Studenti su u četvrtak održali protest ipred zgrade RTS-a u Takovskoj. Za vreme Dnevnika 2 pravili su buku da bi skrenuli pažnju na sramno izveštavanja Javnog servisa o blokadama više desetina fakulteta u svim univerzitetskim gradovima u Srbiji
Studenti, građani i aktivisti okupili su se u četvrtak oko 19 časova ispred Radio-televizije Srbije, kako bi protestovali zbog načina na koji Javni servis izveštava o blokadama visokoškolskih ustanova.
Okupljeni su nosili transparente na kojima je pisalo: „Ne lažite mi dedu“, „Istoriju pišu studenti“, „Nije do psa, nego do vlasnika“, „Mi plaćamo, a nismo plaćenici“, „Tukli su nas nisu uhapšeni“ „Naši zahtevi nisu ispunjeni“ „Batina je iz opštine izašla“ „Svi u blokade“…
Studenti su pročitali saopštenje, reagujući na „sramnu“ izjavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića da su oni „plaćeni i spolja i iznutra“ pa da se „tuku oko para koje su dobili za njegovo rušenje“.
„Došli smo da vratimo pare“, poručili su studenti i doneli dva prazna džaka koji simbolično označavaju taj novac za koji ih je predsednik Republike optužio da su ga dobili.
„Ostavljamo ove džakove ispred zgrade RTS-a, možete da ih dostavite predsedniku i poručite mu da studenti traže javno izvinjenje. U potpisu ‘Uvređeni studenti'“, pročitala je jedna studentkinja saopštenje.
Dnevnik RTS-a zaista se ovog puta petnaestak minuta od početka udarne informativne emisije uključio u studentski protest na dva minuta i manje-više korektno izvestio o tome šta se dešava. Proteklih dana bilo je smešno do koje mere je Javni servis prećutkivao da jedan za drugim „padaju“ fakulteti širom Srbije i da je u međuvremenu njih pedesetak u blokadi.
Reporterka „Danasa“ je javila da su pojedini radnici RTS-a podržali su studente sa terase upalivši bliceve na telefonima.
Protest je završen šetnjom do Rektorata nakon čega su se studenti vratili na fakultete koje blokiraju.
Studenti prave buku, duvajući u pištaljke, kao i sinoć ispred predsedništva tokom obraćanja predsednika Aleksandra Vučića.
Njihov cilj je da prave buku u toku dnevnika RTS, koji počinje u 19.30, jer ne objavljuju informacije o njihovim aktivnostima, ali i zbog toga što su govorili da su studenti plaćeni.
Saobraćaj u Takovskoj ulicu obustavljen je u oba smera.
Za sada sve protiče mirno, na ulazu su pripadnici obezbeđenja, a nema uniformisane policije.
Šta se zbiva u zemlji i svetu, šta ima u novinama i kako provesti vreme?
Svake srede u podne Međuvreme stiže elektronskom poštom. To je sasvim solidan njuzleter i zato se prijavite!
Posle Novog Pazara, na red je došlo i Kraljevo, u kome je 16. aprila održan šesnaestočasovni studentski protest za isto toliko žrtava poginulih u padu nadstrešnice u Novom Sadu
Na dan istorijskog protesta, 15. marta, tačno u 19.11 nešto je nagnalo ljude u beg u Ulici kralja Milana. Od tada se nižu teorije, a konačnog dokaza nema. Pred vama je obimni dosije „Vremena“ o tom događaju, koji će biti redovno dopunjavan
"Svi, kada naiđe šef, neka viču 'Aco, Srbine', svi kao jedan”, rečeno je okupljenima ispred Skupštine koji klikću ministrima nove Vlade, a opoziciji viču "ustaše, ustaše". Ljudi na uglu Kneza Miloša i Bulevara kralja Aleksandra su - pumpali
Lišiti slobode Dejana Ilića, intelektualca besprekorne životne i radne biografije, bez iole smislenog povoda, samo je jedan od brutalnih pokazatelja da se režim okrenuo protiv sopstvenih građana i da ulazi u fazu terora
Gde je Šešelj stao, Vučić nastavlja. Zašto je članica Glavnog odbora SPS-a Ana Grozdanović zaslužila funkciju ministarke pravosuđa u vladi dr Macuta? I šta režim želi postići staljinističkom kampanjom zastrašivanja
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Šta se zbiva u zemlji i svetu, šta ima u novinama i kako provesti vreme?
Svake srede u podne Međuvreme stiže elektronskom poštom. To je sasvim solidan njuzleter i zato se prijavite!