Fakultet političkih nauka dobio je prvu dekanku u svojoj istoriji – profesorku Maju Kovačević, stručnjakinju za evropske integracije i međunarodne odnose. Kovačević je najavila da će u naredne tri godine prioriteti rada nove uprave biti stabilnost institucije, efikasno upravljanje i zaštita interesa i akademskog integriteta Fakulteta
Redovna profesorka Fakulteta političkih nauka Maja Kovačević izglasana je za dekanku ovog fakulteta, prvu ženu na ovom mestu u istoriji FPN-a, na sednici Saveta.
Njen protivkandidat je bio Darko Nadić, koji trenutno obavlja funkciju v. d. dekana.
Kako se navodi u saopštenju Fakulteta političkih nauka, Maja Kovačević izabrana je jednoglasno, glasovima 19 prisutnih članova Saveta, i u naredne tri godine biće na čelu naše ustanove.
Kovačević je najavila da će u naredne tri godine prioriteti rada nove uprave biti stabilnost institucije, efikasno upravljanje i zaštita interesa i akademskog integriteta Fakulteta.
Prodekanski tim čine prof. dr Miloš Hrnjaz kao prodekan za studije prvog stepena visokog obrazovanja, prof. dr Marko Veković kao prodekan za studije drugog i trećeg stepena visokog obrazovanja, prof. dr Aleksandra Krstić kao prodekanka za naučnoistraživačku delatnost i prof. dr Marko Simendić kao prodekan za razvoj.
Maja Kovačević je u periodu od 1995. do 2001. godine radila kao istraživač-saradnik u Institutu ekonomskih nauka u Beogradu, a 2001. godine bila je načelnik Odeljenja za Evropsku uniju u Ministarstvu za ekonomske odnose sa inostranstvom Savezne Republike Jugoslavije.
U periodu od 2001. do 2002. godine bila je pomoćnica saveznog ministra u Ministarstvu za ekonomske odnose sa inostranstvom Savezne Republike Jugoslavije, potom od 2003. do 2004. šefica Kancelarije za pridruživanje Savezne Republike Jugoslavije/Srbije i Crne Gore Evropskoj uniji, da bi prešla na Fakultet politčkih nauka gde je najpre obavljala poslove šefice biroa za međunarodnu saradnju i i bila projekt-menadžer.
Predaje više predmeta iz oblasti evropskih studija: Evropske integracije – razvoj i problemi, EU kao globalni akter, Savremeni evropski odnosi, EU u savremenim međunarodnim odnosima, Pravo i politika upravljanja migracijama i azilom u EU, navodi se na sajtu projekta koji vodi tim Fakulteta političkih nauka nationals.rs.
Šta se zbiva u zemlji i svetu, šta ima u novinama i kako provesti vreme?
Svake srede u podne Međuvreme stiže elektronskom poštom. To je sasvim solidan njuzleter i zato se prijavite!
Četiri meseca od početka blokada, studentski zahtevi i dalje nisu ispunjeni, a skori povratak na fakultete nije u izlgedu. Istovremeno, režim pokušava da podeli studente na one koji hoće i one koji neće da uče, a počinju i pritisci na profesore. Da li će studenti istrajati i po cenu propuštene akademske godine
Inspirisali su ih studenti, ali ovde nije bilo velikih političkih govorancija. Reporterka „Vremena“ prenosi atmosferu sa narodnog zbora u novobeogradskom Bloku 11b gde se pričalo o školi, čistoći parkova i parkiranju
Nakon što su tabloidi shvatili da su preneli pogrešnu informaciju o tome da je napadač iz Odžaka „vođa studentskih protesta“, inicijalna vest polako je počela da nestaje sa njihovih portala. I Branko Babić, koji je u subotu uveče govorio o „početku rata“, sada tvrdi da je identitet napadača „preuzeo iz medija“
Svetlana Broz, unuka predsednika Jugoslavije Josipa Broza Tita, bila je istaknuti borac za ljudska prava, autor kultne knjige prevedene na šest svetskih jezika „Dobri ljudi u vremenu zla“
Vaninstitucionalna politička mreža počela je da se stvara širom Srbije. Od srede, 19. marta, građani su počeli sa organizovanjem zborova. Kako je to izgledalo
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić konačno je počeo formiranje nekakvog pokreta sa nekim profesorima. Super, njih niko ne zna pa ne može da ih gađa jajima
Dok mediji i građani svakog dana doznaju nove detalje i raskrinkavaju laži vlasti, tužilaštvo se slučajem huka i stampeda u Kralja Milana bavi izgleda samo kako bi amnestiralo režim
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Šta se zbiva u zemlji i svetu, šta ima u novinama i kako provesti vreme?
Svake srede u podne Međuvreme stiže elektronskom poštom. To je sasvim solidan njuzleter i zato se prijavite!