
Blokade ulica
Mlaćenje i hapšenja: Šta se događalo u noći na četvrtak
Batinanja, masovna hapšenja, akcija policijskih specijalnih jedinica: šta se događalo u noći između srede i četvrtka na ulicama širom Srbije
Zorici Slavković Marjanović, jednoj od osumnjičenih u slučaju nadstrešnica ukinut je pritvor i određena mera zabrane napuštanja stana uz elektronski nadzor
Vanpretresno veće Višeg suda u Novom Sadu ukinulo je danas pritvor jednoj od osumnjičenih u krivičnom postupku koji se vodi povodom pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu Zorici Slavković Marjanović i odredilo joj meru zabrane napuštanja stana uz elektronski nadzor.
U saopštenju Višeg suda navodi se da je veće jednoglasno donelo rešenje kojim je usvojilo predlog za ukidanje pritvora i Slavković Marjanović je zabranjeno napuštanje stana.
Ta mera može trajati dok za to postoji potreba, najduže do pravnosnažnosti presude, odnosno do upućivanja na izdržavanje kazne koja se sastoji u lišenju slobode, s tim da po ovom rešenju može trajati najduže tri meseca.
Prema stavu veća, obezbeđenje prisustva okrivljene i nesmetano vođenje krivičnog postupka može se postići i blažom merom.
„Sve pobrojane okolnosti su, po stavu veća, u ovom momentu takvog kvaliteta i intenziteta da se svrha pritvora može ostvariti blažom merom, odnosno merom zabrane napuštanja stana, uz primenu elektronskog nadzora“, dodaje se u saopštenju.
Protiv rešenja je dozvoljena žalba Apelacionom sudu u Novom Sadu u roku od tri dana od dana prijema rešenja, s tim da žalba ne zadržava izvršenje rešenja.
Slavković Marjanović bila je jedna od dvoje uhapšenih odgovorna lica ispred kineskog konzorcijuma za izvođenje radova na stanici u Novom Sadu.
Batinanja, masovna hapšenja, akcija policijskih specijalnih jedinica: šta se događalo u noći između srede i četvrtka na ulicama širom Srbije
Zašto Vučić samo još u Ćacilendu može biti svoj sa svojima? Zbog čega ne može više vladati bez pendreka, marice i vašljive zatvorske ćelije? Ko u Srbiji ruši pravni poredak, a ko ga uspostavlja? Kuda vodi hapšenje studenata? I šta su dokazale blokade i građanska neposlušnost
Simbol protesta građana prethodnih dana postao je ovaj deo urbanog mobilijara. U drami Duška Kovačevića on ima pet zvezdica, služi kao menza, prinudni smeštaj i peć na čvrsto gorivo, tako reći ložište. Kontejner je pored toga, simbol odbacivanja nepotrebnih stvari, društvene nejednakosti, a odnedavno je glavno sredstvo privremene regulacije saobraćaja tokom blokada. Tokom studentskih protesta veoma se vodi računa o opštoj higijeni, pa je završetak svakog okupljanja bilo simbolično i bukvalno čišćenje javnih površina. Nasuprot tome, pristalice vlasti su komunalnim službama ostavljale brda đubreta.
Autentično i delatno socijalno nezadovoljstvo ne nose u svom životnom prtljagu penzioneri nego mladi, jer im preti duga budućnost socijalnog beznađa. Ne preti profesorima nego studentima. Svest o oporoj socijalnoj budućnosti istinski je detonator progresivnih promena, a ne nostalgična prošlost. Njeni akteri jesu studenti neopterećeni iskustvom i starom praksom. Nemaju u sećanju ni građanski rat ni međunarodnu izolaciju Srbije, nego samo dugu koruptivnu noć SNS vlasti
Centar za odnose sa javnošću Elektrodistribucije Srbije demantuje pisanje “Vremena” o očitavanju brojila. Demanti prenosimo u celosti i bez izmena
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve