradu su u potpunu obustavu stupile sve službe najvećeg suda u Republici Srbiji – Trećeg osnovnog suda u Beogradu.
U Drugom osnovnom sudu u Beogradu, jednom od najvećih sudova, štrajkovali su svi zapisničari u svim materijama, ali i parnična, vanparnična i ostavinska pisarnica, ekspedicija i šalter prijema, kao i 30 stručnih saradnika.
Istovremeno, u Višem sudu u Beogradu u potpunu obustavu stupila je kompletna parnična pisarnica, svi zapisničari u parničnoj materiji, deo zapisničara i upisničara u krivičnoj materiji i deo ekspedicije.
Kakvo je stanje van Beograda?
U prvom Osnovnom Pored toga u Osnovnom sudu u Nišu, rad je obustavilo 40 odsto svih zaposlenih, u Višem sudu u Nišu 30 odsto svih zaposlenih, Višem javnom tužilaštvu u Nišu polovina svih zaposlenih, Višem javnom tužilaštvu u Kraljevu 90 odsto svih zaposlenih, a u Osnovnom sudu u Novom Sadu 45 odstozapisničara.
U Osnovnom sudu u Pirotu u štrajku je 70 odsto svih zaposlenih, u Osnovnom javnom tužilaštvu u Loznici 60 odsto, a u Prekršajnom sudu u Požarevcu polovina ne radi.
U delimičnu obustavu stupili su i Prekršajni sud u Prokuplju, Privredni sud u Sremskoj Mitrovici, Prekršajni sud u Jagodini, Više javno tužilaštvo u Pančevu, Osnovni i Prekršajni sud u Loznici, Osnovni sud u Kikindi, Prekršajni sud u Zaječaru, Osnovno javno tužilaštvo u Nišu, Osnovni sud u Valjevu, Prekršajni sud u Požegi i mnogi drugi pravosudni organi širom Republike Srbije, navodi se u saopštenju Sindikata sudske vlasti.
Izvor: FoNet