Politička odgovornost
I Jelena Tanasković podnela ostavku
V. D. direktora Infrastrukture železnice Srbije Jelena Tanasković podnela je ostavku zbog tragedije na Železničkoj stanici u Novom Sadu. Ona važi za kadar ministra finansija Siniše Malog
Pukovnica Slavica Radovanović napustila je Narodni Pokret Srbije. Zato što stranka više nema viziju, kaže ona. Zbog disciplinskog pokreta koji se protiv nje vodi, tvrdi vrh partije Miroslava Aleksića
Narodni pokret Srbije saopštio je da je tu stranku napustila Slavica Radovanović.
„Ovim putem Narodni pokret Srbije obaveštava javnost da smo za odluku Slavice Radovanović da napusti stranku saznali prvobitno od Milenka Jovanova, Nebojše Bakareca i režimskih medija. Vest je stigla baš u trenucima kada su se njene koleginice ispred novosadskog suda borile sa policijom za neosnovano uhapšene aktiviste i odgovornost za ubistvo 15 ljudi. U tim momentima, nažalost, ona je odlučila da radi druge stvari“, navodi se u saopštenju NPS.
Iz stranke konstatuju da je „zanimljiva slučajnost što je ovu odluku saopštila pre nego što se okončao započeti disciplinski postupak, koji je stranka pokrenula protiv nje zbog mešanja ličnih interesa koji nisu u saglasju sa delovanjem naše stranke“.
„Zahvalni smo gospođi Radovanović na dosadašnjem radu i žalimo što je izabrala put kojim narušava poverenje koje su joj građani poverili. U skladu sa tim, pozivamo je da vrati poslanički mandat jer toliko duguje građanima i stranci koja ju je kandidovala“, navode.
“Laž je da sam otišla zbog konflikta”
Radovanović se oglasila nakon ovog saopštenja. Kaže da zarlog zbog kojeg je napustila stranku nije neslaganje ili konflikt sa predsednikom NPS Miroslavom Aleksićem, već što nije mogla da se složi sa određenim odlukama koje su se “odnosile na nju”.
„Nisam mogla da se složim sa nekim odlukama i potezima najbližih Aleksićevih saradnika, a koje su se odnosile na mene“, rekla je Radovanović za portal N1.
Dodala je da je odnos Aleksićevih saradnika prema njoj bio neprijatan i da je napadana za razne stvari. „To su laži, niti radim na rušenju Miroslava Aleksića, niti utičem na loš rejting stranke“, istakla je Radovanović.
Kaže i da je u sredu na pisarnici Narodne skupštine predala dopis kojim obaveštava da izlazi iz poslaničkog kluba NPS-a, a da je to zloupotrebljeno i odmah predato Srpskoj naprednoj stranci.
“Sve ono radi čega sam otišla iz prethodne stranke i sve ono protiv čega se borim protiv vlasti vremenom se ispoljilo u punom obimu i u ovoj stranci koju napuštam. To više nije stranka u kojoj ću ja da nađem moje ideale. Možda ih neću naći i u nekom budućem delovanju ali bar ću probati. NPS je sad postala stranka bez vizije, misije i cilja sa izraženim nedostatkom osmišljenog razloga postojanja”, napisala je na svom Fejsbuk nalogu.
O disciplinskom postupku
NPS je u saopštenju navela i da je Radovanović iz stranke izašla pre nego što je „okončan disciplinski postupak koji je protiv nje pokrenut zbog mešanja ličnih intresa koji nisu u saglasju sa delovanjem stranke“.
Ona, međutim, odbacuje takve navode i ističe da je iz saopštenja saznala da se protiv nje vodi disciplinski postupak. Dodaje da ne zna razloge zbog kojih bi se protiv nje vodio postupak, i da joj do sada niko to nije spominjao.
Radovanović je odbila poziv NSP da vrati poslanički mandat i kazala da će ostati nezavisni poslanik, ali da će se pridružiti grupi četvoro poslanika koji su u proteklom periodu napustili Stranku slobode i pravde.
Ko je Slavica Radovanović?
U zvaničnoj biografiji navodi da je završila Višu školu unutrašnjih poslova, a na Defektološkom fakultetu u Beogradu stekla je zvanje diplomirane specijalne pedagoškinje.
Radila je u Ministarstvu unutrašnjih poslova (MUP) 33 godine na suzbijanju kriminaliteta, poslovima policijske obuke u Upravi policije za grad Beograd, a zatim u Upravi za obrazovanje MUP-a.
Od 2013. godine do penzionisanja 2021. bila je zvanični član delegacije MUP-a u pregovorima za pristupanje Evropskoj uniji za poglavlja 23. i 24. Nakon odlaska u penziju postala je deo tima Centra za nestalu i zlostavljanu decu.
Na parlamentarnim izborima 2022. bila je 22. na listi „Marinika Tepić – Ujedinjeni za pobedu Srbije“ i postala poslanica u Skupštini Srbije, članica poslaničkog kluba Narodne stranke.
U avgustu 2023. prešla je u novoformiranu poslaničku grupu „Narodni pokret Srbije – Novo lice Srbije“, a narednog meseca postala je deo poslaničke grupe „Narodni pokret Srbije – Ekološki ustanak – Novo lice Srbije“.
Na parlamentarnim izborima održanim u decembru 2023, kao deveta na listi „Srbija protiv nasilja – Miroslav Miki Aleksić – Marinika Tepić“, izabrana je za poslanicu u Skupštini Srbije.
V. D. direktora Infrastrukture železnice Srbije Jelena Tanasković podnela je ostavku zbog tragedije na Železničkoj stanici u Novom Sadu. Ona važi za kadar ministra finansija Siniše Malog
Projekat „Zdravitas” trebalo bi da startuje u petak 22. novembra. Pod pritiskom pojedinih direktora škola, neke nastavnice su počele sa unosom podataka đaka, pa su ih roditelji tužili. Na drugom koloseku, nastavnici traže da pristvuju skupštinskoj sednici i raspravi o budžetu, jer je nejasno gde ide novac namenjen za njihove plate
Aleksandar Vučić je do sada vodio računa da partijsko-državna represija ne iritira previše Evropejce. To više nije slučaj. Igra je postala grublja. Simbol krvave šake Vučića i Dačića uznemirujuće podseća na otporašku pesnicu
Deo opozicije je zapravo režimski i vodi narod u šetnje levo-desno, kaže sociolog Jovo Bakić za novi broj „Vremena“. A narod mora da se organizuje i da bude spreman da uzvrati na režimsko nasilje
Tomislav Momirović je podneo ostavku na funkciju ministra trgovine. Za ovaj čin se odlučio dan nakon što je predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio da će biti novih ostavki
Goran Ješić i ostali uhapšeni u Novom Sadu
Vučićevi politički zatvorenici Pretplati seArhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve