Komentar
Batina ima jedan kraj – još uvek
Kako se, na prvi znak da se otpor može organizovati drukčije nego mirnim šetnjicama, sad najednom vlast i njeni telali dosetiše da „batina ima dva kraja“?
Pad nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu i pogibija četrnaestoro ljudi, izvesno, privlači veliku pažnju u regionu. Jedan hrvatski medij se, međutim, dosetio kako da zaradi na ovoj nesreći
„Zbog cenzure medija u Srbiji i nemogućnosti građana da se o ovoj temi istinito informiraju, te mogućnosti da se zataška, Index ju intenzivno prati. Ako imate saznanja, javite nam na desk@index.hr. Članke možete pratiti i na http://Index.hr aplikaciji pod tagom Novi Sad”, objavio je portal Index.hr na društvenoj mreži Iks u ponedeljak ujutru.
Pa kolege i koleginice, jeste da su ovdašnji tabloidi najgori u regionu, jeste da ih kontroliše država, ali baš ste mogli nešto drugo da pokupite odavde, a ne virus medijskog i tabloidnog lešinarenja. Mogli ste i da pošaljete novinara ili novinarku u Novi Sad, nije na kraj sveta, ipak ste u Zagrebu.
Svakom nezavisnom novinaru u Srbiji žao je što vas ovih dana razvlači „Informer” i naziva vas ustašama, jer to niste. Ali „Informer” niko, pa ni njegova publika ne smatra medijem. Ipak, ovo što ste napisali nije ni tačno ni korektno.
Pre svega, bar 15 novinarskih ekipa nezavisnih medija u Srbiji odralo se od posla u poslednja četiri dana. Mnogi od njih ne pomeraju se dalje od one trake kojom je ograđeno mesto zločina u Novom Sadu. Drugi su u Kliničkom centru Vojvodine, treći prevrću papire, ugovore, građevinske dozvole i prate trag novca. Četvrti su na protestima. Ali što ja to vama pričam kad znate. Sve ste već i sami objavili, da ne kažem, preneli. Samo nije jasno od koga ste preneli, kad je ovde potpuna cenzura, te građani Srbije moraju da klikću kod vas da vide šta se u Novom Sadu dešava. A preneli ste, nisu vam dojavili građani, uzeli ste od Radija 021, od Televizije N1, od Televizije Insajder… Uzeli ste od onih koji rade danonoćno nakon ovog užasa koji se, nesumnjivo nečijom krivicom desio u Novom Sadu.
Hajde, bar od poštenih medija za koje rade čestiti novinari uzimate. Da se razumemo, niko se zbog preuzimanja sadržaja neće naljutit na vas. Nije u tome problem, mada bi u normalnom svetu bio. Problem je što lešinarite na nesreći. Što ste pokušali da povećate čitanost tako što ćete privući pažnju na sebe publici iz Srbije. Šta kaže Gugl analitika, da li je skočio saobraćaj odavde?
Nešto razmišljam, zašto niste poslali nijednog novinara ovde… Možda zato što bi i njemu ili njoj trebala pomoć kolega odavde, ali nije to neki problem, ispomažemo se stalno, evo ja prva odavno ne brojim kolege iz bilo koje zemlje u regionu koje sam povezivala sa sagovornicima, objašnjavala im kontekst, skretala pažnju na detalje. A i oni meni, i hvala im na tome. Stvarno ne znam što to niste uradili.
Ah, da, možda zato što ste probali, ali posle one objave na Iksu, nijedan novinar iz Novog Sada nije hteo da vam se odazove… Nije ni čudo, pošto ste ih popljuvali, u želji da zaradite na klikovima. Ponavljam, žao mi je što vas razvlači „Informer”, ali, ovo što ste uradili sličnije je „Informeru” nego medijima od kojih prepisujete. Četrnaestoro mrtvih je dobra prilika za zaradu, je li?
Kako se, na prvi znak da se otpor može organizovati drukčije nego mirnim šetnjicama, sad najednom vlast i njeni telali dosetiše da „batina ima dva kraja“?
Ministar kulture Nikola Selaković mora da bira između zakona i interesa investitora koji hoće da ruše Generalštab, a koji očigledno zastupa predsednik Vlade Republike Srbije Miloš Vučević
Premijer Vučević najavio je nove informacije o ostavkama, ali od toga nije bilo ništa. Prvo da veliki šef izračuna kako mu se to uklapa u priču da se radi i gradi, kako da pogibiju petnaest ljudi pretvori u tek manju neprijatnost
Sprski đaci su infinicirani očajem svojih roditelja, nezadovoljstvom nastavnika i bahatošću države. Sistem je truo, pa teško da će pare rešiti problem
Ne znamo i ne možemo da znamo da li je do prekida programa RTV-a došlo zbog akcije 14 minuta tišine ili slučajno. Ali to ne menja suštinu
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve