Studenti su u četvrtak održali protest ipred zgrade RTS-a u Takovskoj. Za vreme Dnevnika 2 pravili su buku da bi skrenuli pažnju na sramno izveštavanja Javnog servisa o blokadama više desetina fakulteta u svim univerzitetskim gradovima u Srbiji
Studenti, građani i aktivisti okupili su se u četvrtak oko 19 časova ispred Radio-televizije Srbije, kako bi protestovali zbog načina na koji Javni servis izveštava o blokadama visokoškolskih ustanova.
Okupljeni su nosili transparente na kojima je pisalo: „Ne lažite mi dedu“, „Istoriju pišu studenti“, „Nije do psa, nego do vlasnika“, „Mi plaćamo, a nismo plaćenici“, „Tukli su nas nisu uhapšeni“ „Naši zahtevi nisu ispunjeni“ „Batina je iz opštine izašla“ „Svi u blokade“…
Studenti su pročitali saopštenje, reagujući na „sramnu“ izjavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića da su oni „plaćeni i spolja i iznutra“ pa da se „tuku oko para koje su dobili za njegovo rušenje“.
„Došli smo da vratimo pare“, poručili su studenti i doneli dva prazna džaka koji simbolično označavaju taj novac za koji ih je predsednik Republike optužio da su ga dobili.
„Ostavljamo ove džakove ispred zgrade RTS-a, možete da ih dostavite predsedniku i poručite mu da studenti traže javno izvinjenje. U potpisu ‘Uvređeni studenti'“, pročitala je jedna studentkinja saopštenje.
Dnevnik RTS-a zaista se ovog puta petnaestak minuta od početka udarne informativne emisije uključio u studentski protest na dva minuta i manje-više korektno izvestio o tome šta se dešava. Proteklih dana bilo je smešno do koje mere je Javni servis prećutkivao da jedan za drugim „padaju“ fakulteti širom Srbije i da je u međuvremenu njih pedesetak u blokadi.
Reporterka „Danasa“ je javila da su pojedini radnici RTS-a podržali su studente sa terase upalivši bliceve na telefonima.
Protest je završen šetnjom do Rektorata nakon čega su se studenti vratili na fakultete koje blokiraju.
Studenti prave buku, duvajući u pištaljke, kao i sinoć ispred predsedništva tokom obraćanja predsednika Aleksandra Vučića.
Njihov cilj je da prave buku u toku dnevnika RTS, koji počinje u 19.30, jer ne objavljuju informacije o njihovim aktivnostima, ali i zbog toga što su govorili da su studenti plaćeni.
Saobraćaj u Takovskoj ulicu obustavljen je u oba smera.
Za sada sve protiče mirno, na ulazu su pripadnici obezbeđenja, a nema uniformisane policije.
Šta se zbiva u zemlji i svetu, šta ima u novinama i kako provesti vreme?
Svake srede u podne Međuvreme stiže elektronskom poštom. To je sasvim solidan njuzleter i zato se prijavite!
Prvi korak za izlazak iz krize je ispunjenje svih zahteva studenata, onako kako su ih oni definisali, kaže za „Vreme“ kopredsednik Zeleno-levog fronta (ZLF) Radomir Lazović
Najavljena Narodna deklaracija o Vojvodini samo je novi bedan pokušaj predsednika Srbije Aleksandra Vučića da podelom na izdajnike i patriote skrene pažnju sa uzroka građanske pobune, smatraju sagovornici „Vremena“
Nakon nekadašnjeg generalnog direktora EPS-a Milorada Grčića, uhapšen je i kontroverzni biznismen Aleksandar Papić za koga se sumnja da je bio vlasnik firme koja je dobijala nameštene tendere
Policija je po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu uhapsila Milorada Grčića zbog sumnje da je u vreme dok je bio vd direktora JP EPS sa saradnicima oštetio to javno preduzeće
U staromodnom secesionističkom iskustvu obično žitelji određene teritorije pokreću proces otcepljenja od drugog dela teritorije na kojoj žive neki drugi ljudi. Nije, naime, zabeležno (do sada) da teritorija hoće da se otcepi mimo volje sopstvenih žitelja
Komandant „Kobri“ pukovnik Darko Đošić bi zbog gume Vučićevog službenog automobila kao moralni čin trebalo da podnese ostavku ili da se ubije. Naravno, ako je istina sve što je Informer objavio
Aleksandar Vučić se požalio da „zbog svega što mu rade“, teško pate njegovi roditelji. Majke i očevi kćeri koje su gažene ili im je bejzbol palicom polomljena vilica – ne pate. Na ovoj osnovi je šef države ponudio dijalog
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Šta se zbiva u zemlji i svetu, šta ima u novinama i kako provesti vreme?
Svake srede u podne Međuvreme stiže elektronskom poštom. To je sasvim solidan njuzleter i zato se prijavite!