
Protesti
Jutarnji, pa podnevni doček za Dejana Vuka Stankovića
Dva protesta očekuju novog ministra prosvete u utorak, 22. aprila. Ujutru protestuju profesori i nastavnici, a u podne sindikalci
Velike razlike u neto iznosima plata između različitih delatnosti, primanja ispod srpskog proseka u poljoprivredi, trgovini, obrazovanju, uslugama smeštaja i ishrane… i drugi podaci u izveštaju RZS za novembar
Novembarska neto prosečna zarada programera iznosila je 281.991 dinar, što ih, prema podacima Republičkog zavoda za statistiku (RZS), i dalje čini najbolje plaćenim zanimanjem u Srbiji.
Oni za jedan mesec zarade koliko zaposleni u pojedinim ličnim uslužnim delatnostima za pola godine. Prosečna novembarska plata ovih potonjih bila je 46.672 dinara.
Novembarski republički prosek plata u Srbiji je 89.956 dinara. Manje od tog iznosa, primili su angažovani u poljoprivredi sa prosekom od 73.977, trgovini, gde je prosečno primanje iznosilo 76.755 dinara, saobraćaju 79.270 dinara, uslugama smeštaja i ishrane 52.891, administraciji 80.436 dinara, obrazovanju 82.497 dinara, umetnosti, zabavi i rekreaciji 73.075 dinara.
Prema podacima RZS iako je prosek u saobraćaju bio manji od 80.000 dinara, neki delovi ovog sektora zabeležili su visoka primanja, kao što je vazdušni saobraćaj, gde je prosečno novembarsko primanje bilo 190.556 dinara.
Velike razlike u primanjima zabeležene su i u prerađivačkoj industriji. Prosek je 77.464 dinara, ali zaposleni u preradi drveta primili su prosečno 51.226 dinara, a oni u proizvodnji koksa i derivata nafte 145.903 dinara.
Među delatnostima sa primanjima iznad proseka je rudarstvo sa 120.398 dinara, a u okviru njega, zaposleni u eksploataciji sirove nafte i prirodnog gasa, primaju 163.570 dinara.
Zaposleni u sektoru finansijske delatnosti i delatnosti osiguranja u proseku su primili po 129.424 dinara, najviše u informisanju i komunikacijama, po 219.466 dinara. U okviru te delatnosti je i programiranje, sa rekordnih 281.991 dinar.
Dva protesta očekuju novog ministra prosvete u utorak, 22. aprila. Ujutru protestuju profesori i nastavnici, a u podne sindikalci
Zahtevaju se ostavke svih urednika i novinara koji su „dozvolili su da se u Dnevniku 2 i ostalim informativnim emisijama iznesu neistine i uvrede na račun studenata i drugih građana“
Studenti u blokadi i građani koji ih podržavaju nastavili su da blokiraju zgrade Radio-televizije Srbije (RTS) u Takovskoj ulici i na Košutnjaku u Beogradu
„Iza očigledne pravničke zbrke da povodom istog događaja potpuno odvojeno postupaju dva tužilaštva, krije se mnogo veći problem“, ocenjuje javni tužilac Goran Ilić
Građani Kosjerića ugroženi spalionicom otpada za koju nije urađena procena uticaja na životnu sredinu, tvrdi Demokratska stranka
Vučić i Šešelj: Gde ja stadoh, ti produži
Povratak radikalskog nasilja Pretplati seArhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve