
Pravosuđe
Visoki savet tužilaštva: Vučićević, Đukanović i Đilasovi poslanici uticali na tužioce
Visoki savet tužilaštva saopštio je da je utvrdio „postojanje spoljašnjeg neprimerenog uticaja“ na postupanje glavnih javnih i javnih tužilaca u Srbiji
„Juče je u Beogradu ubijen moj mlađi brat. Sve što bi sada rekao nema smisla, jer sve što se desilo svakako nema smisla”, napisao je potpredsednik Vlade BiH Vojin Mijatović na Fejsbuku. Njegov mlađi brat Đorđe preminuo se juče nakog sukoba sa dvojicom mladića. Istraga je u toku
Đorđe Mijatović, mlađi brat potpredsednika Vlade BiH i federalnog ministra Vojina Mijatovića, preminuo je sinoć u Urgentnom centru u Beogradu nakon svađe i tuče u dečjem parku na Voždovcu, pišu bosanski mediji.
Prema nezvaničnim informacijama, pretukla su ga dvojica mladića koji su pobegli nakon napada i za kojima policija traga.
Do tragedije je navodno došlo nakon što se Mijatovićev sin požalio ocu da ga u parku prozivaju neki mladići, piše „Dnevni avaz“.
On je otišao do njih, ali pošto se dugo nije vratio, supruga ga je potražila. Nezvanično se saznaje da ga je zatekla u hodniku zgrade.
Mijatović je primljen u bolnicu, gde je i preminuo.
O svemu je obavešteno Više javno tužilaštvo koje je naredilo obdukciju.
Dok jedan deo beogradskih medija izveštava da su „huligani nasmrt pretukli“ Đorđa Mijatovića, drugi ističu da je moguće da je u pitanju nesrećan slučaj. Istraga je u toku.
Ko je Vojin Mijatović
Rođen je 11. augusta 1979. godine u Banja Luci gde i danas živi. Osnovnu i srednju školu završio u Beogradu, te diplomirao na Fakultetu za poslovne studije u Beogradu.
Karijeru počeo u Ministarstvu trgovine i turizma, kao portparol Turističke organizacije, nakon čega preuzima funkciju portparola Ministarstva za izbeglice i raseljena lica u Vladi Republike Srpske.
Radio je kao načelnik odeljenja za evropske integracije u Ministarstvu finansija Republike Srpske, a zatim dve godine obavlja poziciju savetnika za evropske integracije, predsedavajućeg Veća ministara Bosne i Hercegovine.
2016. godine je imenovan za zamenika ministra civilnih poslova Bosne i Hercegovine, gde nakon dve godine podnosi ostavku na isto mesto, zbog lošeg stanja u zemlji i napušta Vwće ministara BiH.
Učesnik je velikog broj konferencija i projekata iz oblasti zaštite ljudskih prava i manjina u organizaciji UNHCR-a, UNDP-a, Evropske komisije, OSCE-a, kao i mnogih projekata iz oblasti ekonomije u saradnji sa predstavnicima Svetske banke, Međunarodnog monetarnog fonda, Evropske investicione banke, Evropske banke za obnovu i razvoj i Evropske komisije.
Visoki savet tužilaštva saopštio je da je utvrdio „postojanje spoljašnjeg neprimerenog uticaja“ na postupanje glavnih javnih i javnih tužilaca u Srbiji
Kako bi ugušilo pobunu, obustavu rada i štrajk, Ministarstvo prosvete odlučilo je da zaposlenima u školskim ustanovama isplati zarade po učinku. Tako su u februaru i martu na račune zaposlenih u osnovnim i srednjim školama u Srbiji legli iznosi od često svega nekoliko hiljada dinara. Kako žive nastavnici s umanjenim platama i da li će umanjenje biti nadoknađeno
Skoro hiljadu preživelih žrtava seksualnog nasilja u detinjstu sa srpskog govornog područja podelilo je iskustva u globalnoj anketi „Naš glas“ u koju je „Vreme“ imalo uvid. Njihove priče otkrivaju razmere tišine, sistemskog zataškavanja i života pod teretom neizgovorenog
Fizički napad na sudiju Prvog osnovnog suda u Beogradu Minu Mitić dogodio se u ponedeljak uveče. Kolege traže odgovor šta je policija do sada učinila kako bi utvrdila identitet napadača i pružila zaštitu sudiji
U četvrtak (8. maj) obrušio se deo plafona u stambenoj zgradi na Novom Beogradu u ulici Palmira Toljatija, pored vrtića „Maja”
Studentski zahtev za raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora
Istorijska šansa Srbije Pretplati seArhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve