
Mediji
Završena prodaja SBB-a, a i Total TV ima novog vlasnika
Nova tumbanja na medijskom tržištu Srbije. Završen je prelazak SBB-a u novo vlasništvo, a Telekomu Srbija prodat je i Total TV
U nastavku akcije borbe protiv korupcije uhapšen je predsednik opštine Žitorađa Ivan Stanojević
Pripadnici MUP-a, UKP-a, Odeljenja za borbu protiv korupcije, su po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Nišu uhapsili predsednika opštine Žitorađa Ivana Stanojevića i još pet osoba, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova.
Sumnjiče se da su oštetili budžet opštine za oko tri i po miliona dinara.
Zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo zloupotreba službenog položaja u saizvršilaštvu uhapšeni su I. S. (1984) predsednik Opštine Žitorađa, M. S. (1986) načelnica opštinske uprave Opštine Žitorađa, Z. S. (1960), S. P. (1964) i R. R. (1968) službenici u opštinskoj upravi Opštine Žitorađa i članovi komisije za razmenu nepokretnosti Opštine Žitorađa, dok se D. M. (1977), pravobranilac opštine, sumnjiči za krivično delo nesavestan rad u službi, navodi se u saoštenju.
Kako se sumnja, I. S, M. S, Z. S, S. P. i R. R. u periodu od 6. septembra 2024. do 10. decembra 2024. godine, učestvovali su u postupku pribavljanja javne svojine za Opštinu Žitorađa, putem razmene nepokretnosti sa jednim fizičkim licem iz Niša, u kome nisu primenili procene o tržišnim vrednostima nepokretnosti od nadležnog državnog organa Poreske uprave kako je bilo određeno odlukom Skupštine opštine Žitorađa, već nalaz i mišljenje veštaka koji je utvrdio vrednost nepokretnosti u znatno nižim iznosima od procene Poreske uprave.
Takođe, kako se sumnja, D. M. je 12. novembra 2024 godine, dala pozitivno mišljenje na tako sprovedeni postupak razmene nepokretnosti, iako se na osnovu dokumentacije kojom je raspolagala moglo videti da postupak razmene nepokretnosti nije sproveden pod tržišnim uslovima, čime su fizičkom licu iz Niša pribavili imovinsku korist u iznosu od 3.440.740 dinara, a Opštini Žitorađa pričinili štetu u iznosu 3.512.740 dinara.
Osumnjičenima I. S. i M. S. određeno je zadržavanje do 48 časova i oni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni nadležnom tužilaštvu, dok će Z. S, S. P, R. R. i D. M, uz krivičnu prijavu, biti privedeni nadležnom tužilaštvu.
Ivanu Stanojeviću je ovo treći mandat predsednika opštine u mestu odrastanja Ivice Dačića, a prethodno je bio zamenik predsednika opštine.
Član je Socijalističke partije Srbije, a poznat je i po tome što je jedan od funkcionera iz ove opštine koji je novac iz budžeta opštine široke ruke trošio na kafanske usluge, piše N1.
Prema ugovorima koji su ranije potpisani, za reprezentaciju predsednika opštine, predsednika Skupštine i Opštinske uprave predviđeno je bilo po 999.999 dinara, ukupno koji dinar manje od 3 miliona ili oko 25.000 evra. Nabavke su sprovedene bez primene Zakona o javnim nabavkama, pisale su „Južne vesti“.
Red za hapšenje
Država nastavlja sa svojom borbom protiv krupcije u sklopu koje su prošle nedelje uhapšeni pomoćnik gradonačelnika Bora i investitor zgrade kod Manježa.
Iako je tokom februara, u okviru „borbe protiv korupcije“, pohapšeno 153 ljudi, ispostavlja se da se oni ukupno terete za nešto više od dvadeset miliona evra, što u naprednjačkoj Srbiji mogu biti samo veoma sitne ribe, pisalo je „Vreme“.
Tokom februara su hapšeni bivše rukovodstvo grada Niša, Elektroprivrede Srbije, zvaničnik Sekretarijata za legalizaciju u Beogradu, nekoliko biznismena i policajaca.
„Svi predmeti iz februara u okviru ove najnovije borbe protiv korupcije: ukupna protivpravna imovinska korist 21,6 miliona evra“, izračunao je ranije Zlatko Minić iz organizacije Transparentnost Srbija.
Izvor: N1/Vreme
Nova tumbanja na medijskom tržištu Srbije. Završen je prelazak SBB-a u novo vlasništvo, a Telekomu Srbija prodat je i Total TV
Aleksandar Kavčić, filantrop koji je u rekordnom roku sakupio novčanu pomoć za prosvetne radnike u Srbiji, zadržan je na aerodromu prilikom ulaska u Srbiju, a kansije je pušten, bez objašnjenja zašto je prvobitno zadržan
U četvrtak, 3. aprila, grupa studenata-biciklista u blokadi kreće iz Novog Sada u Strazbur da šire vest o zloslutnoj situaciji u Srbiji. Kakav im je plan? Kojom rutom idu? Ko ih dočekuje? Šta očekuju od ovog podviga?
Gradske uprave Niša i Vranja su iz svojih budžeta uplatile milione dinara provladinim tabloidima, a naročito Informeru. U pitanju je sistematska zloupotreba medijskog zakona, kaže profesor Rade Veljanovski
Vlast u Srbiji, što fizičkim, što verbalnim, a što finansijskim iznurivanjem, pokušava da uništi bunt u prosveti
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve