Pohapšena kriminalna grupa, tvrde mediji, koja je spremala atentat na Luku Bojovića. Kako je „Vreme" pisalo pre dve godine, kroz životopis Luke Bojovića mogla bi da se ispiše istorija srpske mafije
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Beogradu krajem prošle nedelje su, posle višemesečnog operativnog rada, uhapsili su Filipa K. (29), Sašu K. (33), Nikolu P. (26) i Bogdana P. (32) zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivična dela pripremanje teškog ubistva i nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.
Takođe, u ovoj akciji uhapšen je i Milan I. (32) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
Kako su mediji naveli, uhapšeni su deo jedne poznate kriminalne grupe, a policijska akcija je izvedena u blizini stana u kome živi Luka Bojović.
Nikola P., Bogdan P., Filip K. i Saša K. terete se za krivična dela teško ubistvo iz člana 114 stav 2 (pripremne radnje) i nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.
Postoje osnovi sumnje da su ovi osumnjičeni u prethodnom periodu pripremali ubistvo jednog lica, u kom cilju su nabavili ilegalno oružje za izvršenje krivičnog dela.
Odrastao je u uglednoj beogradskoj porodici – majka je bila univerzitetski profesor, a otac direktor prestoničkog zoo-vrta. Tek što je Luka stasao za ličnu kartu, zemlja u kojoj je rođen se raspala. Ispaljeni rafali, prolivene suze i krv protegli su se u daleku budućnost i obeležili čitav njegov život.
Luka Bojović je postao vojnik, delinkvent, saradnik Državne bezbednosti, pekar, vođa kriminalnog klana, begunac, poslastičar, zarobljenik, slikar, osvetnik… Ovaj čovek poznaje više mrtvih nego živih, sudbina mu je retko kada zavisila od policijske istrage, ali je uvek zavisila od političke odluke.
On je 1995. godine osuđen na kaznu zatvora od tri meseca zbog napada na policajca, ali je pomilovan i tu kaznu nije nikada odslužio.
PrintskrinHapšenje u Španiji 2012: Luka Bojović
Ponovo je uhapšen 2012. godine u Valensiji zbog ubistva Milana Jurišića Jureta, ali je oslobođen krivice uprkos brojnim dokazima. Nekoliko godina kasnije, utvrđeno je da je presuda nezakonita.
Međutim, 2015. godine, u Španiji je osuđen na 18 godina zatvora zbog falsifikovanja isprava, zločinačkog udruživanja i posedovanja oružja. Pušten je na uslovnu slobodu nakon što je odležao dve trečine kazne, a u Srbiju se vratio krajem novembra 2022. godine gde je slobodan čovek.
Od tada mnogi upozoravaju da je meta brojnih neprijatelja.
Prošlonedeljno hapšenje kriminalne grupe koja je planirala atentat je pokazalo da su upozorenja bila i te kako opravdana.
Šta se zbiva u zemlji i svetu, šta ima u novinama i kako provesti vreme?
Svake srede u podne Međuvreme stiže elektronskom poštom. To je sasvim solidan njuzleter i zato se prijavite!
Moji stavovi poznati su svakome tko čita naše novine i portal. Oni, svakako, nisu tajna ni za RTS. Zato me je profesionalno i ljudski pogodilo da moj komentar, u kojem osuđujem tagetiranje urednika i novinara Javnog servisa, ova kuća iskoristi da preko mene zabije nož u leđa „Vremenu“
U toku je peti dan blokade zgrada Radio-televizije Srbije u Takovskoj ulici u Beogradu i na Košutnjaku. Javni servis je bio prinuđen da promeni programsku šemu, a kako navode, rade u najtežim uslovima do sada. Podneta je i krivična prijava protiv studenata koji blokiraju zgrade RTS-a
RTS je podneo krivičnu prijavu protiv studenata u blokadi koji od 14. aprila blokiraju zgrade u Takovskoj i na Košutnjaku, saopštili su iz javnog servisa
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je izmene u finansiranju fakulteta i više novca privatnim visokoškolskim ustanovama kako bi se razbio monopol državnih fakulteta. Profesori nekih privatnih fakulteta to vide kao razdor u akademskoj zajednici
Ko osuđuje režimsko targetiranje ljudi iz medija, nevladinog sektora, opozicije i univerziteta, ne sme pristati ni na ova uperena protiv urednika i novinara RTS-a
Lišiti slobode Dejana Ilića, intelektualca besprekorne životne i radne biografije, bez iole smislenog povoda, samo je jedan od brutalnih pokazatelja da se režim okrenuo protiv sopstvenih građana i da ulazi u fazu terora
Arhiva nedeljnika Vreme obuhvata sva naša digitalna izdanja, još od samog početka našeg rada. Svi brojevi se mogu preuzeti u PDF format, kupovinom digitalnog izdanja, ili možete pročitati sve dostupne tekstove iz odabranog izdanja.
Šta se zbiva u zemlji i svetu, šta ima u novinama i kako provesti vreme?
Svake srede u podne Međuvreme stiže elektronskom poštom. To je sasvim solidan njuzleter i zato se prijavite!