
Blokade ulica
Mlaćenje i hapšenja: Šta se dogadađalo u noći na četvrtak
Batinanja, masovna hapšenja, akcija policijskih specijalnih jedinica: šta se događalo u noći između srede i četvrtka na ulicama širom Srbije
Međuvreme je sasvim solidan njuzleter, a sada ima i verziju za pretplatnike. Tako dobijate više, a podržavate pravo novinarstvo
Blizu dve godine od pokretanja, Međuvreme, njuzleter nedeljnika „Vreme“, postalo je najpopularniji njuzleter u Srbiji.
Njuzleter koji uređuje Nemanja Rujević stiže uvek sredom u podne. Onde su ekskluzivne priče, gvirimo u sutrašnje „Vreme“, poklanjamo ulaznice za bioskop i knjige.
Ako se još niste prijavili, mnogo propuštate. Prijava je prosta i besplatna, samo ovde unesite svoj mejl.
Ali, imamo velike novosti. Za one koji hoće više od njuzletera, a da pride podrže pravo novinarstvo, uveli smo pretplatu na Međuvreme plus.
Pretplata ima tri nivoa – „pretplatnik“, „drug“ i „saborac“ – u skladu sa time sa koliko novca hoćete i možete da nas podržite.
Samo kliknite ovde, odaberite pretplatu, unesite podatke (obavezno i mejl na koji hoćete da dobijate Međuvreme plus) i to je to. Pretplatu možete i pokloniti nekome – onda samo unesite njenu ili njegovu adresu.
Međuvreme plus stiže simboličnih petnaest minuta ranije, ima dve dodatne rubrike, na poklon dobijate jedan članak iz sutrašnjeg „Vremena“.
Uz to, u tom njuzleteru nema reklama, a imate popust na pretplatu na digitalno izdanje „Vremena“ i knjige nekih izdavača.
Ako se odlučite za pretplatu „drug“ ili „saborac“, svake treće subote u mesecu dobijate poseban njuzleter u kojem su uvidi u rad redakcije „Vremena“ i naše teme-dileme. Ako budete „saborac“, možete i da predložite teme.
U svakom slučaju podržavate pravo novinarstvo. „Vreme“ nema iza sebe režim, korporacije niti tajkune. Ima samo svoje čitaoce, a to je ključno u ova zla vremena za novinarstvo.
Batinanja, masovna hapšenja, akcija policijskih specijalnih jedinica: šta se događalo u noći između srede i četvrtka na ulicama širom Srbije
Zašto Vučić samo još u Ćacilendu može biti svoj sa svojima? Zbog čega ne može više vladati bez pendreka, marice i vašljive zatvorske ćelije? Ko u Srbiji ruši pravni poredak, a ko ga uspostavlja? Kuda vodi hapšenje studenata? I šta su dokazale blokade i građanska neposlušnost
Simbol protesta građana prethodnih dana postao je ovaj deo urbanog mobilijara. U drami Duška Kovačevića on ima pet zvezdica, služi kao menza, prinudni smeštaj i peć na čvrsto gorivo, tako reći ložište. Kontejner je pored toga, simbol odbacivanja nepotrebnih stvari, društvene nejednakosti, a odnedavno je glavno sredstvo privremene regulacije saobraćaja tokom blokada. Tokom studentskih protesta veoma se vodi računa o opštoj higijeni, pa je završetak svakog okupljanja bilo simbolično i bukvalno čišćenje javnih površina. Nasuprot tome, pristalice vlasti su komunalnim službama ostavljale brda đubreta.
Autentično i delatno socijalno nezadovoljstvo ne nose u svom životnom prtljagu penzioneri nego mladi, jer im preti duga budućnost socijalnog beznađa. Ne preti profesorima nego studentima. Svest o oporoj socijalnoj budućnosti istinski je detonator progresivnih promena, a ne nostalgična prošlost. Njeni akteri jesu studenti neopterećeni iskustvom i starom praksom. Nemaju u sećanju ni građanski rat ni međunarodnu izolaciju Srbije, nego samo dugu koruptivnu noć SNS vlasti
Centar za odnose sa javnošću Elektrodistribucije Srbije demantuje pisanje “Vremena” o očitavanju brojila. Demanti prenosimo u celosti i bez izmena
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve