
Priča iz života
Slovenci u Beogradu: Zašto ste to dozvolili
Najčešće pitanje koje su mi postavljali gosti iz Ljubljane u obilasku Beograda koga vole i tvrde da ima ono što niko nema, bilo je – zašto ste to dozvolili
Radnici postavljaju ogradu oko hotela „Jugoslavija“ što najavljuje rušenje ovog simbola Beograda i izgradnju luksuznog stambeno-poslovnog kompleksa sa dve kule od po 155 metara
Počeli su pripremni radovi za rušenje jednog od simbola Beograda, hotela „Jugoslavija„. Ranije se govorilo o decembru kao o početku rušenja.
Na licu mesta nalaze se radnici koji postavljajući ogradu visine od dva metra, kojom ograđuju ceo prostor budućeg gradilišta za izgradnju luksuznog stambeno-poslovnog kompleksa na njegovom mestu, u čijem sklopu je predviđena izgradnja dve kule od po 155 metara.
Radnici su, povišenim tonom, rekli reporteru FoNeta da je slikanje i snimanje zabranjeno, nakon čega je on pozvao patrolu područne policijske stanice, koja je izašla na teren i rekla radnicima da snimanje sa javne površine nije zabranjeno, posebno kad je u pitanju novinarski rad u cilju informisanja javnosti.
Inicijativa „Sačuvajmo Gardoš i Zemun“ održala je krajem avgusta protest i organizovala potpisivanje peticije protiv rušenja tog hotela.
Hotel „Jugoslavija“ prodat je 22. marta po ceni od 3.176.997.271 dinara, a kupac je MV Investment, u vlasništvu Milenijum tima.
Nacrt Plana detaljne regulacije (PDR) bloka 11 i dela bloka 10 u opštinama Novi Beograd i Zemun, dozvoljava „uklanjanje svih postojećih objekata u okviru urbanističke zone M4“.
Umesto hotela „Jugoslavija“, PDR predviđa izgradnju luksuznog hotela i dve kule od koji bi jedna trebalo da bude poslovna, a druga stambena. Kule su visoke 255 metara, a objekat je visok 48 metara.
Stručnjaci sve vreme upozoravaju da je taj novi PDR u potpunoj koliziji sa planom višeg reda – Planom generalne regulacije Beograda koji predviđa rekonstrukciju hotela „Jugoslavija“.
Najčešće pitanje koje su mi postavljali gosti iz Ljubljane u obilasku Beograda koga vole i tvrde da ima ono što niko nema, bilo je – zašto ste to dozvolili
Posle postavljanja zahteva početkom februara, zaposleni u pravosuđu, pre svega članovi Sindikata sudske vlasti, od ponedeljka 5. maja stupili su u štrajk - do ispunjenja zahteva
Blokada Radio-televizije Srbije je završena, ali deo zaposlenih otvorenim pismom od rukovodstva traži odgovore na niz pitanja o neobjektivnom izveštavanju
„Program druge komemoracije 3. maja osmišljen je kroz dve celine – jednu posvećenu sećanju, drugu društvenoj odgovornosti“
Deo građana Srbije okupio se ispred Skupštine gde se već danima nalaze postavljeni šatori. Na pitanje reporterke „Vremena“ zašto su se danas okupili, nisu želeli da odgovore
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve