Obavezna registracija
Nova pravila za pripejd korisnike
Do 10. februara korisnici pripejda moraće da registruju svoje brojeve u skladu sa Zakonom o elektronskim komunikacijama. Kompanija Yettel pripremila je različite pogodnosti za svoje korisnike
Februar 2003.
17. februar – Francuski predsednik Žak Širak oštro kritikovao istočnoevropske zemlje, a naročito Bugarsku i Rumuniju, koje su potpisale pismo podrške američkim stavovima povodom sukoba sa Irakom i istakao da ugrožavaju svoje izglede za članstvo u EU.
19. februar – Ministar spoljnih poslova Srbije i Crne Gore Goran Svilanović, u svojstvu predsedavajućeg Procesa saradnje u Jugoistočnoj Evropi, razgovarao u Sarajevu sa visokim predstavnikom međunarodne zajednice u Bosni i Hercegovini Pedijem Ešdaunom, kao i sa najvišim funkcionerima BiH.
21. februar – U Atini hrvatski premijer Ivica Račan predao grčkom premijeru Kostasu Simitisu zvaničan zahtev Hrvatske za prijem u EU.
24. februar
– Šefovi diplomatija zemalja članica EU-a, na sastanku u Briselu razmatrali odnose Srbije i Crne Gore i EU-a i istakli „bitan značaj“ saradnje sa Haškim tribunalom za približavanje Srbije i Crne Gore EU-u.
– Posle više od deset godina, izvozom junećeg mesa u Grčku, ponovo počeo izvoz mesa iz Srbije i Crne Gore u zemlje EU-a.
– Makedonski ministar inostranih poslova Ilinka Mitreva, nakon sastanka sa evropskom trojkom u Briselu, najavila da će Makedonija do kraja godine podneti kandidaturu za članstvo u EU.
26. februar – U parlamentima Srbije i Crne Gore usvojena Povelja o ljudskim pravima.
27. februar
– Ministar Svilanović u Skoplju razgovarao sa makedonskim ministrom inostranih poslova Ilinkom Mitrevom. Tom prilikom je istaknuto da suštinsku pretnju zemljama regiona predstavlja organizovani kriminal.
– Na sastanku ministara pravde zemalja EU-a u Briselu poručeno je zemljama Zapadnog Balkana da do juna moraju da počnu da ostvaruju konkretne rezultate u borbi protiv organizovanog kriminala.
28. februar – Skupština Jugoslavije usvojila Povelju o ljudskim pravima.
Mart 2003.
1. mart – Parlament Turske tesnom većinom odbio da odobri raspoređivanje više od 60.000 američkih vojnika na teritoriju Turske u cilju intervencije u Iraku.
3. mart – Albanski parlament odobrio korišćenje teritorije i vojnih kapaciteta Albanije za potrebe eventualne intervencije u Iraku.
3 – 4. mart – U Beogradu u okviru Procesa saradnje u Jugoistočnoj Evropi održana regionalna konferencija „Liberalizacija viznog režima i trgovina ljudima“, na kojoj su prisustvovali ministri unutrašnjih poslova zemalja iz regiona. Nakon konferencije potpisana je zajednička ministarska izjava u kojoj se ističe potreba za bližom saradnjom zemalja u regionu u borbi protiv trgovine ljudima, kao i za harmonizacijom viznog režima.
5. mart – Ministar Svilanović u Briselu razgovarao sa visokim predstavnikom EU-a za zajedničku spoljnu i bezbednosnu politiku Havijerom Solanom i komesarom Evropske komisije za spoljne poslove Krisom Patenom. Tom prilikom je razgovarano o uspostavljanju novih institucija u SCG, saradnji sa Haškim tribunalom, procesu stabilizacije i asocijacije i o ukupnoj situaciji na Balkanu.
6. mart
– Ministar Svilanović razgovarao u Zagrebu sa hrvatskim ministrom inostranih poslova Toninom Piculom. Tom prilikom ministri su ocenili da odnosi između SCG i Hrvatske idu uzlaznom linijom. Ministar Svilanović je izjavio i da SCG podržava hrvatsku kandidaturu za članstvo u EU-u, ističući da bi ulaskom obeju zemalja u EU mnogi problemi bili lakše rešeni.
– Direktor Evropske agencije za rekunstrukciju u SCG Rihard Cink izjavio je u Bujanovcu da će u okviru projekta „Mir“ u opštinama Preševo, Bujanovac i Medveđa do kraja godine biti uloženo 6,5 miliona eura.
7. mart – Potpredsednik Demokratske partije socijalista Crne Gore Svetozar Marović izabran za predsednika državne zajednice Srbije i Crne Gore.
11. mart – Propali pregovori o ujedinjenju ostrva Kipar.
12. mart – U Beogradu ubijen predsednik Vlade Republike Srbije Zoran Đinđić.
13. mart – U znak podrške demokratskim vlastima u Srbiji, nakon ubistva predsednika Vlade, u Beograd došli Kris Paten i Havijer Solana.
14. mart – Šef grčke diplomatije Jorgos Papandreu, kao predsedavajući EU-a, i generalni sekretar NATO-a Džordž Robertson u Atini potpisali sporazum o razmeni bezbednosnih informacija između NATO-a i EU-a.
15. mart – U Beogradu sahranjen premijer Đinđić. Sahrani prisustvovalo više od 40 delegacija iz inostranstva.
17. mart – Skupština Srbije i Crne Gore izabrala članove Ministarskog saveta.
18. mart – Skupština Srbije izabrala Zorana Živkovića za predsednika Vlade Republike Srbije, a Čedomira Jovanovića za još jednog potpredsednika Vlade, pored dosadašnjih potpredsednika.
– Šefovi diplomatija zemalja članica EU-a najavili ekonomsku i političku podršku Srbiji i Crnoj Gori posle ubistva srpskog premijera i istakli da je „budućnost Srbije i Crne Gore u Evropskoj uniji“.
Do 10. februara korisnici pripejda moraće da registruju svoje brojeve u skladu sa Zakonom o elektronskim komunikacijama. Kompanija Yettel pripremila je različite pogodnosti za svoje korisnike
Više od 50.000 roditelja ispratilo Lidlov projekat “Lupilu radionice ranog razvoja”
“Svesni toga da su cene prehrambenih proizvoda možda i najvažnija stavka kućnog budžeta i od izuzetnog značaja za održavanje životnog standarda građana, odlučili smo da upravo pred praznike, u novembru i decembru, ponudimo još povoljnije cene redovnog asortimana i tako pokažemo potrošačima da smo tu za njih u svim tržišnim okolnostima”
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Vidi sve