
Podkast
„Ova situacija“: Radikalska odmazda
U novoj epizodi podkasta „Ova situacija“ Filip Švarm, Željko Bodrožić i Slobodan Georgiev analiziraju dešavanja uoči Vučićevog svenarodnog sabora u subotu, 12. aprila
„Ova situacija“ je novi podkast nedeljnika „Vreme“ u kojem glavni urednik Filip Švarm i drugi novinari raspetljavaju politička i društvena zbivanja bez dlake na jeziku
Nedeljnik „Vreme“ pokrenuo je ovog ponedeljka (22. januar) novi podkast. „Ova situacija“ oko mikrofona okuplja glavnog urednika Filipa Švarma sa kolegama, da jednom sedmično pretresu zbivanja u našoj političkoj i društvenoj čaršiji.
„’Ovaj situacija’ je podkast u kojem novinari i prijatelji našeg nedeljnika pričaju o najvažnijim događajima, o onima o kojima smo pisali i drugima o kojima ćemo tek pisati, ali i o stvarima o kojima razmišljamo“, kaže Švarm.
„Ideja je da se priča otvoreno, bez dlake na jeziku, onako kako pričamo i kad nismo pred mikrofonom. Nadam se da će ovo doprineti razvoju dijaloga koji toliko fali društvu“, dodaje Švarm.
Prva epizoda je već tu i možete je poslušati. U njoj sa Švarmom divane Sloba Georgiev i Željko Bodrožić. Priča se o posledicama decembarskih izbora, ulozi stomatologije u naprednjačkom životnom stilu, Đukinom razvoju u pravnom sistemu i značaju sneška iz Davosa.
Prijavite se za podkast na platformama gde ih inače slušate – za sada je samo u audio-formi i pojavljivaće se jednom sedmično.
Podkast realizujemo u saradnji sa podcast.rs.
U novoj epizodi podkasta „Ova situacija“ Filip Švarm, Željko Bodrožić i Slobodan Georgiev analiziraju dešavanja uoči Vučićevog svenarodnog sabora u subotu, 12. aprila
Pisistrat je imao batinaše i iz državnog budžeta delio je novac za bolji uzgoj maslina, razvoj trgovine i izvoza, gradnju puteva, popravku gradskog vodovoda. A onda se iz političke emigracije vratio učeni aristokrata Klisten
O Filipu Davidu kao piscu srpske književnosti iz njenog najkreativnijeg posleratnog doba moglo bi dosta da se kaže, ali je malo rečeno – napisao je Branko Kukić na početku uvodnog teksta dvobroja časopisa “Gradac” koji je posvećen Filipu Davidu.
U njemu je delić Davidovog opusa, poput Skice za priču o snu, Bunara u tamnoj šumi, Jedne noći u Varšavi, Ničije zemlje, drame Jednog dana, moj Jamele, scenarija Svetovi u haosu, njegova prepiska sa Mirkom Kovačem i Borislavom Pekićem, pa i tekst koji je Filip David govorio u Narodnoj biblioteci Srbije na dodeli priznanja za Najbolju knjigu u mreži javnih biblioteka za roman Kuća sećanja i zaborava, tekst koji je počeo ogradom od prisustva Tomislava Nikolića, tadašnjeg predsednika Srbije. “Poštujući instituciju predsednika, ja od 90-ih ne podržavam njegovu nacionalističku i ratnu politiku. Njemu nije mesto ovde i ovim povodom”, rekao je David pred zvanicama.
U dvobroju su i tekstovi poštovalaca Filipa Davida o njemu. Jedan od tih, tekst Svetislava Basare Princ “Galerije”, objavljujemo.
Na kraju uvodnog teksta koji je naslovio Filip David – Sve je u vatri, Kukić kaže da mu nije bila namera da objavi sve važne tekstove koji su napisani o Filipu Davidu, nego da kaže više “o jednoj posebnoj atmosferi i temperaturi koje donose posebno strujanje, predstavljeno na poseban način, jer svaka književna epoha ima posebne stvaraoce koji svet, unutrašnji i spoljašnji, gledaju iz posebnog ugla – petog – u kvadratnoj sobi. Ovaj peti ugao istovremeno ruši staru i stvara novu kuću”.
Očekuje se da će aktuelno naučno istraživanje Ćele kule u Nišu otkriti priče o ustanicima koji su ovim spomenikom postali simbol hrabrosti i požrtvovanosti za slobodu
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve