Duplo uživanje
„Vreme” pre vremena: Novogodišnji dvobroj već u sredu na kiosku
Novogodišnji dvobroj „Vremena“ na većem broju strana donosi ekskluzivne intervjue i priče za uživanje
Radijske zvezde
OPŠTI PODACI: Gorica Nešović je rođena 1964. godine u Beogradu, gde je završila osnovnu školu i gimnaziju. Karijeru radio-voditeljke započela je 1982. godine kao saradnica omladinske emisije „Ritam srca“ na Studiju B. Objavila je dve knjige inspirisane običnim životom: Priči nikad kraja i Kuvarica. Kako navodi, „majka je pubertetlije, deset godina razvedena, ali se mnogo lepo slaže sa bivšim mužem“.
Dragan Ilić rođen je 1969. godine u Prištini. Osnovnu i srednju školu završio je u Banjaluci, vojsku u Zadru, a fakultet u Beogradu. Diplomirani je psiholog, bubnjar u nekoliko bendova. Oženjen je Živanom Šaponjom-Ilić i ima dva sina, Danila i Matiju. Osmislio je i vodio emisije „TV Manijak“, „Taksi B92“, „Manijaci na točkovima“. Osnivač je muzičkog festivala Ring Ring. Kolumnista je nedeljnika „Vreme“.
TRANSFER: Nakon 20 godina koje su proveli na Radiju B92, od čega su sedam voditeljski tandem jutarnjeg programa „Dizanje“, od 10. maja počinju da rade emisiju „Buđenje“ na Radio Beogradu. Na konferenciji za novinare u Takovskoj 10 rekli su da u finansijskom smislu nisu „prešli na jasle RTS-a“, jer se „Buđenje“, koje će ići radnim danima od šest do devet sati, realizuje kao projekat njihove zajedničke produkcijske kuće Supermiš.
RAZLOG: „Na Radiju B92 osetili smo da nam treba jedna logistička podrška koju nismo dobili. Odlučivanje o prelasku na Radio Beograd trajalo je poslednjih nekoliko meseci.“
O JUTRU: „Emisiju smo krenuli uz moto da svaki dan treba da bude kao neotpakovana bombona iz bombonjere. Ona može da bude dobra, s lešnikom, ili punjena belom čokoladom ili višnjevačom, a može da ti se smuči. Mi smo hteli da sa slušaocima dan započnemo uz neku dobru mogućnost.“
SUPERMIŠ: „Gorica i ja smo pre tri meseca odlučili da osnujemo privatnu produkciju radio-programa Supermiš, i prvo smo svoj program ponudili B92. Čekali smo dugo na dogovor sa matičnom kućom, ali kako njega nije bilo, rešili smo da sa ovim pionirskim poduhvatom izađemo na tržište“, rekao je Ilić. Trenutni saldo Supermiša je „nula dinara“, a ugovor sa Radio Beogradom sklopljen je za sada na godinu dana, jer Ilić ističe da obe strane žele da „vide rezultat u rejtingu i kvalitetu programa“.
GORICA O DRAGANU: „On usta ne zatvara! Ne samo u programu nego i kod kuće. Tako da ona (njegova supruga, prim. nov.) mora mirno i spontano da se izbori za svoju reč. To strpljenje koje ona ima i ta tolerancija – takvi se ljudi retko rađaju. Namerno sam ovo rekla da ga podsetim da jeste da on ume lepo da priča, da je šarmantan, da je pametan, da je neviđeno načitan i informisan, ali da prosto pusti druge da žive i da se razvijaju, a ne samo on.“
DRAGAN O GORICI: „Obožavam da idem na putovanja sa svojom suprugom i sa Goricom. Zaista smo zajednički nabili kilometražu, Gorica je odličan saputnik, vrlo je zahvalna, ne kuka, čim uđe u kola odmah se zgužva i zaspi.“
Novogodišnji dvobroj „Vremena“ na većem broju strana donosi ekskluzivne intervjue i priče za uživanje
Kako su studenti prozreli i prezreli naprednjački režim? Zašto umesto naivnosti pokazuju zrelost? Šta Vučić nikada neće moći da razume? Kolika je visina njegove autoritarne temperature? I zbog čega sve više liči na svoj lik sa Koraksovih i Petričićevih karikatura
Kako se osećaju i šta danas misle roditelji i braća i sestre mladića pobijenih 14. decembra 1998. godine u Peći? Zbog čega je Aleksandar Vučić 2013. izjavio da ima saznanja da ovaj zločin nisu izvršile osobe albanske, već srpske nacionalnosti? Zašto nikad nije htio da primi porodice žrtava i, uprkos više puta ponovljenim obećanjima, podeli s njima informacije za koje je tvrdio da ih poseduje? I dokle je stigla istraga o ovom zločinu
Srednje ocene (pa i ocene uopšte) više skoro ništa ne znače jer SNS armija ocenjuje slično kao što i glasa. Dakle, “Aci pet, njima svima jedan (ili nula, ako može, obavezno nula)”. A naročito onima koji se u nekom trenutku izdvajaju kao akutno ili potencijalno opasni po režim. Što znači da se lavina negativnih ocena dobijena od strane režimskih glasača može tretirati maltene i kao svojevrsni opozicioni orden. Hoću reći da je u ocenjivanju sve manje nijansi, a upravo su nijanse ovde nekad bile važne
Tragedija od 1. novembra na stanici u Novom Sadu ogolila je čitav sistem i pokazala pravu sliku ovog režima. Nova pobuna bila je neminovna. Protesti zbog državnog nemara i propusta sistema započeti u maju 2023. godine ponovili su se i u jesen. Ovog puta režim nije mogao da kaže – nije do nas. Krv prolivenu ispred Železničke stanice u Novom Sadu ne može da opere
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve