Pred posetu Aleksandra Vučića Nišu, na prednjoj strani Hotela Ambasador celom širinom i visinom (15 spratova) postavljen je bilbord sa Vučićevim portretom i porukom “Dobro došao, predsedniče”.
Vlasnik Ivan Spasić objasnio je da je bilbord znak zahvalnosti predsedniku zbog pomoći i podrške hotelijerima i privrednicima u vreme pandemije, a upućeni u cenovnike objavili su da je postavljanje megabilborda na niškom hotelu koštalo najmanje 20.000 evra.
Anketirani građani Niša su većinom bili zgroženi ovakvim podilaženjem predsedniku i stvaranjem kulta ličnosti, a mnogi su potom krenuli da na internetu ocenjuju Ambasador jednom zvezdicom, pa je prosečna ocena za nekoliko sati pala sa 4,6 na 1,6, što je izazvalo vlast da angažuje svoje botove i naloži im da, uz prigodan komentar, niški hotel ocenjuju sa pet zvezdica.
Sam Vučić je tvrdio da je neupućen i na pitanje novinara je odgovorio da bilbord nije video, ali da je zahvalan i da vlasnik hotela “nije učinio neko krivično delo ili neko zlodelo”. “Nisam shvatio čemu cela ta histerija, osim što je neko rešio da nekome uništi biznis sa klikovima govoreći da je hotel najgori, a ako budem imao vremena, svratiću na kafu”, poručio je Vučić.
A pre njega do hotela su prošle subote svratili učesnici protesta i ostavili gigantski “ekološki sendvič”, a autor, slikar Slavoljub Blagojević, objasnio je da je sendvič napunjen “raznim travkama, ludajom, bunikom i pelinom” i da ga poklanja Vučiću.
Most između Orlovata i Tomaševca
AUSTRO-UGARSKA BAŠTINA, NAŠA NEBRIGA I NEMAŠTINA
04-0Zatvoren mort izmedju Tomasevca i Orlovata 1…
Drumsko-železnički most na putu između Orlovata i Tomaševca, izgrađen pre 141 godinu, zvanično je zatvoren za drumski saobraćaj skoro dve godine, a odnedavno su postavljene betonske barijere na putu, dok vozovi i dalje saobraćaju.
Stalni protesti žitelja ova dva sela, ali i Botoša i Uzdina, jer im je taj most od životnog značaja, slili su se prošle subote u Ekološki ustanak. Isluženi i oštećeni most iz doba austrougarske vlasti bio je blokiran na dva sata i zaustavljene su tri teretne kompozicije, koje opslužuju gradilište Linglonga i svakodnevno saobraćaju.
Kad mogu vozovi, što ne bi mogli barem automobili i traktori, pitaju se Orlovaćani i Tomaševčani, kojima je put između sela, do Zrenjanina, odnosno Pančeva, drastično produžen. Ne veruju u obećanja iz Puteva Srbije da će uskoro biti izgrađen novi most na tom mestu, jer to slušaju godinama, pa i decenijama unazad, a predlažu da se prolaz zabrani samo teškim kamionima jer su oni most najviše oštetili.
Ponovo će u subotu, kako su poručili, blokirati železnički saobraćaj na mostu i zatražiti pomoć države.
foto: miloš milivojević / tanjug
Poslanička kancelarija u Kruševcu
RETKI SUSRETI NARODNIH POSLANIKA I NARODA
Troje poslanika u Skupštini Srbije iz Kruševca, svi iz Srpske napredne stranke, obavili su od početka godine u poslaničkoj kancelariji smeštenoj u Gradskoj upravi samo 14 razgovora sa građanima, otkriva kruševački nedeljnik “Grad”.
Šta muči te malobrojne građane koji su uspeli da razgovaraju sa poslanicima i šta su rezultati tih razgovora, novinari nisu uspeli da saznaju od Nevene Đurić, Dragane Barišić i Zorana Tomića, jer nisu odgovarali na pozive i poruke.
Anketirani građani uglavnom znaju ko su im predstavnici u državnom parlamentu, najviše dugogodišnju poslanicu Draganu Barišić, ali i novu potpredsednicu SNS-a mladu Nevenu Đurić, mada ne znaju kako mogu da dođu do njih i nisu čuli za poslaničku kancelariju, koja postoji od 2014. godine.
U Gradskoj upravi kažu da je procedura zakazivanja razgovora jednostavna, ali i tokom prošle godine razgovori poslanika sa građanima bili su retki, tek 16, i ostaje pitanje da li je to zbog neznanja građana ili iz uverenja da im poslanici i nisu od neke pomoći.
Demanti
Povodom objavljenog teksta u štampanom i elektronskom izdanju nedeljnog lista “Vreme”, u izdanju od 4. novembra 2021, broj 1609, na stranama 5 i 6, sa naslovom “Šest pubova i jedan džoker” i podnaslovom “Ko će biti treći direktor srpske policije? Da li će ga za tu funkciju preporučiti profesionalne kvalifikacije, poslušnost ili fioka puna ucenjivačkog potencijala? U čijim je rukama špil karata sa imenima šestorice potencijalnih kandidata za mesto novog direktora policije u MUP-u Srbije? I hoće li glavni diler za pokeraškim stolom u poslednjem trenutku izvući sedmu kartu, keca iz rukava”, i u delu teksta s međunaslovom označenim imenom Veselina Milića u odnosu na informacije koje se odnose na ovo lice, ovom listu je dostavljen odgovor na neistinitu informaciju. Naznačeno je da su podaci i informacije vezani za ličnost Veselina Milića neistiniti, netačni i zlonamerno prikazani, da su iznete tvrdnje paušalne, i iznesen je zahtev da se objavi odgovor na neistinitu informaciju i preduzmu sve pravne i faktičke radnje uklanjanja i brisanja sa portala elektronskog izdanja medija lista “Vreme” gorepomenutog teksta.
S tim u vezi, od strane ovlašćenih lica ovog lista u sprovedenom postupku provere tačnosti iznetih informacija po zahtevu Veselina Milića, naknadno se došlo do saznanja da se zaista radi o neistinitim informacijama koje se odnose na ličnost i profesionalni rad Milić Veselina, datim bez prethodno provere njihove tačnosti.
To je i razlog da se u celosti postupi po datom zahtevu punomoćnika Milić Veselina, advokata Radoslava M. Ivanovića, iz Beograda, Lomina 17, i da se javno objavi odgovor da su iznete informacije o Milić Veselinu neistinite i da se kao takve u celosti uklone i brišu sa portala elektronskog izdanja medija lista “Vreme” u tekstu pod naslovom “Šest pubova i jedan džoker”, što je i učinjeno.
Namera nije bila da se naruše ugled i čast g. Veselina Milića, posebno ne njegov profesionalni ugled, već isključivo konstruktivna kritika rada državnih organa, sve sa ciljem doslednog sprovođenja i primene zakona, i ništa drugo.
S tim u vezi se izvinjavamo Veselinu Miliću, njegovoj porodici i čitaocima na neistinito objavljenim informacijama o Veselinu Miliću, uz naznaku da je ovo obaveštenje upravo dokaz da u svom radu i poslovanju redakcija i svi zaposleni u listu “Vreme” dosledno primenjuju pravila Kodeksa novinara Srbije – Etički kodeks, da odgovorno i zakonito postupaju u skladu sa standardima profesionalne etike novinara i Zakonom o medijima i javnom informisanju, sa ciljem sprečavanja nastupanja štetnih posledica nastalih objavom neistinitih informacija.
Šta se zbiva u zemlji i svetu, šta ima u novinama i kako provesti vreme?
Svake srede u podne Međuvreme stiže elektronskom poštom. To je sasvim solidan njuzleter i zato se prijavite!
Po oceni poverenika za samostalnost Visokog saveta tužilaštva, pritisci na tužioce u Srbiji dolaze sa raznih strana, ali izgleda ne iz kabineta predsednika Aleksandra Vučića. “Izbegavanje poverenika Milana Tkalca da izričito iznese svoj stav kad su u pitanju izjave predsednika Republike profesionalno je neprihvatljivo”, kaže za “Vreme” predsednica Udruženja tužilaca Srbije Lidija Komlen Nikolić. Šta sve predsednik sme da kaže, a da to ne bude shvaćeno kao mešanje u nezavisnost pravosuđa
Naprednjačka vlast se bori i rukama i nogama da pobedi u dva različita mesta, jer ne bi smeli na oči Aleksandru Vučiću ako izgube. Na drugoj strani, ostatak Srbije navija da krene iz Zaječara i Kosjerića, pa da se “ide redom” po celoj zemlji i da tako vide leđa ovima što već 13 godina upravljaju u svakom mestu, svakoj ulici i svakom selu
Nikada dosad nisu menjani svi članovi ovog tela. Nikada se izbor članova Saveta nije dešavao u tako uzavreloj društveno-političkoj atmosferi. Nikada Brisel nije bio toliko zainteresovan za tok i ishod ovog procesa. Otuda toliko nervoze, strasti i utvrđenih nezakonitosti za koje još niko nije odgovarao
Danak nepoštovanju zakona i visokoj korupciji počinje ubrzano uzimati još veći danak. Nabrojmo neke slučajeve: pao je deo plafona na Klinici za kardiologiju u Nišu, zveknuo je i plafon na Železničkoj stanici u Ćupriji. Prethodno se urušio most za prelazak pešaka kod sela Vlahovo i strmeknuo se deo zida u školi u Pećincima (lakše povređene dve devojčice). Tu su još i urušavanja betonske konstrukcije nadvožnjaka na brzoj saobraćajnici Požarevac–Veliko Gradište, padovi plafona u školi u Užicu, u Saranovu kod Rače, na Institutu za javno zdravlje Kragujevac i kod vrtića “Maja” na Novom Beogradu. Dakle, sve to od 1. novembra prošle godine do danas. Malo li je
Dok studenti maratonci posle 18 dana štafetnog trčanja i 2000 pređenih kilometara razgovaraju sa EU parlamentarcima u Briselu, Vučić se sastaje sa predsednikom Evropskog saveta. U pozadini ova dva događaja, evidentan uticaj vlasti na pravosuđe ogleda se u dvema odlukama: produženje pritvora novosadskim aktivistima i prekvalifikovanje dela ženi koja je kolima oborila studentkinju
Republika Srbija je u opasnosti. Ako ostanemo nemi na montirani proces protiv političkih zatvorenika u Novom Sadu i kraljevački slučaj gde su žrtve proglašene za nasilnike, uskoro ćemo svi štrajkovati glađu i žeđu za mrvicu pravde
Režimska odmazda biće strašna ako otpor posustane. Sada hoće da utamniče ljude koji su čavrljali o rušenju vlasti jer su time tobože rušili državu. Ali, državu je oteo i srušio režim, odavno
Ministarstvo za javna ulaganja podnelo je zahtev za građevinsku dozvolu za gradnju nove zgrade Beogradske filharmonije. S obzirom da se zna da je projekat preskup i da za njega nema para, deluje da je i ovo samo nova šarena laža
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Šta se zbiva u zemlji i svetu, šta ima u novinama i kako provesti vreme?
Svake srede u podne Međuvreme stiže elektronskom poštom. To je sasvim solidan njuzleter i zato se prijavite!