Bivši direktor Infrastrukture železnice Srbije Nebojša Šurlan, jedan od osumnjičenih zbog pada nadstrešnice na novosadskoj Železničkoj stanici, u utorak popodne je hitno prevezen u Institut za kardiovaskularne bolesti u Sremskoj Kamenici.
Šurlan je prema navodima upravnika Okružnog zatvora u Novom Sadu Mileta Jandrića prebačen u bolnicu na osnovu mišljenja lekara interniste koji ga je pregledao.
Jandrić je naveo da je Šurlanu pozlilo i kada je davao izjavu sudiji za prethodni postupak, koja je dala nalog za pregled na Institutu i dodao da je Šurlan i u pritvorsku jedinicu Okružnog zatvora u Novom Sadu primljen sa zdravstvenim tegobama.
Komandiri zatvora obezbeđivaće sve vreme Šurlana tokom njegovog boravka u Institutu za kardiovaskularne bolesti, što je i uobičajna procedura tokom lečenja pritvorenih lica u civilnoj bolnici.
Na pitanje da potvrdi informaciji koju su objavili pojedini mediji da ministar saobraćaja i građevinarstva u ostavci Goran Vesić, koji je ranije prebačen na istu kliniku, odbija vodu i infuziju, Jandrić je rekao da ne može to da potvrdi.
Vesić je prethodno u utorak pre podne u istu bolnicu.
Jandrić je ranije rekao da se Vesić javio lekaru sa „određenim tegobama“ i da je sudija za prethodni postupak dao nalog da se kolima Hitne pomoći prebaci u Institut u Sremskoj Kamenici. Vesić je zadržan u Institutu na intenzivnoj nezi.
Zaštitnik građana bio u poseti pritvorenima
Kakoje „Vreme“ ranije pisalo, Zaštitnik građana Zoran Pašalić obišao je u petak i subotu okružni zatvor u Novom Sadu poznatiji kao Klisa i obavio razgovor sa 21 pritvorenikom, među kojima je i Vesić.
Zaštitnik građana je rekao da je obavio razgovor, kako sa pritvorenicima koji su uhapšeni na protestima u Novom Sadu povodom tragedije na Železničkoj stanici u tom gradu, tako i sa osumnjičenima za istu tragediju.
Naročito je obratio pažnju na zdravstveno stanje pritvorenih, a u pogledu zdravstvenih problema koje pritvorena lica imaju od ranije, a tiču se lekarskih pregleda, mogućnosti korišćenja propisane terapije i konstantne lekarske brige.
Pašalić je razgovarao i sa Vesićem, koji je prethodno otpočeo štrajk glađu i pokušao da ga odgovori ukazujući mu moguće zdravstvene posledice.
Sudije za prethodni postupak Višeg suda u Novom Sadu su nakon saslušanja odredili Vesiću i Šurlanu pritvor od 30 dana „zbog uznemiravanja javnosti“. Osumnjičeni su za krivično delo teško delo protiv opšte sigurnosti u vezi sa krivičnim delom izazivanje opšte opasnosti.
Izvor: FoNet