img
Beograd, 8°C
Vreme Logo
  • Prijavite se
  • Pretplata
0
  • Najnovije
  • Politika
  • Ekonomija
  • Društvo
  • Svet
  • Izbori 2026
  • Kultura
  • Mozaik
  • Komentar
  • Štampano izdanje
  • Arhiva
  • Njuzleter
  • Podkast
  • Najnovije
  • Politika
  • Ekonomija
  • Društvo
  • Svet
  • Izbori 2026
  • Kultura
  • Mozaik
  • Komentar
  • Štampano izdanje
  • Arhiva
  • Njuzleter
  • Podkast

Latest Edition

Dodaj u korpu

Lokalni izbori 2026.

Studenti i opozicija protiv Vučićevih izbornih lista: Za koga građani mogu da glasaju

29. mart 2026, 07:01 K. S.
Glasanje u Kuli, lokalni izbori 2026. Foto: Tanjug/Amir Hamzagić
Lokalni izbori održavaju se u 10 mesta
Copied

U nedelju, 29. marta, meštani deset lokalnih samouprava biraju buduću vlast. U svim ovim mestima trenutno je na vlasti Srpska napredna stranka. Za koje liste građani mogu da glasaju

Građani deset lokalnih samouprava u nedelju, 29. marta, biraju buduću četvorogodišnju lokalnu vlast.

Glasa se u Aranđelovcu, Bajinoj Bašti, Boru, Kladovu, Knjaževcu, Kuli, Lučanima, Majdanpeku, Sevojnu i Smederevskoj Palanci. Pravo glasa na ovim izborima ima 247.985 ljudi.

Rekord u Kuli: 1.600 posmatrača na 40 biračkih mesta

Birališta su otvorena sedam do 20 časova.

Najviše lista, sedam, učestvuje na izborima za odbornike Skupštine grada Bora, dok ih je najmanje u Kladovu, gde se za odbornike Skupštine opštine nadmeću tri izborne liste.

Od izbora dva putića

U svim lokalnim samoupravama u kojima se glasa, trenutnu vlast čini koalicija Srpske napredne stranke.

Glasanje u izbornom danu će pratiti domaći i strani posmatrači.

Glasanje, lokalni izbori 2026.
Foto: Tanjug/Nenad Mihajlović
Lokalni izbori 2026.

Do zatvaranja birališta na snazi je izborna tišina koja previđa zabranu izborne propagande bilo koje vrste preko medija, uz propisane novčene kazne.

Bitka za Bor: „Romski šerifi“, kupovina glasova, 3.000 novih glasača, lokalni “informer-mediji

Najviše lista, sedam, učestvuje na izborima za odbornike Skupštine grada Bora, dok ih je najmanje u Kladovu, gde se za odbornike Skupštine opštine nadmeću tri izborne liste, prenosi RTS.

Prema članu 59 Zakona o lokalnim izborima, izborna komisija u roku od 96 časova od zatvaranja biračkih mesta donosi i objavljuje ukupan izveštaj o rezultatima lokalnih izbora.

U svih 10 lokalnih samouprava na izborima 2022. pobedio je SNS sa koalicionim partnerima. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić i ovog puta predvodi liste vladajućih partija.

Glasanje u Aranđelovcu, lokalni izbori
Foto: Tanjug/Miloš Milivojević
Za kaga se gde glasa?

Evo pregleda izbornih lista po opštinama u kojima se glasa i rezultata prethodnioh izbora sa portala RTS-a.

Aranđelovac

41 odbornik •  36.841 birač • 41 biračko mesto

Izborne liste:

  1. Aleksandar Vučić – Aranđelovac, naša porodica
  2. Ruska stranka
  3. Studenti za Aranđelovac
  4. Koalicija 381
  5. Srpski liberali

Rezultati 2022.

ListaGlasovi%Mandati
SNS10.03843,5819
SPS—JS3.92617,047
Zavetnici2.78612,105
Ujedinjeni2.1309,254
Dveri—ZS1.9218,343
POKS1.2245,312
Dosta je bilo1.0094,381
Bajina Bašta

45 odbornika • 21.462 birača • 52 biračka mesta

Izborne liste:

  1. Aleksandar Vučić – Bajina Bašta, naša porodica
  2. Ujedinjeni za Bajinu Baštu
  3. Zdrava Srbija – Milan Stamatović
  4. SDPS – Marija Milosavljević
  5. GG „Izađi/Izbori se“
  6. GG „Nestranački pokret“

Rezultati 2022.

ListaGlasovi%Mandati
SNS koalicija6.70047,1524
Ujedinjeni2.71219,089
SPS—JS1.70712,016
Zdrava Srbija1.0567,433
SDS6914,862
Dveri4453,131

BOR

35 odbornika • 38.511 birača • 48 biračkih mesta

Izborne liste:

  1. Aleksandar Vučić – Bor naša porodica
  2. Bor naša odgovornost
  3. Svoj na svome – Predrag Balašević – Vlaška stranka
  4. Ljudi u centru – Srećko Zdravković
  5. GG „Borci za Bor“
  6. Koalicija „Nada za Bor“
  7. Irena Živković – Radnička, Bor Boranima

Rezultati 2022.

ListaGlasovi%Mandati
SNS8.79435,3815
Narodna stranka (koalicija)3.80215,296
SPS2.67710,774
Vlaška partija „Most“2.4479,844
SSP (koalicija)2.2389,003
Dveri—POKS1.0174,091
 Glasno za omladinu8763,521
Borci za Bor7743,111
Kladovo

28 odbornika • 21.090 birača • 31 biračko mesto

Izborne liste:

  1. Aleksandar Vučić – Kladovo, naša porodica
  2. Kladovo ima nas
  3. Srpski liberali

Rezultati 2022.

ListaGlasovi%Mandati
SNS5.06347,0314
Pokret za Kladovo3.2933,599
SPS2.08619,385
Knjaževac

40 odbornika • 22.256 birača • 65 biračkih mesta

Izborne liste:

  1. Aleksandar Vučić – Knjaževac, naša porodica
  2. Promene – dr Igor Milosavljević
  3. Srpski liberali
  4. Knjaževac uz studente

Rezultati 2022.

ListaGlasovi%Mandati
SNS8.71161,2527
SPS1.87813,206
Ujedinjeni1.3839,724
Dveri—POKS6504,572
NADA5393,791
Kula

37 odbornika • 33.283 birača • 40 biračkih mesta

Izborne liste:

  1. Aleksandar Vučić – Kula, naša porodica
  2. Mladi za Kulu
  3. Glas mladih
  4. Rusinska lista
  5. Srpski liberali

Rezultati 2022.

ListaGlasovi%Mandati
SNS11.16152,0621
Kritična masa2.50611,695
Kuljani2.21910,355
Lista Srba1.8488,623
SPS1.7888,343
NS-DJB-RS1.3276,192
Lučani

35 odbornika • 14.632 birača • 43 biračka mesta

Izborne liste:

  1. Aleksandar Vučić – Lučani, naša porodica
  2. Radomir Ivanović – SDPS
  3. Zajedno za Lučane
  4. Nada za Dragačevo – Novi DSS – POKS
  5. Zvuk pravde – studenti
  6. Zeleni front – studenti

Rezultati 2022.

ListaGlasovi%Mandati
SNS 5.93954,9920
„Jedan tim“2.63224,379
SPS—JS1.30812,114
POKS6315,842
Majdanpek

31 odbornik • 15.417 birača • 41 biračko mesto

Izborne liste:

  1. Aleksandar Vučić – Majdanpek, naša porodica
  2. GG „Mi odlučujemo“
  3. Srpski liberali
  4. „Nu dau“

Rezultati 2022.

ListaGlasovi%Mandati
SNS5.17455,2019
SPS—JS1.34814,385
„Ne dam“1.02110,893
„Može i drugačije“7838,352
Dveri4985,311
NADA3643,881
Sevojno

19 odbornika • 5.544 birača • 5 biračkih mesta

Izborne liste:

  1. Aleksandar Vučić – Sevojno, naša porodica
  2. Zdrava Srbija
  3. Ujedinjeni – Sevojno
  4. Srpski liberali

Rezultati 2022.

ListaGlasovi%Mandati
SNS1.86547,9410
Zdrava Srbija89523,014
Ujedinjeni52613,522
Ostali——3
Smederevska Palanka

49 odbornika • 38.949 birača • 49 biračkih mesta

Izborne liste:

  1. Aleksandar Vučić – Smederevska Palanka, naša porodica
  2. Ujedinjeni za Palanku – Miroslav Aleksić – NPS – NSL – Nada
  3. Studenti Palanke
  4. GG „Izlečimo sistem“
  5. Mladi za Palanku
  6. Narodna lista – Zoran Milojković

Rezultati 2022.

ListaGlasovi%Mandati
SNS14.29563,8734
SSP—DS2.0769,284
SPS—JS2.0038,954
Narodna stranka1.7897,994
Zdrava Srbija1.0054,492
Narodni front7153,191

 

Pravo novinarstvo košta, a mi nećemo da nas kupe tajkuni i korporacije. Podržite nas jednokratnom ili mesečnom donacijom. Vreme za to je sada!

Tagovi:

Izbori Glasanje Lokalni izbori lokalni izbori 2026.
Copied

Međuvreme

Šta se zbiva u zemlji i svetu, šta ima u novinama i kako provesti vreme?
Svake srede u podne Međuvreme stiže elektronskom poštom. To je sasvim solidan njuzleter i zato se prijavite!

Više iz rubrike Vesti
Sala Narodne Skupštine

Izbori 2026.

27.oktobar 2026. M.T.

Izbori još traju: Šta zakon kaže o rokovima za konstituisanje Skupštine i formiranje Vlade

Posle izbora 25. oktobra sledi niz rokova koji određuju kada će rezultati biti konačni i kada će novi skupštinski saziv početi da radi. Koje su zakonske procedure?

Izbori

27.oktobar 2026.  I.B.

„Njujork tajms”: Izbori u Srbiji i Brazilu pokazali da ni naizgled nepobedivi populisti nisu nepobedivi

Izborni rezultati u Srbiji i Brazilu pokazali su da birači mogu da iznenade čak i kada se čini da je ishod unapred poznat. „Njujork tajms“ analizira dve velike političke promene koje su se dogodile u nedelju

MUP

27.oktobar 2026. M. L. J.

Ko je Slobodan Milenković, policajac kojem se Saičić zahvalio za bezbednost

Pred izbore su postojali planovi za nasilno zadržavanje vlasti a čovek koji je pomogao Studentskoj listi da se to spreči je inspektor Slobodan Milenković, rekao je kandidat SL Radomir Saičić. Ko je "Mali Senta" koga je pomenuo?

Izbori 2026.

26.oktobar 2026. I. M.

Zaletanje policije na demonstrante kod zgrade TV Pink

Građani su se okupili ispred televizije Pink u Beogradu, pevali „Izađi mala“ i gađali zgradu jajima. Policija je formirala kordon, a zatim je došlo do sukoba

Vesti

26.oktobar 2026. M.T.

Saičić (SL): Inspektor Milenković zaslužan za našu bezbednost u izbornoj noći

Kandidat Studentske liste Radomir Saičić tvrdi da su pred izbore postojali planovi za nasilno zadržavanje vlasti. Kao čoveka koji je pomogao SL naveo je inspektora Slobodana Milenkovića

Komentar

Komentar

Kraj

Građani Srbije su izrekli politički sud. O nasilju, progonu, zloupotrebama, proneverenom novcu moraju da odlučuju oslobođene institucije na osnovu zakona

Igor Božić

Komentar

Tabloidni mediji, jutro posle: Rekvijem za zlo

Rekvijem za zlo ne mora da bude svečan. Ponekad zvuči kao drhtav glas u jutarnjem programu i kao priča o zimskim gumama.

Jovana Gligorijević
Jovana Gligorijević
Slavlje nakon pobede Studentske liste na izborima

Komentar

Prvi potezi buduće vlade

Potrebno je, najpre, nekako se dovući do čina primopredaje vlasti, ako s esenesovske strane bude bilo koga ko bi vlast predao. Hoćemo reći: Vučiću i njegovoj ekipi ne sme se verovati ni dve sekunde sve dok se vlast ne konstituiše

Ivan Milenković
Vidi sve
Vreme 1868
Poslednje izdanje

Ova situacija

Dan odluke – svi na izbore Pretplati se
Izbori 2026: Od studentske pobune do odluke na biralištima

Trnovit put do promena

Intervju: Tihomir Stanić, glumac na Studentskoj listi

Ljudi su željni pravde i normalnosti

Izborna kampanja i prateći troškovi

Vladajuća stranka na državnim jaslama

Intervju: Ana Graovac, urbanistkinja

Dubai pored Morave, ali na septičkim jamama

Vidi sve

Arhiva

Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.

Vidi sve
Vreme 1868 21.10 2026.
Vreme 1867 14.10 2026.
Vreme 1866 07.10 2026.
Vreme 1865 30.09 2026.
Vreme 1864 23.09 2026.
Vreme 1863 16.09 2026.
Vreme 1862 09.09 2026.
Vreme 1861 02.09 2026.
Vreme 1860 26.08 2026.
Vreme 1859 19.08 2026.
Vreme 1858 12.08 2026.
Vreme 1856-1857 29.07 2026.
Vreme Logo
  • Redakcija
  • Pretplata
  • Marketing
  • Uslovi korišćenja
  • Njuzleter
  • Projekti
Pratite nas:

© 2026 Vreme, Beograd. Developed by Cubes

Mastercard Maestro Visa Dina American Express Intesa WSPAY Visa Secure Mastercard Secure