
Protest
Surčin: Blokira raskrsnicu zbog EKSPO-a
U Surčinu do 20 časova traje četvoročasovna blokada raskrsnice kao vid podrške studentima i prosvetarima, i znak nezadovoljstva zbog gradnje Ekspoa
Nakon hapšenja 12 osumnjičenih, koja su se dogodila u četvrtak 21. novembra, predstavnici vlasti i njihovi mediji počeli su svoju propagandu o tome kako je tužilaštvo „podleglo pritiscima sa ulice“. Dragan J. Vučićević se pita „Ko će da hrani decu Jelene Tanasković“
U četvrtak, 21. novembra, uhapšeno je 12 osumnjičenih za tragediju u Novom Sadu. Među njima su između ostalog ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture u ostavci Goran Vesić, bivša direktorka Infrastrukture železnice Srbije Jelena Tanasković, bivši direktor Infrastrukture železnice Srbije Nebojša Šurlan i pomoćnica ministra za železnički saobraćaj Anita Dimoski.
Onda su tabloidi javili da će Vesiću i ostalima biti određen pritvor do 30 dana.
Na sva dešavanja, hapšenja, ostavke, pobune predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se građanima na Instagram nalogu, a potom je gostovao i na RTS-u gde je rekao da je tužilaštvo odradilo „nadrealno brzo veštačenje“.
„Nadrealno brz“ posao 20 dana nakon tragedije?
Predsednik je rekao i da je gotovo sa ostavkama i da je na nadležnim organima da utvrde krivičnu odgovornosti za nesreću u Novom Sadu.
„Tužilaštvo se uplašilo najgorih među nama“
No, nakon svega toga ova hapšenja zasmetala su i glavnom i odgovornom uredniku Draganu J. Vučićeviću koji je tokom gostovanja u emsiji „Novo jutro” na ružičastoj televiziji se pitao: „Zašto? Sve na stranu, sve politike, sve istrage, sve krivice, sve nameštaljke, svi pritisci. Ja vas pitam ljudski – ko će da čuva decu Jelene Tanasković?”.
BRATE pic.twitter.com/I1ooB15YDW
— Luis Nazario (@Losmi861) November 21, 2024
Nema nije ostala ni predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić. Ona je, kao i obično, na društvenoj mreži „Iks“ napisala da je tužilaštvo podleglo pritiscima ulice i uplašilo se najgorih među nama.
„Zauzvrat, dobili nove naloge od onih koji su vršili pritisak i pretili im – ekstremista, kriminalaca, tajkuna, nasilnika i siledžija, oportunista i političkih lešinara bez ikakvih skrupula i morala. Čovek koji je, nakon 10 godina vlasti, prijavio da je bogatiji za 619 miliona evra, kaže da su hapšenja zakasnela. Bogami jesu. Njegovo evo kasni više od jedne decenije. Hapsite zbog nečinjenja? Pa taman krenite od Đilasa i Pajtića. Kako god da okreneš, činjenica da je Đilas na slobodi, je dokaz da mi nismo dovoljno uradili na vladavini prava”, napisala je Brnabić.
Тужилаштво подлегло притисцима улице и уплашило се најгорих међу нама. Заузврат, добили нове налоге од оних који су вршили притисак и претили им – екстремиста, криминалаца, тајкуна, насилника и силеџија, опортуниста и политичких лешинара без икаквих скрупула и морала. Човек који… https://t.co/ZFwwMksYxk
— Ana Brnabic (@anabrnabic) November 21, 2024
Da je Aleksandar Vučić popustio pod pritiskom rekao je u četvrtak za „Vreme“ i odbornik u Skupštini Novog Sada Miran Pogačar i poručio je da će se blokade suda nastaviti uprkos činjenici da je uhapšeno 12 osoba zbog pada nadstrešnice.
„Poenta ovih blokada i protesta koji će biti u narednom periodu je da se stvar istera do kraja, i da nešto u ovoj zemlji zaista profunkcioniše“, naveo je Pogačar.
U Surčinu do 20 časova traje četvoročasovna blokada raskrsnice kao vid podrške studentima i prosvetarima, i znak nezadovoljstva zbog gradnje Ekspoa
Današnja deonica od Ulma do Štutgarta bila je puna uspona, ali studenti biciklisti kažu da im nije naporno. Raduju se što se zbog njih okupilo mnogo ljudi
U Novom Pazaru održan je veliki dvanaestočasovni skup. Studenti su u subotu ujutro blokirali raskrsnicu na ulasku u Novi Pazar kako bi sprečili autobuse Srpske napredne stranke da krenu put Beograda na skup „Ne damo Srbiju“, ali policija je grubo intervenisala, bacajući ih i gazeći
Savo Manojlović, lider pokreta Kreni-Promeni, napadnut je u subotu (12. april) uveče u Beogradu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je na saboru "Ne damo Srbiju" zatražio od nadležnih organa da se „uspostavi puno poštovanje Ustava i zakona“, tj. da sviraju kraj "obojenoj revoluciji". To treba shvatiti kao uvod u dodatnu represiju režima
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve