
Stranačka previranja
Brnabić mora da plati Đilasu 300.000 dinara
Predsednica Skupštine demantuje da je dobila poziv za ročište po tužbi Dragana Đilasa. „Vreme“ saznaje da je Sud utvrdio da joj je poziv uručen
Nakon incidenata ispred Skupštine Beograda u četvrtak zbog nasilničkog ponašanja je privedeno petoro aktivista. Opozicione političke organizacije zahtevaju da se smesta puste na slobodu i za nasilje okrivljuju “privatno obezbeđenje Aleksandra Šapića”
Inicijativa „Most ostaje“ pozvala je građane da u što većem broju dođu u petak u 11 sati ispred Višeg javnog tužilaštva u Savskoj ulici kako bi pružili podršku petorici aktivista koji će tamo biti saslušani nakon što su privedeni tokom incidenata ispred Skupštine Beograda koji su se dogodili u četvrtak.
Aktivistima Inicijative „Most ostaje“ Dejanu Atanackoviću, Nebojši Petroviću, Dušanu Jankoviću i Iliji Vučeviću i aktivisti udruženja „Zaštititimo Blok 4“ Srđanu Markoviću u četvrtka je, nakon privođenja u Policijsku stanicu Novi Beograd, određen pritvor do 48 sati.
Na teret im se stavlja krivično delo nasilničko ponašanje na javnom skupu.
„Nakon četiri meseca danonoćne borbe za most, znači nam vaša podrška za našeg Dejana, Iliju, Nebojšu, Duleta i Srđana”, poručiili su iz inicijative Most ostaje.
Pravna podrška
Pokret Kreni-promeni saopštio je ranije da će pružiti pravnu podršku aktivistima i učesnicima protesta.
„Pružićemo pravnu pomoć svakom ugroženom i uhapšenom građaninu“, rekao je advokat i odbornik Kreni-promeni Nikola Tadić.
Građani su se i u četvtak u popodnevnim časovima okupili ispred policijske stanice Novi Beograd i blokirali Bulevar Mihajla Pupina u smeru ka centru grada.
Utvrditi odgovornost privatnog obezbeđenja
I Stranka Srbija centar zahteva da se hitno pusti na slobodu svih pet aktivista, jer da ne postoji nijedan razlog za njihovo zadržavanje pošto su incident izazvali članovi privatnog obezbeđenja Aleksandra Šapića, što potvrđuju brojni snimci.
Srbija centar zahteva i da se utvrdi odgovornost pripadnika privatnog obezbeđenja koji su izlaskom na ulicu, gde su fizički napali građane, prekršili zakonom dozvoljena ovlašćenja, koja jasno određuju da posao zaštite smeju da obavljaju samo unutar objekta.
Zabrinjava činjenica da je policija umesto građana štitila batinaše koji su se obračunavali sa okupljenim građanima koristeći metalne lance i druge predmete koji ne spadaju u opremu pripadnika obezbeđenja, već u arsenal mafijaških, huliganskih i navijačkih bandi, navodi se u saopštenju SrCa.
Smeniti gradskog sekretara za vanredne situacije
Pokret slobodnih građana će tražiti smenu gradskog sekretara za vanredne situacije Darka Glavaša, zbog ponašanja i nasilja privatnog obezbeđenja prema građanima okupljenim ispred Gradske skupštine, izjavio je predsednik Beogradskog odbora PSG-a i odbornik u Skupštini Beograda Stefan Simić.
On kaže da su netačni navodi ministra unutrašnjih poslova Ivice Dačića da je policija došla na poziv ljudi iz Skupštine.
„Policija je bila sakrivena u jednoj od prostorija u punoj opremi i svi smo ih videli, tako da Dačić to može da priča svojim glasačima. Na prvi znak otpora napolju policija je izašla i krenula u obračun sa okupljenim građanima. Građani Beograda plaćaju ljude koji su danas izašli na ulicu i tukli ih“, rekao je Simić televiziji N1.
Predsednica Skupštine demantuje da je dobila poziv za ročište po tužbi Dragana Đilasa. „Vreme“ saznaje da je Sud utvrdio da joj je poziv uručen
Na dan istorijskog protesta, 15. marta, tačno u 19.11 nešto je nagnalo ljude u beg u Ulici kralja Milana. Od tada se nižu teorije, a konačnog dokaza nema. Pred vama je obimni dosije „Vremena“ o tom događaju, koji će biti redovno dopunjavan
Dok se priprema trodnevni skup novog političkog pokreta u Srbiji, stižu informacije o kvotama i obavezi zaposlenih u javnim preduzećima da mu prisustvuju. Već viđen naprednjački scenario
Razmena „saopštenja“ studenata različitih fakulteta pokazuje da čitav protestni pokret može da zapadne u ćorsokak ako studenti ne budu kadri da se međusobno dogovore
Nakon mnogobrojnih obnova samovlašća u 19. i 20. veku, Srbija se i u 21. nalazi pred istim zadatkom pred kojim su se našli njeni prvi ustavobranitelji
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve