
Borba protiv korupcije
„Gagi remont“ i „Žaksi metali“: Nova hapšenja, ovog puta za poslove sa otpadom
U nastavku akcije borbe protiv korupcije, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova uhapsili su na teritoriji Kragujevca još 24 osobe
Dok je avion Suhoj Su-34 leteo iznad grada Belgoroda, došlo je do slučajnog pražnjenja oružja, navela je ruska agencija Tass objavljujući navode Ministarstva odbrane
Ruski ratni avion slučajno je ispalio projektil na grad Belgorod u Rusiji, u blizini granice s Ukrajinom u četvrtak kasno uveče, izazvavši eksploziju i oštetivši zgrade, javila je ruska agencija Tass pozivajući se na Ministarstvo odbrane.
Lokalne vlasti izvestile su o velikoj eksploziji u gradu koji se nalazi odmah preko granice s Ukrajinom. Regionalni guverner rekao je da su dve žene povređene.
„Dok je avion Suhoj Su-34 leteo iznad grada Belgoroda, došlo je do slučajnog pražnjenja oružja“, naveo je Tass objavljujući navode Ministarstva odbrane.
Su-34 je nadzvučni lovac-bombarder. Nije rečeno o kakvom je oružju reč.
Ministarstvo je saopštilo da su neke zgrade oštećene i najavilo da je istraga već u toku, navodi ruska agencija, a prenosi Rojters.
Guverner regiona Belgorod Vjačeslav Gladkov, najavljujući vanrednu situaciju, rekao je na Telegramu da se na jednoj od glavnih ulica nalazi krater veličine 20 metara, ne navodeći što ga je uzrokovalo. Oštećena su četiri automobila i četiri stambene zgrade, dodao je.
Videosnimci s lica mesta pokazuju gomile betona na ulici, nekoliko oštećenih automobila i zgradu s razbijenim prozorima. Na jednom od snimaka vidi se automobil okrenut naopačke na krovu prodavnice.
Region Belgorod je jedan od nekoliko delova južne Rusije gde su mete poput skladišta goriva i municije potresane eksplozijama od početka ruske invazije na Ukrajinu 24. februara 2022.
B.G./N1
Čitajte dnevne vesti, analize, komentare i intervjue na www.vreme.com
U nastavku akcije borbe protiv korupcije, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova uhapsili su na teritoriji Kragujevca još 24 osobe
Na dan istorijskog protesta 15. marta, tačno u 19:11, nešto je nagnalo ljude u beg u Ulici kralja Milana. Od tada se nižu teorije, a konačnog dokaza nema. “Vreme” je utvrdilo brojne detalje o jezovitom zvuku koji je u sekundi razdvojio građane u prepunoj ulici, kao i onome što se dešavalo pre i posle
Ne može medijska blokada baš sve da blokira. Gnev je rastao, stvar je pukla, a studenti su hrabrošću probudili hrabrost i kod drugih. Naprednjacima se sveti i činjenica da su ukinuli politiku i javnu debatu, ubili opoziciju i vodili isključivo monolog, samopouzdani verovali da će njihova do zore goreti. A pretis-lonac se sve više zagrevao
“Predsednik Republike je govorio da ima mnogo milionera u njegovoj stranci. Onda ne znam šta bi značilo da je ovo pobuna bogatih. Ne mogu studente da tretiram kao tajkune i bogataše, to bi bilo smešno”, kaže Ružić za “Vreme”. “Samosvesni ljudi osećaju šta u društvu nije dobro. A sada situacija stvarno nije fenomenalna ili možda ja samo nemam ružičaste naočare”
Šta je vlada narodnog poverenja? Čemu bi ona vodila? Zašto je režim toliko osporava odnosno čega se toliko plaši? Šta govore primeri iz komšiluka
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve