Tragedija u Novom Sadu
Odgovornost inženjerske struke: Sud časti prikuplja neophodnu dokumentaciju
Inženjerska komora Srbije saopštila je da Sud časti prikuplja dokumentaciju koja je neophodna za utvrđivanje uzroka nesreće u Novom Sadu
Poslanik Zeleno-levog fronta Radomir Lazović jedini je bacio crvenu farbu na zgradu Vlade, ali on nije pozvan u policiju, već njegove kolege. Lazović najavljuje da bi opozicija mogla da traži parlamentarnu komisiju koja će sprečiti „zataškavanje“ onoga što se desilo u Novom Sadu
Policija je u subotu (2. novembar) saslušala petoro odbornika Zeleno-levog fronta nakon što su članovi te stranke pred zgradom Vlade ostavili „krvave ruke“, zapravo crvenu farbu na asfaltu.
Bio je to protest nakon smrtonosnog pada nadstrešnice na novosadskoj Železničkoj stanici, koji mnogi u opoziciji pripisuju javašluku i lopovluku pri infrastrukturnim projektima.
Koliko se zna, jedna od odbornica privedena je na ulici, drugi su dobili poziv da se smesta jave u policiju što su svi učinili. Kako saznaje „Vreme“, odbornici ZLF onde nisu hteli da odgovaraju na pitanja policije, a potom su svi pušteni.
Narodni poslanik ove stranke, Radomir Lazović, za „Vreme“ kaže da tu akciju policije vidi kao zastrašivanje, posebno što je jedino on lično bacio farbu na vrata zgrade Vlade.
„Ja sam jedini bacio farbu, ali znaju da ja imam poslanički imunitet. Ne bih se pozivao na njega, naravno“, kaže Lazović. On nije pozvan na razgovor.
„Poginuše silni ljudi, niko ne odgovara, a policija se bavi ljudima koji ukazuju na to da bi neko trebalo da odgovara“, dodaje on.
Šta će opozicija dalje?
Na pitanje da li će dalje pozivati na proteste, Lazović kaže da će se ZLF pridružiti protestima na koje pozivaju drugi.
Prvi takav je već u nedelju u podne ispred Železničke stanice. Na njega su pozvali aktivisti grupe SviĆe, koji su takođe pozvali građane da ponesu crvenu farbu.
„Vidim da su ljudi izuzetno besni“, kaže Lazović.
Osim toga, najavljuje da će se ZLF obratiti kolegama iz opozicije kako bi zajedno tražili formiranje parlamentarne komisije.
„Komisija bi trebalo da prati istragu, kako bismo dobili zvanične iskaze od svih koji su bili uključeni u projekat, očevidaca i tako dalje. Hoćemo da sprečimo zataškavanje“, zaključuje Lazović.
Inženjerska komora Srbije saopštila je da Sud časti prikuplja dokumentaciju koja je neophodna za utvrđivanje uzroka nesreće u Novom Sadu
Aleksandar Vučić za RTS o ostavkama, odgovornosti i sestrinskim televizijama - tužilaštvo je odradilo „nadrealno brzo veštačenje“, kaže predsednik Srbije
Ideja je da građani zastanu na trenutak kako bi se setili tragedije, imena onih koji su u njoj stradali i kako bi zahtevali da sva imena odgovornih u krivičnom i političkom smislu budu deo transparentnog procesa, rekao je za „Vreme“ član inicijative „ProGlas" i pisac Gojko Božović
Osumnjičena Z.S.M. se tereti za teško delo protiv opšte sigurnosti, a u vezi sa nepropisnim i nepravilnim izvođenjem građevinskih radova. Druga osoba, osumnjičena za isto delo trenutno je nedostupna organima gonjenja
Umesto nadležnih organa Republike Srbije informaciju o određivanju pritvora objavio je tabloid Informer, pozivajući se na izjavu svog glavnog urednika Dragana J. Vučićevića, koji je imao i opsaku: „Sram vas bilo stoko jedna pravosudna! Tužite me, hapsite i mene!”
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve