
Pad nadstrešnice
Produžen pritvor osumnjičenima za pad nadstrešnice u Novom Sadu
Osumnjičenima za pad nadstrešnice železničke stanice u Novom Sadu produžen je pritvor
Ispred ambasade u centru Beograd okupio se veći broj garađana, koji polažu cveće i pale sveće za preminulog ruskog opozicionara Alekseja Navaljnog
Ispred ruske ambasade u Beogradu održan je protestni skup povodom smrti ruskog opozicionog lidera Alekseja Navalnog, koji je organizovalo Rusko demokratsko društvo na čijem je čelu aktivista Petar Nikitin.
Uz tihu rusku muziku i puno suza, okupljeni su održali pomen, polagali cveće i palili sveće za preminulog opozicionog lidera Rusije.
Ispred ambasade Rusije u centru Beograd okupio se veći broj garađana, koji polažu cveće i pale sveće za preminulog ruskog opozicionara Alekseja Navaljnog.
Među okupljenima je bio i veći broj potresenih ruskih emigranata koji poslednjih meseci i godina žive i rade u Beogradu. Oni su nosili fotografije Navalnog i transparente na kojima na ruskom jeziku poručuju da je Navalni ubijen u zatvoru, gde je izdržavao kaznu devetnaestogodišnju kaznu na koju ga je osudio režim Vladimira Putina.
Zgradu ruske ambasade obezbeđuju dodatne policijske snage.
Nikitin je pre skupa izjavio za N1 da je ruski opozicioni političar Aleksej Navaljni mučen do smrti u „Putinovom logoru“.
Prema rečima Nikitina, ruske vlasti su na ovaj način poslale poruku: „Može nam se sve, ako dižete glas ubićemo vas“.
On je dodao da to znači da mora da se nastavi i pojača borba i podsetio na zapis Navaljnog šta raditi u slučaju da ga ubiju.
Neki od Rusa koji su u Srbiji do sada učestvovali na protestnim skupovima protv agresije Rusije na Ukrajinu imali su problema sa proterivanjem iz Srbije, zadržavanjem na aerodromu i sličnim šikaniranjem.
Poslednji javni slučaj bio je početkom februara kada je Elena Koposova dobila dopis Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije u kojem stoji da je ona „pretnja po nacionalnu bezbednost“ i da mora da napusti zemlju u roku 30 dana.
Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije nije navelo razloge zašto ona predstavlja pretnju po nacionalnu bezbednost.
Do sada je poznato 13 takvih slučajeva, saopštila je opoziciona organizacija Rusko demokratsko društvo (RDS). Ali, moglo bi da ih bude još više, jer pogođeni često ne žele javno da istupaju.
Osumnjičenima za pad nadstrešnice železničke stanice u Novom Sadu produžen je pritvor
U tri niške gimnazije, dobar deo profesora odlučio je da prekine obustavu rada. Učenici „preuzimaju teret borbe sa nastavnika“, fizički blokiraju škole i poručuju: “Pravdu ne možemo nadoknaditi”
Univerzitetski profesori ostali su bez zarade, a nedavno je donesena i uredba kojom se reguliše njihov rad. Mnogi zaposleni u visokoškolskim ustanovama ove korake smatraju direktnim pritiskom
“Ćacija” je bilo i na studentskim protestima 1996/1997. Kako je prošao Nemanja Đorđević zvani Krmača, paradni student Mire Marković, koji je „samo hteo da uči“
Ko u ponedeljak, 31. marta, gde i u koje vreme protestuje zbog napada nožem na dekanicu Filozofskog fakulteta u Nišu Nataliju Jovanović
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve