
Rusko-ukrajinski sukob
Povratak na front ukrajinskih dezertera: „Rat me je uništio“
Oko 21.000 ukrajinskih vojnika klasifikovani su kao dezerteri. Mnogi se vraćaju na front da bi izbegli krivično gonjenje. Ovo je priča o njima
Povodom posete Srbiji francuskog predsednika Emanuela Makrona, Plenković je rekao da su Francuzi „imali očito svoj komercijalni interes“
Predsednik Vlade Hrvatske Andrej Plenković izjavio je na Bledskom strateškom forumu da je „navodno uhapšeni hrvatski špijun u Beogradu kao Jeti“ i da niko ne zna ko je on.
„Voleli bismo da znamo ko je taj špijun. To ne znaju ni ambasada, ni ministar, ni Sigurnosno obaveštajna agencija“, rekao je Plenković.
Plenković je naveo da na Bledu nije predviđen službeni bilateralni susret sa predsednikom Vlade Srbije Milošem Vučevićem, ali da se nada da će ga neformalno upoznati.
Povodom prošlonedeljne posete Srbiji francuskog predsednika Emanuela Makrona, Plenković je rekao da su Francuzi „tamo imali očito svoj komercijalni interes“.
Plenković je ocenio da je Makron posetio Srbiju želeći da privuče Beograd ka Evropi, ali da je naišao na izjavu da će Srbija ostati neusaglašena sa spoljnom i bezbednosnom politikom Evropske unije, odnosno da neće uvesti sankcije Rusiji.
Prošle nedelje je objavljeno da je na području Beograda uhapšen „hrvatski špijun“, ali zvanični Zagreb i dalje ne zna o kome se radi.
Što je još čudnije, ni ni javnost u Srbiji ne zna o kome se radi.
Provladine Večernje novosti 26. jula objavile su tek toliko da je Bezbednosno-informativna agencija (BIA) u saradnji sa drugim nadležnim državnim organima u Beogradu sprovela „kontraobaveštajnu operaciju na planu hapšenja hrvatskog špijuna“.
Navedeno je da je ta akcija rezultat višemesečnog operativnog rada BIA i „nastavak suzbijanja špijunskog i destruktivno-subverzivnog delovanja hrvatske obaveštajno-bezbednosne službe SOA“.
Tim povodom kriminolog Dobrivoje Radovanović za „Vreme“ istakao da je „takvo ponašanje, po pitanju objavljivanja takvih neproverenih informacija, neuobičajeno za demokratske, uređene zemlje u kojima se poštuju zakoni i Ustav“.
„U takvim zemljama je krajnje neobično da se plasiraju vesti o tome da je uhapšen neki špijun, ali to nije prvi put da se u Srbiji takve vesti objavljuju“, rekao je tada Radovanović.
Istakao je i da je „najvažniije da se špijuni se hapse u tišini“.
„Ako ga hapsite i to objavljujete, to znači da priznajete da ste loše radili čim su vam špijuni ušli u zemlju i rade u zemlji. Ispada tako da obaveštajne službe nisu dobro radile svoj posao. Zato se ćuti, hapsi i procesuira ili dogovara o razmeni ili izručenju“, objasnio je Radovanović.
Izvor: FoNet
Oko 21.000 ukrajinskih vojnika klasifikovani su kao dezerteri. Mnogi se vraćaju na front da bi izbegli krivično gonjenje. Ovo je priča o njima
Ukrajina i Rusija su obavile uskršnju razmenu zarobljenika. Praznični prekid vatre je, međutim, kratkog daha
Šeik koji je graditelj Burdž Kalife ili Beograda na vodi - planira ulaganje na Velikoj plaži u Ulcinju. Opozicija, ekolozi i građani upozoravaju na zaobilaženje zakona i rasprodaju države
Predlog uključuje uspostavljanje primirja duž trenutnih linija fronta, javlja CNN
Iranska delegacija stigla je u Rim uoči nuklearnih pregovora sa Sjedinjenim Američkim Državama, prenela je iranska državna televizija
Vučić i Šešelj: Gde ja stadoh, ti produži
Povratak radikalskog nasilja Pretplati seArhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve