Duplo uživanje
„Vreme” pre vremena: Novogodišnji dvobroj već u sredu na kiosku
Novogodišnji dvobroj „Vremena“ na većem broju strana donosi ekskluzivne intervjue i priče za uživanje
Osam osoba je optuženo za „zanemarivanje koje je dovelo do ubistva“, a kazna za ovo delo je između osam i 25 godina zatvora
Osmorici medicinskih radnika sudiće se u Argentini za smrt fudbalske legende Dijega Armanda Maradone.
Argentinsko pravosuđe potvrdilo je u žalbenom postupku da će biti pokrenuto suđenje osmorici zdravstvenih radnika.
Nakon istrage Tužilaštva, osam osoba je optuženo za „zanemarivanje koje je dovelo do ubistva“, a kazna za ovo krivično delo je između osam i 25 godina zatvora.
Dijego Armando Maradona preminuo je 2020. godine od zastoja rada srca, a nakon što je ranije tog meseca imao operaciju na mozgu.
Žalbeno veće argentinskog suda odlučilo je da ne odbaci tužbu, te je potvrđeno da će se postupak voditi protiv osam osoba koje obuhvata tužilačka istraga.
Među optuženima su neurohirurg Leopoldo Luke, psihijatar Agustina Kosakov i još šestoro medicinskih radnika koji su bili deo tima koji je brinuo o Maradonu. Svi su negirali krivicu.
Očekuje se bi suđene moglo da počne tek 2024. godine.
Karlos Fabijan Blanko, jedan od članova sudskog veća rekao je da je tužilac pribavio dovoljno dokaza kako bi se nastavilo sa postupkom.
Autopsija je pokazala da je Maradona umro u dubokom snu od akutnog plućnog edema zbog koga su mu se pluća napunila vodom, a sve je bilo posledica zastoja srca.
Izveštaj patologa takođe pokazuje da je Maradonino srce, usled raznih komplikacija zbog dugogodišnjeg korišćenja droga i alkohola bilo gotovo dvostruko teže nego što je to uobičajeno.
Medicinska komisija koja se bavila delom istrage utvrdila je da su se članovi medicinskog tima poneli „nedoraslo situaciji i sa nemarom“.
Kada je 25. novembra 2020. preminuo Dijego Armando Maradona, čovek zbog koga je fudbal za stotine miliona ljudi širom sveta bio i ostao nešto mnogo više od puke igre i sporta, Dr. Nele Karajlić je za „Vreme“ napisao tekst „Tri nebeska gola“.
B.G./Sport klub
Čitajte dnevne vesti, analize, komentare i intervjue na www.vreme.com
Novogodišnji dvobroj „Vremena“ na većem broju strana donosi ekskluzivne intervjue i priče za uživanje
Kako su studenti prozreli i prezreli naprednjački režim? Zašto umesto naivnosti pokazuju zrelost? Šta Vučić nikada neće moći da razume? Kolika je visina njegove autoritarne temperature? I zbog čega sve više liči na svoj lik sa Koraksovih i Petričićevih karikatura
Kako se osećaju i šta danas misle roditelji i braća i sestre mladića pobijenih 14. decembra 1998. godine u Peći? Zbog čega je Aleksandr Vučić 2013. izjavio da ima saznanja da ovaj zločin nisu izvršile osobe albanske, već srpske nacionalnosti? Zašto nikad nije htio da primi porodice žrtava i, uprkos više puta ponovljenim obećanjima, podeli s njima informacije za koje je tvrdio da ih poseduje? I dokle je stigla istraga o ovom zločinu
Srednje ocene (pa i ocene uopšte) više skoro ništa ne znače jer SNS armija ocenjuje slično kao što i glasa. Dakle, “Aci pet, njima svima jedan (ili nula, ako može, obavezno nula)”. A naročito onima koji se u nekom trenutku izdvajaju kao akutno ili potencijalno opasni po režim. Što znači da se lavina negativnih ocena dobijena od strane režimskih glasača može tretirati maltene i kao svojevrsni opozicioni orden. Hoću reći da je u ocenjivanju sve manje nijansi, a upravo su nijanse ovde nekad bile važne
Tragedija od 1. novembra na stanici u Novom Sadu ogolila je čitav sistem i pokazala pravu sliku ovog režima. Nova pobuna bila je neminovna. Protesti zbog državnog nemara i propusta sistema započeti u maju 2023. godine ponovili su se i u jesen. Ovog puta režim nije mogao da kaže – nije do nas. Krv prolivenu ispred Železničke stanice u Novom Sadu ne može da opere
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve